NZDUSD – wykres dnia wg Tickmill [11.09.2020]

Wykres dnia NZDUSD - 11.09.2020 - Tickmill
J2T Trade

NZDUSD w potencjalnej strefie odwrócenia trendu – prawdopodobna ścieżka ceny

Dolar nowozelandzki: wczoraj nastąpiło skromne odwrócenie kursu NZD, dzień po tym jak dwuletnia stopa swap oraz rentowności obligacji skarbowych o terminie zapadalności w 2023 na krótko wkroczyły w ujemny poziom. Wyprzedaż globalnych obligacji w czwartek w nocy i realizacja zysków z Nowej Zelandii popchnęła dwuletnią stopę swap 3 punkty bazowe wyżej do, 0,03%; a 10-letnią o 6 punktów bazowych, do 0,57%. Wyostrzyła się również krzywa obligacji skarbowych. Wczorajsza sprzedaż obligacji przyniosła silny popyt na te o terminie zapadalności w 2024, lecz słabszy na te w 2037. Jeśli chodzi o dane krajowe, wczorajszy raport dotyczący wydatków za pomocą kart elektronicznych ukazał ich łączny spadek o 7% w sierpniu, częściowo z powodu przywrócenia lockdownu w Auckland. Nawet przy takim sierpniowym spadku, w III kwartale nadal powinno nastąpić spore odbicie, jeśli chodzi o handel detaliczny. Wcześniej dzisiaj Bank Rezerwy Nowej Zelandii zakupił obligacje LGFA za 440 milionów dolarów nowozelandzkich, aby osiągnąć zakładany cel. Będzie kontynuował on swoje zakupy w przyszłym tygodniu. Mieszane drugorzędne dane z Nowej Zelandii nie wpłynęły na ruchy cenowe. Zamiast tego inwestorzy z kraju kiwi skupiają się na przepływie wartości makroekonomicznych w szerszym ujęciu.

Dolar amerykański: amerykańskie akcje gwałtownie spadły podczas czwartkowego niestabilnego handlu, jako że akcje technologiczne wznowiły swoją wyprzedaż. Dla największych indeksów była to czwarta obniżka w ciągu pięciu ostatnich sesji. Rentowności amerykańskich obligacji skarbowych nieznacznie wzrosły czwartek, ponieważ amerykańscy uczestnicy rynku zdążyli już przetrawić najnowsze dane o liczbie bezrobotnych w USA, które okazały się gorsze niż oczekiwano. Krzywa rentowności spłaszczyła się po tym, jak rząd wyprzedał 30-letnie obligacje za 23 miliardy USD w celu uzyskania solidnego popytu, ostateczna wyprzedaż wyniosła 108 miliardów $ w nowej podaży kuponowej w tym tygodniu. Krzywa rentowności pomiędzy dwuletnimi a 10-letnimi obligacjami spłaszczyła się o 1 punkt bazowy do 54 p.b, pomiędzy 5-letnimi a 30-letnimi także o 1 punkt bazowy do 117 p.b. Dolar amerykański pozostał stabilny, a jego indeks DXY oscylował wokół 93.172. Dzisiejsza uwaga w USA skupiona będzie na sierpniowych danych dotyczących CPI (Bloomberg prognozuje +0,3% w ujęciu miesięcznym oraz +1,2% w rocznym, podczas gdy w lipcu mieliśmy +0,6% w ujęciu miesięcznym i +1,6% w rocznym) oraz Bazowego CPI (Bloomberg prognozuje +0,2% w ujęciu miesięcznym oraz +1,2% w rocznym, podczas gdy w lipcu mieliśmy +0,6% w ujęciu miesięcznym i +1,0% w rocznym). Inne godne uwagi dzisiejsze amerykańskie dane to realne średnie tygodniowe zarobki w sierpniu oraz miesięczne zestawienie budżetu, również za sierpień.

Wykres dnia NZDUSD - 11.09.2020 - Tickmill

FP Markets

Z technicznej i handlowej perspektywy NZDUSD wydaje się być w potencjalnym byczym kanale wzrostowym utrzymującym wsparcie na linii trendu wzrostowego na 0.6650. Bycze nastawienie powinno zostać wynagrodzone na zamknięciu świecy przebijającym tymczasowy opór opadającej linii trendu na 0.6700. Byki powinny szukać podejścia wyżej, by przetestować ceny ponad 0.6900. Bycze nastawienie mogłoby zanegować dzienne zamknięcie poniżej 0.6600. Sugerowałoby to, iż trwa coraz bardziej przedłużająca się faza korekty, której celem jest ponowne przetestowanie 0.6400.

Patrick Munnelly
Tickmill


tickmill

Sprawdź ofertę brokera Tickmill na bezpłatnym rachunku demonstracyjnym. Konto demo otworzysz klikając tutaj.

*75% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.


To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Trader's Area
Trader's Area tworzymy z pasji do rynków finansowych i tradingu online. Tym zajmujemy się na co dzień i w tym jesteśmy najlepsi. Nasz cel jest jasny – dostarczyć Ci najbardziej sprawdzonych narzędzi, które wykorzystasz w swoim tradingu. Mamy nadzieję, że zainspirujemy Cię, uwolnimy Twój potencjał i przyczynimy się do Twojego sukcesu w inwestowaniu na rynkach finansowych. Wierzymy, że dzięki tradingowi online będziesz w stanie zrealizować swoje marzenia i wyznaczone cele.