Notowania S&P 500 tuż pod 4 150. Indeks podtrzyma wzrost?

Wall Street drogowskaz
J2T Trade

Rynki akcji na Wall Street w większości zakończyły środową sesję na plusie. Pozytywne nastroje pojawiły się po kolejnym, niższym odczycie inflacji w Stanach Zjednoczonych. W kwietniu roczne tempo wzrostu cen wyniosło 4,9%. Zamknięcie giełd w Nowym Jorku pokazało, iż z głównych indeksów jedynie Dow Jones stracił. Amerykańskie popularne S&P 500 natomiast zyskało 0,45%. Dziś przed sesją duży indeks trwa w pozytywnym nastawieniu. Obecnie notowania S&P 500 znajdują się tuż pod 4 150. Czy indeks podtrzyma dziś wzrost? Zapraszamy na kolejną analizę z cyklu.

S&P 500 na zero po trzech dniach

Środkowa sesja, drugiego tygodnia handlowego maja, zakończyła się na plus dla dużego indeksu. Rozliczenie giełd z Nowego Jorku pokazało, iż amerykańskie S&P 500 wylądowało wyżej o 0,45%. Dla tego indeksu oznaczało to wzrost kursu o 19 punktów. Dzięki wczorajszemu ruchowi, indeks spółek dużych wymazał wtorkowe straty. Warto zauważyć, że po trzech dniach S&P 500 jest na zero w ujęciu tygodniowym.

Wzrostowe spółki przeważyły na indeksie

Tabela notowań z wczorajszej sesji pokazała, iż przedsiębiorstwa tworzące S&P 500 nie były do końca zgodne. Niemniej wzrostowe spółki przeważyły na indeksie pod względem ilościowym, jak i jakościowym. Na czele wzrostów stanęło Akamai (NASDAQ:AKAM), którego akcje zdrożały o 8,44%. Po stronie spadkowej wyróżniło się Newell Brands (NASDAQ:NWL), a jej notowania obniżyły się o 4,80%.

Punkt widzenia dzienny: notowania S&P 500 tuż pod 4 150

W przypadku S&P 500 wykres obrazuje niezdecydowanie indeksu, aniżeli jakikolwiek zysk. Jedno jednak jest ważne, zmienność rynkowi towarzyszyła wczoraj. Notowania na rozpoczęciu amerykańskiego pre-marketu wygenerowały gwałtowny ruch wzrostowy ze średniej SMA 88. Rynek dobił do 4 150 i momentalnie zawrócił. Zejście było widoczne i sięgnęło 4 100. Dopiero tam popyt ponownie wrócił i zaprowadził notowania ponownie do 4 150.

FP Markets

Co na dziś ?

Dziś na rynek patrzymy na dwie godziny przed otwarciem giełd w Stanach. Notowania S&P 500 znajdują się obecnie tuż pod 4 150. Czwartkowa sesja przynieść może kontynuację wzrostu, nad czym dywagujemy poniżej.

Scenariusz = nadbicie poziomu 4 136–>powrót powyżej–>zebranie popytu–>ruch do TFR (4 148)–>atak 4 180 

Wykres indeks S&P 500 H1
Indeks S&P 500 interwał H1 11.05.2023

Punkt widzenia tygodniowy: wzrost nie dostarczony

Indeks cały czas kręci się na strefie cenowej 4 080-4 130. S&P 500 nie ujrzało jeszcze interesującego nas wzrostu. Czy to się zmieni?

Wykres indeks S&P 500 D1
Indeks S&P 500 interwał D1 11.05.2023

Konkluzja

Dziś uwaga skupia się na cotygodniowych danych z rynku pracy o inflacji producentów. Inwestorzy śledzić będą odczyty już w pre-markecie. Poziomy* na wykresie nie uległy zmianie. Rozpisane dokładnie znajdują się poniżej.

TSR : 4 193

TFR : 4 148

TDP : 4 099

TFS : 4 054

TSS : 4 008

Codzienne analizy głównych indeksów akcyjnych ze Stanów Zjednoczonych.

Od poniedziałku do piątku spoglądamy na główne indeksy akcyjne z USA. Omawiamy sytuację: Nasdaq’a 100, S&P 500 oraz Dow Jonesa 30. W artykułach znajdują się projekcje dzienne i tygodniowe. Dołączone do artykułów wykresy mają charakter interaktywny. Po kliknięciu w nie otworzy się ich pogląd/większe okno. Ponadto, do codziennych analiz indeksów dołączany jest artykuł: „Co słychać w Stanach?”. Omawia, przedstawia, zapowiada i tłumaczy się w nim wydarzenia z danej/danych sesji. 

*Oznaczone poziomy:  

Subiektywnie (wyznaczane przez autora) zasadnicze poziomy na poszczególnych indeksach. Przedstawione są na wykresach interwału godzinnego-H1. Ich celem jest zobrazowanie zakresu indeksu na dany dzień.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.