Noctiluca ma umowę ze spółką grupy TCL Technology, w obszarze drukowanych ekranów OLED

biotechnologia

biotechnologiaNoctiluca, notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (rynek NewConnect) spółka technologiczna z Torunia, rozwijająca związki chemiczne m.in. do wyświetlaczy OLED, podpisała umowę MTA z Guangdong Juhua Printing Display Technology (Juhua).Nowy partner to zajmująca się uprzemysłowieniem drukowanych technologii OLED spółka zależna od TCL TechnologyGroup Corporation oraz Tianma Microelectronics. Na mocy umowy będzie on testował materiały do formulacji tuszu do druku ekranów OLED opracowane przez Noctilukę. Najlepsze z nich, w kolejnych krokach, będą testowane przez producentów wyświetlaczy.

OLEDowi liderzy przyszłości

Wyświetlacze OLED (np. w smartfonach, telewizorach czy tabletach) składają się z wielu ultracienkich warstw różnych materiałów. Kluczową warstwą są organiczne materiały (emitery), które po przyłożeniu ładunku elektrycznego świecą – jest to tzw. warstwa emisyjna. Rozwijane przez firmę Noctiluca emitery termicznie aktywowanej opóźnionej fluorescencji (TADF) mogą być wykorzystane nie tylko w tradycyjnej produkcji wyświetlaczy OLED, ale i w tuszu do druku wyświetlaczy i oświetlenia OLED. I takimi emiterami do tuszu zainteresowane jest Juhua z grupy TCL Technology.

TCL Technology Group Corporation jest producentem elektroniki konsumenckiej i jednym z liderów na globalnym rynku telewizorów. TCL operuje na 160 rynkach i specjalizuje się badaniach, rozwoju i produkcji elektroniki konsumenckiej od telewizorów, przez smartfony, po produkty dla inteligentnego domu. Jako Juhua i TCL CSOT od 2015 roku opracowuje nadającą się do produkcji technologię druku do zastosowań w telewizorach oraz elastycznych wyświetlaczach.

Juhua jest spółką zależną w 66% od TCL CSOT (TCL Star Optic-electrical Technology – spółka korporacyjna TCL Technology Group Corporation) oraz w 33% od Tianma Microelectronics. Dzięki silnemu wsparciu gigantycznych akcjonariuszy, jest uważana za wiodącą firmę technologiczną w dziedzinie drukowanych OLED i pioniera w obszarze nowych rozwiązań dla tego segmentu.

FP Markets

W drodze do drukowanych wyświetlaczy OLED w partnerstwie z czołowymi azjatyckimi producentami

Umowa MTA (Material Transfer Agreement) oznacza formalne rozpoczęcie testów emiterów Noctiluki przez Juhua (ewaluacja i wspólne testy) oraz wejście w wielomiesięczne rozmowy biznesowe. Celem współpracy jest testowanie i wybór materiałów, które w kolejnych etapach zostaną wykorzystane do formulacji tuszu do druku OLEDów. Następnie tusze z najbardziej obiecującymi wynikami będą testowane przez producentów wyświetlaczy. Standardowo potencjalne efekty współpracy zawiązanej na bazie MTA są możliwe do osiągnięcia w perspektywie 12-18 miesięcy, jednak ze względu na proces formulacji tuszy oraz docelowe testy z partnerami końcowymi etap ten może potrwać dłużej.

Tusze oparte na naszych emiterach pozwalają uzyskać wysoką jasność wydrukowanych ekranów, a przy tym są w pełni organiczne. Ich nanoszenie jest ponadto znacznie tańszą alternatywą produkcji wyświetlaczy, która może skutkować nie tylko większą liczbą możliwych zastosowań, ale i większą demokratyzacją rynku” – podsumowuje zalety technologii Mariusz Bosiak, CEO Noctiluca.

Stałe postępy biznesowe

Noctiluca zadebiutowała na rynku NewConnect GPW w kwietniu 2022 roku i od razu stała się jedną z 10 największych spółek w indeksie NCIndex. Obecna kapitalizacja wynosi ponad 165 mln PLN.

„Wchodząc niespełna rok temu na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie niewielu przewidywało, że Noctiluca może zostać partnerem gigantów technologicznych, którzy wyrażają zainteresowanie naszymi emiterami. Dzisiaj do grona naszych azjatyckich partnerów, takich jak LG Display, dołącza również spółka z grupy TCL Technology, czołowego producenta elektroniki konsumenckiej i jednego z liderów globalnego rynku telewizorów”  – mówi Mateusz Nowak, Dyrektor Rozwoju Biznesu Noctiluca.

Trader's Area
Trader's Area tworzymy z pasji do rynków finansowych i tradingu online. Tym zajmujemy się na co dzień i w tym jesteśmy najlepsi. Nasz cel jest jasny – dostarczyć Ci najbardziej sprawdzonych narzędzi, które wykorzystasz w swoim tradingu. Mamy nadzieję, że zainspirujemy Cię, uwolnimy Twój potencjał i przyczynimy się do Twojego sukcesu w inwestowaniu na rynkach finansowych. Wierzymy, że dzięki tradingowi online będziesz w stanie zrealizować swoje marzenia i wyznaczone cele.