Niewidoczne S&P 500. Indeks nie pokonał dziennego oporu.

J2T Trade

Główne indeksy giełdowe w Nowym Jorku zamknęły się z różnym nastawieniem. Poniedziałkowa sesja była niestabilna i przyniosła ogólnie nieznaczne zmiany na Wall Street. Uwaga inwestorów skupia się na kwietniowych danych o wskaźniku cen konsumpcyjnych oraz cen producentów. Informacje z gospodarki zaczną pojawiać się jednak dopiero w środę. Podczas wczorajszych zmagań S&P 500 było niewidoczne. Indeks nie pokonał po raz kolejny dziennego oporu. Pierwszy dzień handlowy tygodnia dla dużego indeksu zakończył się delikatnie nad kreską. Jak wypadnie S&P 500 we wtorek? Zapraszamy na kolejną analizę z cyklu.

S&P 500 nieco nad kreską

Indeks spółek dużych, czyli S&P 500 drugi tydzień maja rozpoczął w sposób niezdecydowany. Walka o kierunek była jednak relatywnie spokojna, a dzień zakończył się nieco nad kreską. Kurs S&P 500 wzrósł o jedyne 0,05%, czyli inaczej o 2 punkty.

Walka sił doskonale widoczna

Spółki budujące indeks S&P 500 wykazywały w poniedziałek mieszane nastroje. Siły na rynku przepychały się, co widoczne jest po tabeli notowań. Większość spółek straciła, jednak ważniejsze dla indeksu firmy opowiedziały się za wzrostami. Na czele wzrostów stanęło First Republic Bank (NYSE:FRC), które zyskało 13,01%. Natomiast liderem wśród strat było Catalent (NYSE:CTLT), a jego notowania poleciały o 25,74%.

Punkt widzenia dzienny: indeks niezdolny pokonania oporu

Poniedziałkowy ruch dużego indeksu rozmył się z podawanymi na sesję przypuszczeniami. Niemniej S&P 500 pokazało respekt rejonów 4 135, czego oczekiwaliśmy. Jednak niestety rynek nie zdołał zebrać siły do silnego wzrostu. Notowania skoczyły jedynie pod poziom TFR i indeks udowodnił, że jest niezdolny do pokonania tego oporu.

FP Markets

Co na dziś ?

Indeksowi spółek dużych przyglądamy się we wtorek przed południem. Na kilka godzin przed otwarciem giełd w Nowym Jorku notowania S&P 500 schodzą. Obecnie oscylują w rejonach 4 130. Rynek kieruje się na południe i takie nastroje mogą mu dziś towarzyszyć.

Scenariusz = zejście do średniej SMA 88–>krótkie odreagowanie–>budowa niższego szczytu względem wczorajszego–>zejście do 4 100 

Wykres indeks S&P 500 H1
Indeks S&P 500 interwał H1 09.05.2023

Punkt widzenia tygodniowy: indeks zbiera się, czy ruszy?

Niezbyt specjalny ruch mieliśmy okazję obserwować podczas wczorajszej sesji. Rynek był nie widoczny i po raz kolejny, nie potrafił pokazać konkretnej reakcji. Indeks cały czas zbiera się do wzrostu ze strefy 4 080-4 130. Dopóki ten obszar jest utrzymywany, indeks ma szanse ruszyć w górę.

Wykres indeks S&P 500 D1
Indeks S&P 500 interwał D1 09.05.2023

Konkluzja

Dziś na rynku należałoby się spodziewać czysto technicznej walki. Czy rzeczywiście dzisiejsza sesja oprze się na samej grze popytu i podaży? Poziomy* na wykresie nie uległy zmianie. Rozpisane dokładnie znajdują się poniżej.

TSR : 4 193

TFR : 4 148

TDP : 4 099

TFS : 4 054

TSS : 4 008

Codzienne analizy głównych indeksów akcyjnych ze Stanów Zjednoczonych.

Od poniedziałku do piątku spoglądamy na główne indeksy akcyjne z USA. Omawiamy sytuację: Nasdaq’a 100, S&P 500 oraz Dow Jonesa 30. W artykułach znajdują się projekcje dzienne i tygodniowe. Dołączone do artykułów wykresy mają charakter interaktywny. Po kliknięciu w nie otworzy się ich pogląd/większe okno. Ponadto, do codziennych analiz indeksów dołączany jest artykuł: „Co słychać w Stanach?”. Omawia, przedstawia, zapowiada i tłumaczy się w nim wydarzenia z danej/danych sesji. 

*Oznaczone poziomy:  

Subiektywnie (wyznaczane przez autora) zasadnicze poziomy na poszczególnych indeksach. Przedstawione są na wykresach interwału godzinnego-H1. Ich celem jest zobrazowanie zakresu indeksu na dany dzień.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.