Niepełny tydzień handlowy. Co pokaże dziś Dow Jones ?

194
J2T Trade

Amerykańscy inwestorzy wracają na rynki po świątecznym dniu. Rynki rozpoczną pierwszą sesję handlową niepełnego tygodnia. Jak we wtorek wypadnie Dow Jones?

Punkt widzenia – zachowanie indeksu

We wczorajszej analizie podałem założenia, które dotyczyły handlu w przypadku kontraktów CFD. Mowa o słowach: ,,Utrzymywanie się rynku powyżej poziomu TDP, świadczyć będzie na korzyść ruchu wzrostowego. Ruch wzrostowy może być budowany w sposób schodkowy. Zakładam jednak, że rynek finalnie zakończy dzień nieco powyżej poziomu TDP”.

Poziom był utrzymywany, a zatem można było przypuszczać ruch wzrostowy. Co prawda nie odbył się on wczoraj, ze względu na specyfikę poniedziałkowego święta. Ruch został wykonany w nocy. Finalnie rynek dotarł do poziomu TFR. Poziom okazał się oporem dla rynku, który rozpoczął rano przecenę. Obecnie rynek oscyluje na zakresie ceny 30 980.

Scenariusz główny – wzrostowy

Kluczowe założenie dla wzrostów na dziś dotyczyć będzie poziomu TDP. Rynek musi utrzymać poziom, aby można było mówić o impulsie wzrostowym. Poziom może być jednak nadbijany, ale nie może zostać wybitny. Spełnione założenie zapoczątkuje ruch wzrostowy. Target upatruję na poziom ceny 31 200.

FP Markets
Wykres DJ30 H1 wzrost
Scenariusz wzrostowy indeks Dow Jones 30 05.07.2022

Scenariusz poboczny – spadkowy

Zanegowanie kluczowego założenia ze scenariusza głównego, świadczyć będzie mogło na korzyść spadkom. Jeżeli rynek utrzymywać się będzie poniżej poziomu TDP i nie widać będzie presji popytowej, przypuszczać będzie można zejście. Mogło być odbyć się one nawet do 30 700.

Wykres DJ30 H1 spadek
Scenariusz spadkowy indeks Dow Jones 30 05.07.2022

Konkluzja

Powyżej opisałem projekcie na dzisiejszą sesję handlową. Przychylam się dziś w stronę realizacji scenariusza wzrostowego. Spoglądać będę na to jak rynek zachowywać się będzie na właściwych strefach. Poniżej podaję poziomy na dzisiejszą sesję.

TSR : 31 471

TFR : 31 219

TDP : 30 966

TFS : 30 717

TSS : 30 472

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.