Niedźwiedzia dominacja na WTI [analiza ropy]

324
wykres ropy
Źródło: AdmiralMarkets MT5, WTI wykres m15 od 23 września 2019 do 26 września 2019. Uwaga: wyniki osiągnięte w przeszłości nie gwarantują podobnych w przyszłości.
J2T Trade

Sytuacja na ropie wydaję się w dniu dzisiejszym bardzo interesująca, zarówno w długim jak i średnim terminie. Wyraźnie zarysowane strefy popytowe i podażowe pozwalają na precyzyjne dobieranie pozycji w jasno określonych miejscach a decyzyjnym czynnikiem, poza naturalnie niedźwiedzim sentymentem jest tutaj price action.

Plan na dalszą część sesji to powtórny test strefy 55.62-55.81 (kolor pomarańczowy) i spadki do dużej strefy podażowej z interwału h1 54.010-55.27 (kolor czerwony), gdzie najprawdopodobniej będziemy świadkami wielu bitew i rynku skonsolidowanego, co najmniej przez 2-3 sesje, obfitujące w testy obu stron tej strefy.

wykres ropy
Źródło: Admiral Markets MT5, WTI wykres m15 od 23 września 2019 do 26 września 2019. Uwaga: wyniki osiągnięte w przeszłości nie gwarantują podobnych w przyszłości.

Na chwilę obecną w swojej analizie skupiłbym się na obserwacji poziomu 56.04 i reakcji ceny. W przypadku setupu do zagrania short, istotnym celem TP będzie lokalny dołek 55.48, zaś jego przebicie z silnym momentum, może otworzyć drogę do poziomu 54.88, będącego ostatnią ceną przed wystąpieniem luki weekendowej.

Drugi scenariusz to przebicie 56.04 i jego udany retest od góry, który otworzy drogę dla longów z TP1 na granicach strefy 56.39-56.67 (kolor jasny zielony) oraz TP2 w okolicach 56.70.

FP Markets

Jan Kotowski

Sprawdź możliwości handlu u wielokrotnie nagradzanego brokera. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 77% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Powyższa treść ma wyłącznie charakter informacyjny i prezentują opinie własne autorów. Treść ta sporządzona została rzetelnie, z należytą starannością i nie stanowią podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych, porady inwestycyjnej ani rekomendacji w rozumieniu rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 r., Nr 206, poz. 1715). Portal www.tradersarea.pl oraz dostawca treści nie ponoszą odpowiedzialności za wszelkie transakcje, szkody, poniesione wydatki oraz utracone korzyści powstałe w związku z decyzjami inwestycyjnymi podejmowanymi w oparciu o udostępnione na stronie www.tradersarea.pl treści.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Jan Kotowski
Zastępca dyrektora polskiego oddziału Admiral Markets. Pasjonat rynków finansowych i trader indywidualny z ponad 10 letnim doświadczeniem. Swoją przygodę z rynkami rozpoczął już w liceum od popularnej, internetowej gry giełdowej. Pierwsze sukcesy zachęciły go do dalszego zgłębienia tematu wirtualnego obrotu giełdowego. Już w trakcie zdobywania wykształcenia kierunkowego, profesjonalnie związał się z sektorem finansowym w 2010 roku. Zdobywał doświadczenie zawodowe po obu stronach rynku, pracując w dealing roomach i departamentach ekonomicznych największych spółek Skarbu Państwa, państwowych i międzynarodowych banków oraz w propriatry trading’u. Zafascynowany rzeczywistą mechaniką rynków i spojrzeniem/analizą badającą przede wszystkim order flow (z j.ang. strumień zleceń).