- Stacje paliw
- Kawiarnie
- Restauracje
- Cukiernie
- Piekarnie
- Lodziarnie
- Placówki pocztowe
- Kwiaciarnie
- Apteki
- Lecznice dla zwierząt
Niewykluczone jednak, iż niebawem sytuacja ulegnie zmianie. Pracodawcy będący stroną Rady Dialogu Społecznego przygotowali projekt ustawy zawieszającej zakaz handlu w niedzielę na czas pandemii koronawirusa oraz pół roku po jej zniesieniu. Już niebawem będą oni przekonywać rząd i stronę związkową reprezentującą pracowników do wprowadzenia takich przepisów w życie. Podkreślają oni, że ten projekt jest odpowiedzią na gospodarcze oraz zdrowotne skutki pandemii COVID-19. Takie działanie ma uratować miejsca pracy i firmy przed bankructwami.
Na ten moment nie widać jednak żadnych przesłanek, iż zarówno rząd, jak i związkowcy odniosą się do tego pomysłu z entuzjazmem i rozpatrzą go pozytywnie, tak więc przyjrzyjmy się jak sytuacja dotycząca handlu w niedzielę wygląda obecnie.
Niedziele handlowe 2020
Jeszcze w ubiegłym roku można było swobodnie robić zakupy w każdą ostatnią niedzielę miesiąca. Jednak 2020 rok przyniósł kolejne duże zmiany w kwestii niedziel handlowych. Zgodnie z ustawą poza niedzielami wypadającymi w okolicach świąt nie zrobimy zakupów w żadną inną niedzielę miesiąca.
Niedziele handlowe są więc ograniczone i wypada ich więc zaledwie siedem, w tym cztery z nich są już za nami. Sklepy były lub będą więc otwarte:
- 26 stycznia
- 5 kwietnia
- 26 kwietnia
- 28 czerwca
- 30 sierpnia
- 13 grudnia
- 20 grudnia
Pozostałe 45 niedziel w 2020 roku określa się mianem niedziel niehandlowych. Więcej informacji o gospodarce i finansach w Polsce, znajdziesz na portalu portfelpolaka.pl.
To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!