Nastroje na rynku Kryptowalut. Co się dzieje z BTC i ETH?

J2T Trade

Rynek kryptowalut zdecydowanie nie może zaliczyć początku 2022 roku do udanych. W tym tygodniu to ewidentnie sprzedający są stroną dominującą zarówno w przypadku kursu Bitcoina jak i Ethereum. Czy możemy spodziewać się, że niedźwiedzie nastroje zostaną wkrótce wyhamowane i zarówno BTC jak i ETH wygenerują potężny impuls wzrostowy? Które poziomy wsparć są obecnie kluczowe? Zapraszam do analizy, na początek Bitcoin:

Bitcoin już poniżej 41 500 USD

2022 rok Bitcoin rozpoczął od spadków z okolic 47 tysięcy dolarów do poziomu 40 tysięcy USD. Następnie doszło do odreagowania, byki wygenerowały świeży popyt, lecz nie udało im się powrócić do poziomów z końcówki grudnia. W efekcie, w dniach 13-17 stycznia kurs BTC poruszał się w strefie konsolidacji między 42 000 a 44 000 dolarów.

Ten tydzień Bitcoin zaczął jednak od wybicia dolnego ograniczenia. Wczoraj jednak bykom udało się kontratakować, powrócić powyżej 42 tysięcy dolarów i przetestować wykładniczą średnią kroczącą EMA 100. Był to jednak tylko chwilowy zryw. Dziś w nocy cena powróciła poniżej 42 tysięcy USD, w tej chwili znajduje się nieznacznie poniżej 41 500 dolarów.

Wydaje się zatem, że nastroje na tym rynku nie są najlepsze. Dziś rano co prawda byki powstrzymały ten impuls spadkowy na poziomie 41 250 USD, lecz jeśli niedźwiedzie zdołają sobie poradzić z tą barierą, to już niebawem możemy zobaczyć ich atak na poziom 40 tysięcy dolarów.

FP Markets

Ethereum coraz bliżej 3000 USD

W przypadku kursu Ethereum sytuacja wcale nie wygląda lepiej. Na samym początku stycznia jego cena co prawda wzrosła z okolic 3700 do poziomu 3850 dolarów, lecz następnie doszło do gwałtownej obniżki do poziomu 3 tysięcy USD. Następnie doszło do odreagowania, byki wygenerowały świeży popyt, lecz nie udało im się powrócić do tak imponujących poziomów. W efekcie, w dniach 13-17 stycznia kurs ETH poruszał się w strefie konsolidacji między 3180 a 3400 dolarów.

W tym tygodniu jednak to niedźwiedzie przejęły całkowitą kontrolę nad rynkiem i wybiły dolne ograniczenie. W efekcie cena Ethereum znalazła się dziś poniżej 3100 dolarów. W tej chwili oscyluje ona w granicach 3075 USD. Dziś rano co prawda byki powstrzymały ten impuls spadkowy na poziomie 3060 dolarów, lecz jeśli sprzedający szybko zdołają sobie poradzić z tą barierą, to już niebawem możemy zobaczyć ich atak na poziom 3000 USD. Z całą pewnością na rynku dominują teraz niedźwiedzie nastroje.

Wykres Ethereum

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Jakub Bandura
Redaktor portalu TradersArea.pl. Wiedzę z zakresu inwestowania oraz rynków finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych. Trader rynku OTC i Forex preferujący handel krótkoterminowy. Entuzjasta analizy technicznej oraz statystyki.