Nasdaq 100 zyskuje 1,68%. Oczekiwanie na protokół FOMC.

281
J2T Trade

Indeksy giełdowe z Wall Street weszły w nowy tydzień burzliwą sesją. Wtorkową sesję indeks Nasdaq 100 finalnie zakończył ze wzrostem o 1,68%. Dziś opublikowany zostanie protokół z ostatniego (czerwcowego) posiedzenia FOMC. Wzrok inwestorów będzie zwrócony na ten raport.

Nasdaq zyskuje

Podczas wczorajszej sesji handlowej amerykański indeks Nasdaq 100 wzrósł o 1,68%. Podwyższyło to notowania indeksu giełdowego o blisko 200 punktów. Amerykański indeks tym czasem kontynuuje ruch wzrostowy.

Zoom Video przewodzi

Wczoraj na indeksie dominowała spółka Zoom Video. Odznaczyła się ona największą zmiennością spośród wszystkich spółek wchodzących w skład indeksu Nasdaq 100. Akcje spółki technologicznej wzrosły wczoraj o 8,52%. Większość komponentów zyskiwała wczoraj. Całkiem dużo spółek jednak traciło na wycenie. Wśród nich należy podkreślić Exelon, którego notowania spadły o 5,32%.

Protokół FOMC

Dziś inwestorzy spoglądać będą w kierunku Rezerwy Federalnej. O godzinie 20 opublikowany ma zostać protokół z ostatniego posiedzenia FOMC. Mowa o posiedzeniu czerwcowym, na którym zdecydowano o historycznej podwyżce stóp procentowych. Na dziś przewidziane jest również przemówienie jednego z ważniejszych członków FED. Williams przemawiać ma przed rozpoczęciem sesji. Być może inwestorzy zareagują już po jego słowach.

FP Markets

Punkt widzenia – ważne wsparcie

Amerykański indeks technologiczny wczoraj ponownie zszedł do poziomu TSS – 11 401. Po raz kolejny rynek pokazał, że ten obszar jest ważnym wsparciem. Wsparcie zareagowało we właściwy sposób, ponieważ poziom został utrzymany i generowany był z niego silny ruch wzrostowy.

Rozliczając się z wczorajszych scenariuszy, powiedzieć można, że po części się sprawdziły. Scenariusz główny brzmiał: „Zakładam, że rynek podejmie się dziś przetestowania od góry zakresu średniej kroczącej SMA 55. Zejście do jej zakresu, a następnie jego utrzymanie stanowić będzie na korzyść impulsom wzrostowym. Jednak rynek może nie chcieć schodzić aż tak głęboko. Wówczas ruchy wzrostowe generowane mogą być już z okolic poziomu TFS. Innymi słowy, jeżeli rynek nie utrzyma TFS to kierować się będzie w stronę średniej kroczącej SMA 55. Kluczowym założeniem jest zatem, aby to właśnie zakres średniej kroczącej został wówczas utrzymany. Z jej zakresu wygenerowany może zostać ruch nawet do poziomu 11 800”.

Poziom TFS został szybo pominięty przez rynek, a cena zmierzała w stronę zakresu średniej kroczącej SMA 55. Również jej zakres nie został utrzymany i rynek kierował się do niższych rejonów. Kluczowe założenia zostały zanegowane, a rynek doszedł do wspomnianego już TSS. Jednakże rynek powrócił szybkim ruchem powyżej średniej i utrzymywał się, przez nieco ponad godzinę, w jej bliskich okolicach. W takim wypadku ponownie możliwym było rozpatrywać scenariusz wzrostowy, który tym razem się sprawdził. Rynek osiągnął wskazywany target. Obecnie rynek oscyluje nieco poniżej poziomu TDP.

Scenariusz główny – wzrostowy

Kluczowe założenie dla wariantu wzrostowego będzie nieco inne niż zazwyczaj. Polegać ono będzie na pierwszym ruchu. Jeżeli rynek najpierw wykona ruch wzrostowy i przebije poziom TDP, to zakładam następujące. Poziom TDP będzie utrzymywany i na jego zakresie rynek zbierze kolejną siłę popytową. Targetem będzie wówczas cena 12 000.

Wykres NQ H1 wzrost
Scenariusz wzrostowy indeks Nasdaq 100 06.07.2022

Scenariusz poboczny – spadkowy

Podbicie opisane wyżej może jednak nie sięgnąć poziomu TDP. Z okolic poziomu ceny 11 800 rynek wcześniej się przeceniał. Jest to również poziom, który testowany był wielokrotnie podczas wczorajszej sesji. Zakładam, że jeżeli cena utrzymywać będzie się nieco poniżej 11 800 będzie to świadczyć o potencjale spadkowym. Celem będą okolice 11 610.

Wykres NQ H1 spadek
Scenariusz spadkowy indeks Nasdaq 100 06.07.2022

Konkluzja

Wczorajsza sesja należała do tych ciekawszych. Dziś przyglądać się będę, jak rynek będzie zachowywać się już podczas sesji europejskiej i godzin pre-marketu. Być może już w tych godzinach będą realizowane pierwsze założenia. Przypuszczam, że dziś zrealizuje się scenariusz wzrostowy Spoglądać będę również na inne ważne zakresy. Poniżej podaje poziomy wyznaczane przeze mnie na każdą z sesji.

TTR : 12 533

TSR : 12 307

TFR : 12 084

TDP : 11 852

TFS : 11 625

TSS : 11 401

TTS : 11 185

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.