Nasdaq 100 zyskowny w środę. Indeks melduje się na 13 400.

Index Nasdaq
J2T Trade

Rynki akcji na Wall Street w większości zakończyły środową sesję na plusie. Pozytywne nastroje pojawiły się po kolejnym, niższym odczycie inflacji w Stanach Zjednoczonych. W kwietniu roczne tempo wzrostu cen wyniosło 4,9%. Zamknięcie giełd w Nowym Jorku pokazało, iż z głównych indeksów jedynie Dow Jones stracił. Najlepiej zza oceanem spisał się natomiast technologiczny indeks. Nasdaq 100 okazał się wyraźnie zyskowny w środę. Dziś podciąga ruch i melduje się na poziomie 13 400. Co przyniesie przedostatnia sesja drugiego tygodnia? Zapraszamy na kolejną analizę z cyklu.

Nasdaq 100 zyskowny w środę

Podczas wczorajszej sesji inwestorom udzieliły się pozytywne nastroje. W największym stopniu znalazło to przełożenie na amerykański indeks technologiczny. Nasdaq 100 okazał się zyskowny w środę. Jego notowania wzrosły o 1,11%, co odpowiada podwyżce kursu o 147 punktów. Dzięki wczorajszemu zyskowi indeks Nasdaq wymazał straty z wtorkowej sesji. Po trzech dniach technologiczny rynek ogólnie podwyższył się o 0,67%. Czy utrzyma dodatni wynik do końca tygodnia?

Większość pro-wzrostowa

W środę spółki technologiczne były zgodne co do kierunku. Większość okazała się pro-wzrostowa, a liderem wśród grupy zielonych było Datadog (NASDAQ:DDG). Wartość akcji tej spółki wzrosła wczoraj o 8,05%. Jednak nie był to najwyższy zarejestrowany poziom zmienności na indeksie. Spółka Airbnb (NASDAQ:ABNB) straciła na wycenie 10,92%.

Punkt widzenia dzienny: Nasdaq 100 melduje się na 13 400

Wczoraj zmienności na technologicznym indeksie nie brakowało. Indeks wzmożoną pokazał już o godzinie 14:30 (czas w Polsce). Ówczesna reakcja na dane o inflacji zaprowadziła indeks powyżej poziom 13 300. Jednak rynek nie zdołał utrzymać się powyżej niego i po otwarciu giełd cofnął i skierował się do zakresu średniej SMA 55. Następnie notowania popadły w kilkugodzinny marazm, oscylując pomiędzy średnią a 13 300. Konkretna reakcja pojawiła się po godzinie 20, gdy indeks wystrzelił w górę.

FP Markets

Co na dziś ?

Dziś od rana indeks rósł. Przed sesją Nasdaq 100 zameldował się na poziomie 13 400, jednak obecnie znajduje się tuż pod nim. Przechodząc do scenariusza na dziś, należy zauważyć, iż poziomy* zostały zmienione. Ze względu na trwanie indeksu w układzie wzrostowym, szukamy kolejnego ruchu na północ.

Scenariusz = zejście do strefy 13 280-13 325–>zebranie popytu–>re-test od góry–>podejście pod 13 500 

Wykres indeks Nasdaq 100 H1
Indeks Nasdaq 100 interwał H1 11.05.2023

Punkt widzenia tygodniowy: indeks bliżej docelowej strefy

Podany na ten tydzień scenariusz jest realizowany. Rynkowi już niewiele brakuje, aby sięgnąć docelowego zakresu, czyli strefy 13 610- 13 855.

Wykres indeks Nasdaq 100 D1
Indeks Nasdaq 100 interwał D1 11.05.2023

Konkluzja

Dziś uwaga skupia się na cotygodniowych danych z rynku pracy o inflacji producentów. Inwestorzy śledzić będą odczyty już w pre-markecie. Poziomy* na wykresie uległy zmianie. Rozpisane dokładnie znajdują się poniżej.

TTR : 13 773

TSR : 13 546

TFR : 13 323

TDP : 13 091

TFS : 12 865

TSS : 12 641

TTS : 12 424

Codzienne analizy głównych indeksów akcyjnych ze Stanów Zjednoczonych.

Od poniedziałku do piątku spoglądamy na główne indeksy akcyjne z USA. Omawiamy sytuację: Nasdaq’a 100, S&P 500 oraz Dow Jonesa 30. W artykułach znajdują się projekcje dzienne i tygodniowe. Dołączone do artykułów wykresy mają charakter interaktywny. Po kliknięciu w nie otworzy się ich pogląd/większe okno. Ponadto, do codziennych analiz indeksów dołączany jest artykuł: „Co słychać w Stanach?”. Omawia, przedstawia, zapowiada i tłumaczy się w nim wydarzenia z danej/danych sesji. 

*Oznaczone poziomy:  

Subiektywnie (wyznaczane przez autora) zasadnicze poziomy na poszczególnych indeksach. Przedstawione są na wykresach interwału godzinnego-H1. Ich celem jest zobrazowanie zakresu indeksu na dany dzień.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.