Nasdaq 100 znów zyskowny. Kurs indeksu wyższy o 0,31%.

J2T Trade

Główne indeksy giełdowe w Stanach Zjednoczonych przeważnie straciły w czwartek, 11 maja. Negatywne nastroje na rynku zza oceanem wywołane zostały rozczarowującym, cotygodniowym raportem z rynku pracy. Pesymistyczna narracja utrzymała się ze względu na opinię Międzynarodowego Funduszu Walutowego. MFW zauważyło, że brak spłaty zadłużenia spowoduje „bardzo poważne reperkusje” dla amerykańskiej gospodarki. Na tle głównych indeksów wyróżnił się technologiczny. Nasdaq 100 znów okazał się zyskowny. Tym razem kurs indeksu był wyższy o 0,31% na koniec sesji. Rynki zmierzają do końca handlu w tym tygodniu. Jak wygląda ich położenie? Zapraszamy na kolejną analizę z cyklu.

Nasdaq 100 znów zyskowny

W czwartek na Wall Street dominowały gorsze nastroje. Popularne indeksy w większości traciły, a wśród nich wyróżnił się tylko jeden. Nasdaq 100 wyszedł na niewielki plus wczoraj i znów był zyskowny. Tym razem notowania technologicznego indeksu wzrosły o 0,31%. Przełożyło się to na wyższy o 42 punkty kurs. Nasdaq wygląda najlepiej zza oceanem i pytanie, czy nie jest to złudne wrażenie.

Spółki z Chin pchnęły indeks w górę

Podczas wczorajszej sesji spółki technologiczne zorientowane były głównie na spadki. Większość przedsiębiorstw straciła, lecz to siła wzrostowej grupy zadecydowała o wyniku. Spółki z Chin były liderami zysków i pchnęły indeks w górę. Były to JD.com (NASDAQ:JD) oraz Pinduoduo (NASDAQ:PDD), których notowania wzrosły o 7,21% oraz 7,05%. Po stronie wzrostów opowiedziały się również najważniejsze spółki. Dla przykładu akcje Alphabet (NASDAQ:GOOGL) wzrosły o 4,31%. Po stronie spadkowej liderem okazało się Warner Bros Discovery (NASDAQ:WBD). Wycena tej spółki obniżyła się o 5,06%.

Punkt widzenia dzienny: większość scenariusza wykonana

Podczas wczorajszej sesji mieliśmy okazję obserwować realizację podanej prognozy. Przypomnijmy jej treść: Scenariusz = zejście do strefy 13 280-13 325–>zebranie popytu–>re-test od góry–>podejście pod 13 500”. 

FP Markets

Rzeczywiście indeks technologiczny rozpoczął wczorajszy ruch od zejścia i notowania weszły do wskazanej strefy (13 280-13 325). W niej, zgodnie z założenia, indeks zebrał popyt. Następnie przetestował od góry i skierował się na północ. Indeks Nasdaq 100 wykonał większość scenariusza, gdyż nie osiągnął celu. Rynek dobił bowiem najwyżej rejonów 13 430.

Co na dziś ?

Dziś na rynek patrzymy przed godziną 11 (czas w Polsce). Notowania technologicznego indeksu na obecną chwilę oscylują w rejonach 13 430. Dziś również szukać będziemy wzrostu mimo, iż ostatnia siła do zysków nie jest szczególna.

Scenariusz = zejście do średniej SMA 55–>odbicie od niej–>budowa schematycznego ruchu–>podejście do 13 520-13 550  

Wykres indeks Nasdaq 100 H1
Indeks Nasdaq 100 interwał H1 12.05.2023

Punkt widzenia tygodniowy: obserwacja indeksu Nasdaq 100

Indeksowi do osiągnięcia celu zakładanego na ten tydzień brakuje około 170 punktów. Nasdaq 100 jest w stanie wygenerować taki ruch. Pytanie jednak, czy będzie miał na to ochotę.

Wykres indeks Nasdaq 100 D1
Indeks Nasdaq 100 interwał D1 12.05.2023

Konkluzja

Podczas dzisiejszej sesji inwestorzy zwrócą uwagę na szacunki Uniwersytetu Michigan dotyczące nastrojów konsumentów. Jednak dane mogą zostać potraktowane spokojnie, a na rynku odbyć się może uczciwa walka popytu i podaży. Poziomy* na wykresie nie uległy zmianie. Rozpisane dokładnie znajdują się poniżej.

TTR : 13 773

TSR : 13 546

TFR : 13 323

TDP : 13 091

TFS : 12 865

TSS : 12 641

TTS : 12 424

Codzienne analizy głównych indeksów akcyjnych ze Stanów Zjednoczonych.

Od poniedziałku do piątku spoglądamy na główne indeksy akcyjne z USA. Omawiamy sytuację: Nasdaq’a 100, S&P 500 oraz Dow Jonesa 30. W artykułach znajdują się projekcje dzienne i tygodniowe. Dołączone do artykułów wykresy mają charakter interaktywny. Po kliknięciu w nie otworzy się ich pogląd/większe okno. Ponadto, do codziennych analiz indeksów dołączany jest artykuł: „Co słychać w Stanach?”. Omawia, przedstawia, zapowiada i tłumaczy się w nim wydarzenia z danej/danych sesji. 

*Oznaczone poziomy:  

Subiektywnie (wyznaczane przez autora) zasadnicze poziomy na poszczególnych indeksach. Przedstawione są na wykresach interwału godzinnego-H1. Ich celem jest zobrazowanie zakresu indeksu na dany dzień.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.