Nasdaq 100 znów słabszy. Indeks zyskuje przed środową sesją.

16
Index Nasdaq
J2T Trade

Główne indeksy w Stanach Zjednoczonych zamknęły się we wtorek na niższych poziomach. Ponownie najgorzej wypadł amerykański indeks technologiczny. Nasdaq 100 znów okazał się słabszy, tym razem tracąc 0,49%. Sytuacji na amerykańskim parkiecie giełdowym przyglądamy się kolejnego dnia 29 marca. Indeks technologiczny zyskuje jak na razie przed środową sesją. Co wydarzyć się może podczas dzisiejszego dnia handlowego? Zapraszamy na kolejną analizę z cyklu.

Nasdaq 100 znów słabszy

Również wtorkowa sesja pokazała negatywne nastawienie inwestorów indeksu technologicznego. Nasdaq 100 znów był słabszy i przedłużył straty. Zamknięcie sesji ujawniło, że ten amerykański indeks odnotował obniżkę rzędu 0,49% i zakończył zmagania na poziomie 12 640. Wynik mógł być znacznie gorszy, gdyż minimum z wtorkowej sesji wyniosło 12 520.

Siła dalej po stronie strat

Podstawę wyniku, jak zwykle stanowią spółki tworzące technologiczny indeks. Siła składowych Nasdaq’a dalej stała po stronie strat. Tym razem dominacja liczebna bardziej się zarysowała. Spadkowej części przewodziło Lucid Group (NASDAQ:LCID), którego akcje spadły o 7,25%. Natomiast na czele grupy tzw. zielonych stanęła spółka JD.com (NASDAQ:JD). Wycena chińskiego przedsiębiorstwa notowanego w Nowym Jorku zmieniła się korzystnie o 4,45%. Warto zauważyć, że strona spadkowa wspomagana była przez straty najważniejszych spółek. Akcje Tesli (NASDAQ:TSLA) spadły o 1,37%, zaś AMD (NASDAQ:AMD) o 2,12%.

Punkt widzenia dzienny: indeks Nasdaq 100 zyskuje przed środową sesją

Indeks technologiczny wypełnił znaczną część podanego wczoraj scenariusza. Przypomnijmy, o czym pisaliśmy: „Scenariusz = podejście do strefy wyznaczonej przez TFR i średnią –> zebranie podaży –> zejście wyłamujące dołki z czwartku (23.03) i piątku (24.03)–>zejście do 12 500”.  

FP Markets

Rynek podejście wykonać po najmniejszej linii oporu. W amerykańskim pre-markecie podbił bowiem do wskazanej strefy (TFR i średnia), lecz jedynie dotknął jej zakresu. Rzeczywiście potem zebrana została podaż i reszta projekcji znalazła swoje rozegranie. Nasdaq 100 najniżej sięgnął rejonów 12 520, zatem do osiągnięcia celu niewiele zabrakło. Wówczas notowania odbiły.

Dziś rynek korzysta na wczorajszym odbiciu. Zyskuje na blisko dwie godziny przed środową sesją. Notowania znajdują się aktualnie powyżej 12 700. Dziś rynek ma szansę wykonać oczekiwany od poniedziałku wzrost.

Scenariusz = zejście do średniej/TFR–>zebranie popytu na zasadzie „touch and go”–>ruch powyżej 12 900

Wykres indeks Nasdaq 100 H1
Indeks Nasdaq 100 interwał H1 29.03.2023

Punkt widzenia tygodniowy: scenariusz nadal w grze, strefa nie została wyłamana

Tak jak pisaliśmy wczoraj, rynek nie miał sił, aby zawalczyć o strefę 12 700-12 940. Zupełnie inaczej jest dzisiaj. Indeks wczorajszym ruchem pokazał, że popyt ma jeszcze coś do powiedzenia. Strefa nie została zanegowana i dziś rynek wykonać może impuls na jej pokonanie.

Wykres indeks Nasdaq 100 D1
Indeks Nasdaq 100 interwał D1 29.03.2023

Konkluzja

Inwestorzy rozegrają dziś środkową sesję tygodnia. Rynek podczas dwóch ostatnich sesji nie pokazywał szczególnych ruchów. Taka sytuacja zdaje się grać na korzyść pozycji długich. Czy rzeczywiście rynkowi uczestnicy popchną indeksy wyżej? Poziomy* na wykresie nie uległy zmianie. Rozpisane dokładnie znajdują się poniżej.

TTR : 13 137

TSR : 12 910

TFR : 12 687

TDP : 12 455

TFS : 12 229

TSS : 12 005

TTS : 11 778

Codzienne analizy głównych indeksów akcyjnych ze Stanów Zjednoczonych.

Od poniedziałku do piątku spoglądamy na: Nasdaq’a 100, S&P 500 oraz Dow Jonesa 30. W artykułach znajdują się projekcje dzienne i tygodniowe. Dołączone do artykułów wykresy mają charakter interaktywny. Po kliknięciu w nie otworzy się ich pogląd/większe okno. Ponadto, do codziennych analiz indeksów dołączany jest artykuł: „Co słychać w Stanach?”. Omawia, przedstawia, zapowiada i tłumaczy się w nim wydarzenia z danej/danych sesji. 

*Oznaczone poziomy:  

Subiektywnie (wyznaczane przez autora) zasadnicze poziomy na poszczególnych indeksach. Przedstawione są na wykresach interwału godzinnego-H1. Ich celem jest zobrazowanie zakresu indeksu na dany dzień.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.