Nasdaq 100 zamyka się niżej. W cieniu lepsze wyniki spółek.

197
Index Nasdaq
J2T Trade

Amerykański indeks Nasdaq 100 ponownie zamyka się niżej. Na zamknięciu sesji indeks technologiczny wykazał niewielki spadek. Po dzwonku kończącym handel w USA raporty przedstawiły trzy spółki. Lepsze wyniki tych spółek jak się okazało, stanęły w cieniu.

Nasdaq traci 0,30%

Indeks technologiczny ze Stanów Zjednoczonych zamknął się niżej również we wtorek. Technologiczny Nasdaq 100 stracił wczoraj 0,30%. Po raz kolejny Nasdaq przekroczył podczas sesji poziom 13 000, którego finalnie nie utrzymał. Warto zaznaczyć, że wczoraj na indeksie odnotowano znów spadek wielkości obrotu.

Lucid Group przewodzi

Wtorkową sesję pod względem zmienności zdominowała spółka Lucid Group. Spółka osiągnęła najwyższy poziom zmienności spośród wszystkich składowych Nasdaq’a 100. Notowania Lucid Group wzrosły o 6,48%. Tym samym przedsiębiorstwo przewodziło wzrostowym komponentom, których było wczoraj mniej. Po stronie spadkowej odznaczyło się Old Dominion Freight Line, którego wycena spadła o 3,17%.

Lepsze wyniki spółek

We wczorajszej analizie wspominałem o planowanym wydaniu raportu przez spółki: AMD, PayPal oraz Starbucks. Przychody, każdej z wyżej wymienionej spółki, wzrosły w skali roku i okazały się wyższe od szacunków analityków. Szczególnie warto wyróżnić spółki AMD i Starbucks, które osiągnęły rekordową wielkość przychodów.

FP Markets

W przypadku wskaźnika zysku na akcję było podobnie. Jego wartość w przypadku każdej ze spółek przewyższyła oczekiwania. Zaznaczyć należy jednak, że zarówno w przypadku przedsiębiorstwa PayPal, jak i Starbucks wskaźnik EPS nieco obniżył się względem analogicznego okresu 2021 roku.

Punkt widzenia – wypełnione podejście

We wtorkowej analizie podane zostały dwa scenariusze. Nasdaq 100 podjął się realizacji scenariusza głównego. Treść projekcji: „Ruch wzrostowy określony prawdopodobnie może zostać przez zachowanie indeksu w okolicach poziomu TFR. Obecnie cena znajduje się nieco poniżej tego poziomu. Kluczowe dla wzrostów polega na nie wybijaniu dołka z piątku (29.07). Nadbijanie zatem poziomu TFR może być dziś dość głębokie. Wyjście powyżej niego będzie mogło nieść pierwsze oznaki wzrostowe. Re-test od góry poziomu podkreśli wówczas wymowę wzrostową. Szansą dla rynku będzie powrót powyżej 13 000”.

Faktycznie kluczowe założenie dla wzrostów było respektowane wczoraj. Nadbicie TFR się odbyło, jednak nie było głębokie (około 40 punktów). Rynek natomiast w punkt testował od góry poziom TFR. Takie zachowanie przychylać miało do wzrostów. Wzrost został wykonany i rynek ponownie znalazł się na TSR.

Wczorajszym ruchem rynek potwierdził budowę zakresu konsolidacji. Tak się składa, że konsolidacja została utworzona pomiędzy poziomem TFR a TSR, które stanowią odpowiednio dolne oraz górne ograniczenie konsolidacji. Utworzona, w szerszym ruchu wzrostowym, konsolidacja może być miejscem zebrania kolejnej siły do wzrostów.

Scenariusz główny – wzrostowy

Podobnie jak wczoraj projekcja wzrostowa opiera się na przekonaniu zejścia w okolice poziomu TFR. Tym razem jednak ten poziom jest również dolnym ograniczeniem konsolidacji, która wypełniła strukturę wczoraj. Zejście do TFR dziś wiązać się może z zebraniem większej siły popytowej. Kluczowe w dalszym ciągu pozostaje utrzymanie poziomu TFR. Celem dla wzrostów może być 13 080. 

Wykres NQ H1 wzrost
Scenariusz wzrostowy indeks Nasdaq 100 03.08.2022

Scenariusz poboczny – spadkowy

Zejście ceny odbyć się może na zasadzie kolejnego podbicia do TSR, który dziś stanowi również wspomniane wyżej górne ograniczenie konsolidacji. Ponownie na tym zakresie obóz niedźwiedzi będzie mieć szansę przejąć kontrolę nad rynkiem i zrzucić cenę do 12 850.  

Wykres NQ H1 spadek
Scenariusz spadkowy indeks Nasdaq 100 03.08.2022

Konkluzja

Szczególnie warto będzie dziś zwrócić uwagę na to jak zachowa się rynek w godzinach sesji europejskiej oraz godzin amerykańskiego pre-marketu. Być może rynek szybciej przełamie, któryś z poziomów i negować będzie kluczowe założenia. Poziomy na dzień 03.08.2022.

TTR : 13 286

TSR : 13 059

TFR : 12 836

TDP : 12 605

TFS : 12 374

TSS : 12 154

TTS : 11 939

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.