Nasdaq 100 z widocznym odbiciem. Skok notowań o ponad 2%.

J2T Trade

W czwartek, 13 kwietnia pojawił się optymizm na amerykańskim parkiecie giełdowym. Popularne rynki akcji w USA zamknęły się znacznie wyżej, a najlepiej wypadł technologiczny indeks. Nasdaq 100 zakończył sesję z widocznym odbiciem. Amerykański indeks odnotował ogólny skok notowań o ponad 2%. Dziś rozgrywka w tym tygodniu się kończy. Jak zachować się może technologiczny Nasdaq podczas ostatniej sesji tygodnia? Zapraszamy na kolejną analizę z cyklu.

Nasdaq 100 z widocznym odbiciem

Po trzech dniach strat i finalnych niskich zmian notowań pojawiło się solidne odreagowanie. Główne giełdy zaświeciły się na zielono. Z popularnych indeksów na Wall Street najlepiej wypadł Nasdaq 100, który zakończył dzień z widocznym odbiciem. Na ostatnim dzwonku ujawniono, że skok notowań technologicznego indeksu wyniósł 2,03%. W ujęciu zmiany jednostkowej był to wzrost rzędu 260 punktów. Dzięki temu odbiciu indeks wymazał straty ze wszystkich poprzednich sesji.

Akcje wyraźnie w górę

Spółki z indeksu Nasdaq 100 pokazały wczoraj skupienie na generowaniu zysków. Tabela notowań świeciła się mocno na zielono, a akcje spółek poszły wyraźnie w górę. Najlepiej podczas czwartkowej sesji spisała się spółka Enphase (NASDAQ:ENPH). Notowania tego przedsiębiorstwa skoczyły w ogólnym rozrachunku o blisko 7%. Wzrostu nie wykazało jedynie dwanaście spółek. Szczególną stratę odnotowało Old Dominion Freight Line (NASDAQ:ODFL). Akcje firmy spadły o 2,14%.

Punkt widzenia dzienny: Nasdaq 100 zrealizował wzrost, oczekiwanie na kolejny?

Podczas wczorajszej analizy przychylniej spoglądaliśmy w stronę budowy ruchu wzrostowego. O takiej możliwości pisaliśmy: „Scenariusz =  zejście i nadbicie TDP–>potencjalna reakcja ze strony popytu i podbicie do średniej SMA 55–>krótka korekta do 12 900–>podejście pod 13 050”. 

FP Markets

Rynek, co prawda nie zszedł w rejony TDP, gdyż od tego dzieliło go jedynie kilkanaście punktów. Niemniej było to najmniej istotny ruch w całym schemacie. Indeks właściwie (zgodnie z założeniami) podbił już do średniej SMA 55 i pokazał re-test od góry rejonów 12 900. Nasdaq 100 następnie zdecydował się na podejście do 13 050 i wypełnił ten cel w godzinach wieczornych. Najwyżej technologiczny indeks dotarł w rejony 13 135. Podsumowując Nasdaq 100 zrealizował wzrost. Czy dziś oczekujemy kolejnego?

Co na dziś ?

W piątek, 14 kwietnia patrzymy na indeks technologiczny w południe (czas w Polsce). Na kilka godzin przed otwarciem giełd w USA, indeks Nasdaq 100 znajduje w rejonach poziomu TFR (13 091). Dziś również skupimy się na ruchu wzrostowy.

Scenariusz = zejście do średniej SMA 55 (rejony 13 000)–>zebranie popytu–>powrót powyżej 13 100–>podejście pod 13 300 

Wykres indeks Nasdaq 100 H1
Indeks Nasdaq 100 interwał H1 14.04.2023

Negacją dla scenariusz będzie wyłamanie zakresu średniej SMA 55.

Punkt widzenia tygodniowy: indeks zdoła dojść chociaż do 13 300?

Technologiczny indeks spełniał założenia, wykonał skok i teraz ma szansę go przedłużyć. Pytanie jednak, czy zdoła dojść chociaż do 13 300.

Wykres indeks Nasdaq 100 D1
Indeks Nasdaq 100 interwał D1 14.04.2023

Konkluzja

Dziś rozpoczyna się sezon publikacji najważniejszych spółek w USA. Korporacyjne wyniki wpłyną na nastroje inwestorów i w najbliższym czasie determinować będą ruchy na głównych indeksach. Przed piątkową sesją pojawią się osiągi największych banków inwestycyjnych za I kwartał 2023. Kalendarz ekonomiczny podpowiada, że w pre-markecie pojawią się dane dotyczące sprzedaży detalicznej. Również i te dane wywołają zapewne zmienność.

TTR : 13 541

TSR : 13 314

TFR : 13 091

TDP : 12 859

TFS : 12 632

TSS : 12 408

TTS : 12 192

Codzienne analizy głównych indeksów akcyjnych ze Stanów Zjednoczonych.

Od poniedziałku do piątku spoglądamy na główne indeksy akcyjne z USA. Omawiamy sytuację: Nasdaq’a 100, S&P 500 oraz Dow Jonesa 30. W artykułach znajdują się projekcje dzienne i tygodniowe. Dołączone do artykułów wykresy mają charakter interaktywny. Po kliknięciu w nie otworzy się ich pogląd/większe okno. Ponadto, do codziennych analiz indeksów dołączany jest artykuł: „Co słychać w Stanach?”. Omawia, przedstawia, zapowiada i tłumaczy się w nim wydarzenia z danej/danych sesji. 

*Oznaczone poziomy:  

Subiektywnie (wyznaczane przez autora) zasadnicze poziomy na poszczególnych indeksach. Przedstawione są na wykresach interwału godzinnego-H1. Ich celem jest zobrazowanie zakresu indeksu na dany dzień.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.