Nasdaq 100 z odbiciem. Notowania powróciły do 14 500.

Nasdaq Sala Notowań
J2T Trade

Główne amerykańskie rynki akcji zamknęły się w czwartek wyżej. Podczas wczorajszej sesji na Wall Street widoczne były bardzo pozytywne nastroje. Prawdopodobnie optymizm wynikał z danych o bezrobociu. Wskazały one na złagodzenie rynku pracy, co przed przyszłotygodniową decyzją Fed niesie nadzieje na zatrzymanie podwyżek stóp. Wczoraj Nasdaq 100 zakończył dzień z wyraźnym odbiciem. Dzięki temu notowania technologicznego indeksu powróciły do 14 500. Zapraszamy na kolejną analizę z cyklu.

Nasdaq 100 z odbiciem w czwartek

Amerykański indeks technologiczny wypadł wczoraj najlepiej na Wall Street. Nasdaq 100 zakończył z wyraźnym odbiciem w czwartek, które wyniosło 1,27%. Dla indeksu stu spółek oznaczało to 180 punktów korzystnej zmiany.

Spółki technologiczne powróciły do wzrostów

Przedsiębiorstwa wchodzące w skład Nasdaq’a dobrze zaprezentowały się podczas czwartkowych zmagań. Spółki technologiczne powróciły do wzrostów, a najlepiej wypadło Warner Bros Discovery (NASDAQ:WBD). Wycena tej firmy wzrosła o 6,86%. Straty odnotowała wyłącznie wąska grupa spółek. Niechlubnym liderem okazało się GE HealthCare (NASDAQ:GEHC). Wartość papierów udziałowych tej spółki spadła o 3,39%.

Punkt widzenia dzienny: notowania powróciły do 14 500

Wczoraj również mieliśmy okazję obserwować realizację ruchu, który opisaliśmy na czwartkową sesję. Treść projekcji brzmiała: Scenariusz = utrzymanie strefy 14 200-14 250–>zebranie popytu–>podejście do 14 450-14 500”.

FP Markets

Założenie o utrzymaniu strefy zostało wypełnione, indeks ruszył w górę z jej okolic. Wzrost był pewny i zaprowadził Nasdaq’a do wyznaczonego celu.

Co na dziś ?

Dzisiaj, na kilka godzin przed ostatnią sesją indeks technologiczny oscyluje ponad zakresem średniej SMA 55. Notowania powracając do 14 500 pokazały, że siła do wzrostów jest.

Scenariusz = re-test średniej od góry–>zebranie popytu–>ruch do 14 600 

UWAGA: rynek może ruszyć od razu w górę (już wykazał zejście o 11)

Wykres indeks Nasdaq 100 H1
Indeks Nasdaq 100 interwał H1 09.06.2023

Punkt widzenia tygodniowy: obserwacja indeksu

Wczoraj pisaliśmy, że scenariusz został zrealizowany. Rynek otwiera przed sobą drogę do wzrostów. Czy takie rozpoczną się już dzisiaj?

Wykres indeks Nasdaq 100 D1
Indeks Nasdaq 100 interwał D1 09.06.2023

Konkluzja

Kończy się tydzień na rynkach finansowych. Poziomy* na wykresie nie uległy zmianie. Rozpisane dokładnie znajdują się poniżej.

TTR : 14 815

TSR : 14 589

TFR : 14 366

TDP : 14 139

TFS : 13 907

TSS : 13 683

TTS : 13 467

Codzienne analizy głównych indeksów akcyjnych ze Stanów Zjednoczonych.

Od poniedziałku do piątku spoglądamy na główne indeksy akcyjne z USA. Omawiamy sytuację: Nasdaq’a 100, S&P 500 oraz Dow Jonesa 30. W artykułach znajdują się projekcje dzienne i tygodniowe. Dołączone do artykułów wykresy mają charakter interaktywny. Po kliknięciu w nie otworzy się ich pogląd/większe okno. Ponadto, do codziennych analiz indeksów dołączany jest artykuł: „Co słychać w Stanach?”. Omawia, przedstawia, zapowiada i tłumaczy się w nim wydarzenia z danej/danych sesji. 

*Oznaczone poziomy:  

Subiektywnie (wyznaczane przez autora) zasadnicze poziomy na poszczególnych indeksach. Przedstawione są na wykresach interwału godzinnego-H1. Ich celem jest zobrazowanie zakresu indeksu na dany dzień.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.