Nasdaq 100 wzrósł w poniedziałek. Dziś zeznaje prezes Fed.

J2T Trade

Amerykański indeks technologiczny zaprezentował się z lepszej strony podczas wczorajszej sesji. Nasdaq 100 wzrósł w poniedziałek, 6 marca jednak nieznacznie. Inwestorzy trwali wczoraj w oczekiwaniu na dzisiejsze wydarzenia. Dziś, 7 marca w Kongresie zeznaje prezes Fed, Jerome Powell. Jak słowa przewodniczącego Rezerwy Federalnej wpłyną na rynki? Zapraszamy na wtorkową analizę indeksu technologicznego.

Nasdaq 100 finalnie nieco lepszy

Wczorajsze otwarcie giełd w USA pokazało silnie pozytywne nastroje na Wall Street. Nasdaq 100 nie utrzymał jednak tempa wzrostów w późniejszych godzinach. Indeks technologiczny okazał się finalnie jedynie nieco lepszy względem poprzedniej sesji. Zamknięcie ujawniło wzrost notowań Nasdaq’a 100 o 0,10%.

Niezdecydowanie wśród spółek

Przedsiębiorstwa technologiczne tworzące indeks Nasdaq 100 walczyły wczoraj między sobą o kierunek. Pod względem liczebnym żadna ze stron nie przeważyła, a niezdecydowanie wśród spółek potwierdza tabela notowań. Wskazuje ona również, że największą zmienność pokazała stratne przedsiębiorstwo. DexCom obniżyło wczoraj swoje notowania o 7,87%. Po przeciwnej stronie stanęło natomiast Enphase, którego akcje wzrosły o 3,77%.

Dziś rozpoczną się zeznania Powella

W centrum uwagi znajduje się dziś wydarzenie z udziałem prezesa Fed, Jerome Powella. Rozpoczną się bowiem zeznania przewodniczącego Rezerwy Federalnej w Kongresie. W ciągu sesji dopływać będą zatem informacje z amerykańskich mediów.

FP Markets

Punkt widzenia – Nasdaq 100 sięgnął 12 450, następnie cofnął

We wczorajszej analizie indeksu technologicznego zakładaliśmy ruch wzrostowy. Rynek zrealizował target wskazany dla tej projekcji (12 450), jednak samo osiągnięcie celu było zgoła inne. Notowania indeksu Nasdaq 100 do wzrostu zebrały się już w godzinach pre-marketu, a po otwarciu giełd indeks szedł dalej w górę. Poziom 12 450 strzelony został przed godziną 17 (czas w Polsce) i rynek w tych rejonach utrzymał się przez godzinę. Wówczas pojawiło się urwanie i Nasdaq 100 cofnął do 12 300.

Na wykres indeksu technologicznego patrzymy we wtorek, 7 marca o godzinie 10 rano. Notowania Nasdaq’a 100 oscylują obecnie w rejonach 12 350. Rynek ma szansę również dziś wygenerować podejście. Jak wygląda projekcja?

Nasdaq 100 w pozytywnej strukturze, strzeli 12 550?

Dziś rynek trwa w pozytywnej strukturze, zatem dalej zakładamy ruch wzrostowy. Również i tym razem przychylamy się ku rozwiązaniu, gdzie wzrost poprzedzony zostanie cofnięciem. Ono polegałoby na zejściu notowań do zakresu średniej SMA 55 (obecnie znajduje się ona w rejonach 12 300). Wówczas rynek ze średniej zebrałby się do wzrostu. Podejście pod TSR (12 458) wiązałoby się z próbą jego przełamania. Gdy takie się urzeczywistni, rynek strzeliłby 12 550.

Należy zauważyć, że rynek podobnie jak wczoraj od razu może ruszyć w górę. W takim wypadku najpierw podbiłby do TFR, a następnie go przebijając sięgnąłby targetu.

Wykres indeks Nasdaq 100 H1
Indeks Nasdaq 100 H1 07.03.2023

Negacją scenariusza do wzrostu będzie zejście poniżej średniej i w konsekwencji poniżej TFR (12 235). Wyłamanie tych zakresów pociągnęłoby notowania do 12 100.

Konkluzja

Dziś warto będzie przyglądać się wypowiedzi prezesa Fed. To ona wpłynie w znacznym stopniu na nastroje inwestorów. Na jaki ruch zdecyduje się indeks technologiczny?

TTR : 12 685

TSR : 12 458

TFR : 12 235

TDP : 12 003

TFS : 11 777

TSS : 11 553

TTS : 11 336

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.