Nasdaq 100 wyżej o 0,55%. Pozytywne otwarcie tygodnia.

Spekulant Wallstreetbets
J2T Trade

Główne indeksy giełdowe w Stanach Zjednoczonych wypadły lepiej podczas poniedziałkowych zmagań. Popularne rynki były zielone na zamknięciu, a najlepiej zakończył sektor technologiczny. Niemniej na Wall Street nadal nie było widać pewności, a największe zainteresowanie skierowało się na problem z zadłużeniem. Wczoraj inwestorzy obserwowali najnowsze oświadczenia dwóch stron w negocjacjach nad limitem zadłużenia. Problemami w Kongresie najmniej przejął się indeks stu spółek. Nasdaq 100 wylądował wczoraj wyżej o 0,55%. Indeks odnotował tym samym pozytywne otwarcie tygodnia. Jakie nastroje towarzyszyć będą we wtorek? Zapraszamy na kolejną analizę z cyklu.

Nasdaq 100 na plus w poniedziałek

Na początku pierwszej sesji nowego tygodnia indeks pokazywał zmienne nastroje. Nastroje jednak wyklarowały się i indeks szedł w górę. Ruch wzrostowy był relatywnie słaby, lecz Nasdaq 100 wyszedł na widoczny plus w poniedziałek. Indeks technologiczny zyskał ogólnie 0,55%. Dzięki temu udało mu się wymazać wszystkie straty z poprzedniej sesji.

Akcje spółek wyżej

Spółki sektora technologicznego opowiedziały się w poniedziałek za wzrostami. Większość składowych Nasdaq’a 100 zyskała i akcje spółek dalej szły wyżej. Tym razem najlepiej wypadło Atlassian (NASDAQ:TEAM), którego wycena wzrosła o 7,66%. Po stronie przeciwnej wyróżniło się Palo Alto Networks (NASDAQ:PANW). Wycena tej spółki spadła wczoraj o 3,16%.

Punkt widzenia dzienny: Nasdaq 100 z realizacją scenariusza

Podczas wczorajszej analizy rozważaliśmy określony ruch. Przypomnijmy treść założeń: Scenariusz = zejście w rejony TFR–>walka sił–>zwycięstwo popytu–>powrót ponad średnią–>ew. podejście do 13 450-13 500”.

FP Markets

Rzeczywiście najpierw pojawiło się zejście. Indeks zgodnie z założeniami zszedł do poziomu TFR i sprawdził ten zakres od góry. Popyt w tym miejscu zwyciężył, a rynek powrócił ponad średnią SMA 55. Jej re-test od góry wypchnął notowania wyżej i indeks dotarł do 13 450.

Co na dziś ?

Dziś na wykres technologicznego indeksu patrzymy przed południem. Nasdaq znajduje się obecnie tuż nad zakresem średniej. Przed sesją rynkowi towarzyszą negatywne nastroje, lecz dopóki broni on średniej SMA 55 może generować wzrost. Należy przypomnieć, że oscylując tuż pod szczytami, ma szanse wreszcie je wyłamać.

Scenariusz = zejście do średniej–>utrzymanie–>ruch pod TFR–>przełamanie 

Wykres indeks Nasdaq 100 H1
Indeks Nasdaq 100 interwał H1 16.05.2023

Punkt widzenia tygodniowy: indeks czeka na spotkanie z oporem

Wczoraj nie udało się rynkowi wejść do strefy oporu. Niemniej ma na to jeszcze czas. Pytanie, czy to dzisiaj indeks technologiczny się przełamie i wejdzie do strefy 13 610-13 855.

Wykres indeks Nasdaq 100 D1
Indeks Nasdaq 100 interwał D1 16.05.2023

Konkluzja

Wczoraj inwestorzy bacznie obserwowali sytuację w Kongresie oraz wypowiedzi członków Rezerwy Federalnej. Dziś skupią się dokładnie na tym samym. Poziomy* na wykresie nie uległy zmianie. Rozpisane dokładnie znajdują się poniżej.

TTR : 13 773

TSR : 13 546

TFR : 13 323

TDP : 13 091

TFS : 12 865

TSS : 12 641

TTS : 12 424

Codzienne analizy głównych indeksów akcyjnych ze Stanów Zjednoczonych.

Od poniedziałku do piątku spoglądamy na główne indeksy akcyjne z USA. Omawiamy sytuację: Nasdaq’a 100, S&P 500 oraz Dow Jonesa 30. W artykułach znajdują się projekcje dzienne i tygodniowe. Dołączone do artykułów wykresy mają charakter interaktywny. Po kliknięciu w nie otworzy się ich pogląd/większe okno. Ponadto, do codziennych analiz indeksów dołączany jest artykuł: „Co słychać w Stanach?”. Omawia, przedstawia, zapowiada i tłumaczy się w nim wydarzenia z danej/danych sesji. 

*Oznaczone poziomy:  

Subiektywnie (wyznaczane przez autora) zasadnicze poziomy na poszczególnych indeksach. Przedstawione są na wykresach interwału godzinnego-H1. Ich celem jest zobrazowanie zakresu indeksu na dany dzień.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.