Nasdaq 100 wywalczył zysk. Indeks broni istotnych zakresów.

J2T Trade

Amerykański Nasdaq 100 odnotował wzrost na poniedziałkowym zamknięciu giełd. Był to jedyny z głównych rynków na Wall Street, który znalazł się na plusie. Technologiczny indeks wywalczył zysk na niezwykle niestabilnej sesji. Na tym rynku przeważyła bowiem nadzieja związana z przerwaniem podwyżek stóp procentowych. Sytuacji Nasdaq’a 100 przyglądamy się we wtorek, 14 marca. Indeks broni obecnie istotnych zakresów. Co wydarzy się na rynku w najbliższych godzinach?

Nasdaq 100 wywalczył zysk w poniedziałek

Wczorajsza sesja obfitowała w zmienność na rynkach. Sesja była bardzo niestabilna i na rynku widać było skrajne nastroje. Niemniej Nasdaq 100 wywalczył zysk w poniedziałek, 13 marca. Indeks technologiczny ze Stanów Zjednoczonych jako jedyny zaświecił się na zielono na Wall Street. Jak pokazało zamknięcie, notowania popularnego indeksu wzrosły o 0,79%.

Akcje firm technologicznych wzrosły

Przedsiębiorstwa tworzące indeks Nasdaq 100 walczyły wczoraj między sobą o kierunek. Na koniec przeważyła jednak stronę zielonych. W większości przypadków akcje firm technologicznych wzrosły. Na czele zysków stanęła Illumina (NASDAQ:ILMN), której akcje wzrosły o 16,97%. Warto dodać, że dwucyfrowy wynik w procentowej zmianie odnotowało również Seagen (NASDAQ:SGEN). Wycena tej spółki skoczyła o 14,51% za sprawą ogłoszonej sprzedaży. Wśród strat na tablicy notowań szczególnie zapisało się Fiserv (NASDAQ:FISV). Notowania tego przedsiębiorstwa spadły o 6,78%.

Punkt widzenia dzienny: Nasdaq 100 przed szansą na skok?

Indeks technologiczny przed wczorajszym otwarciem giełd zszedł w rejony poziomu TFS (11 777). Po pierwszym dzwonku notowania odbiły od tego zakresu i wykonały ruch do 12 000. Rynek zmierzył się tam ze średnią SMA 55, jednak przegrał batalię.

FP Markets

Na wykres patrzymy we wtorek, 14 marca przed godziną 13 (czas w Polsce). Nasdaq 100 oscyluje obecnie powyżej 12 000 i znajduje się w pozytywnej strukturze. Biorąc pod uwagę charakter dzisiejszej sesji, ma on szansę wykonać spore podejście. Celem dla rynku może być zakres 12 350-12 400.

Wykres indeks Nasdaq 100 H1
Indeks Nasdaq 100 interwał H1 14.03.2023

Punkt widzenia tygodniowy: indeks broni istotnego zakresu, dziś pojawi się sygnał do wzrostu?

Wczoraj spoglądaliśmy na indeks technologiczny z ujęcia interwału dziennego. Rynek miał jedynie nadbić strefę cenową 11 720-11 960. Rzeczywiście tak się stało i rynek broni tego, istotnego zakresu. Czy dziś rynek wykona kolejny ruch (re-test strefy i ruch w górę)?

Wykres indeks Nasdaq 100 D1
Indeks Nasdaq 100 interwał D1 14.03.2023

Konkluzja

Inwestorzy czekają dziś na odczyt danych z gospodarki. O godzinie 14:30 pojawi się raport dotyczący inflacji. Niższa wartość wywołać może wzrost na głównych indeksach. Poziomy* z wykresu H1 nie uległy zmianie. Aktualne na dziś rozpisane zostały poniżej.

TTR : 12 685

TSR : 12 458

TFR : 12 235

TDP : 12 003

TFS : 11 777

TSS : 11 553

TTS : 11 336

Codzienne analizy głównych indeksów akcyjnych ze Stanów Zjednoczonych.

Od poniedziałku do piątku spoglądamy na: Nasdaq’a 100, S&P 500 oraz Dow Jonesa 30. W artykułach znajdują się projekcje dzienne i tygodniowe. Dołączone do artykułów wykresy mają charakter interaktywny. Po kliknięciu w nie otworzy się ich pogląd/większe okno. Ponadto, do codziennych analiz indeksów dołączany jest artykuł: „Co słychać w Stanach?”. Omawia, przedstawia, zapowiada i tłumaczy się w nim wydarzenia z danej/danych sesji. 

*Oznaczone poziomy:  

Subiektywnie (wyznaczane przez autora) zasadnicze poziomy na poszczególnych indeksach. Przedstawione są na wykresach interwału godzinnego-H1. Ich celem jest zobrazowanie zakresu indeksu na dany dzień. 

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.