Nasdaq 100 walczył o kierunek. Konsolidacja trwa dalej.

19

Główne rynki akcji w USA wyszły finalnie na plus po zmiennej sesji w poniedziałek, 17 kwietnia. Nasdaq 100 zacięcie walczył wczoraj o kierunek i pokazał ogólnie nieistotną zmianę notowań. Indeks przedłużył przez to marazm ostatnich dni. Na rynkach zza oceanem niewiele zmienia się przed sesją we wtorek. Konsolidacja trwa dalej. Czy rynek zdoła się z niej dziś uwolnić? Zapraszamy na kolejną analizę z cyklu.

Nasdaq 100 walczył o kierunek

Podczas wczorajszej sesji inwestorzy pokazali mieszane nastroje. Przełożyło się to na zachowanie popularnych indeksów. Nasdaq 100 walczył o kierunek i ustalenie wyniku rozgrywało się aż do ostatniego dzwonka. Zamknięcie giełd ujawniło, że technologiczny Nasdaq zyskał ogólnie o jedyne 0,06%. Wynik przełożył się na wzrost o 8 punktów.

Akcje spółek w większości wyżej

Przedsiębiorstwa technologiczne budujące indeks Nasdaq 100 zaprezentowały się wczoraj ogólnie z lepszej strony. Akcje spółek lądowały w większości wyżej. Liderem wśród wzrostów było Enphase (NASDAQ:ENPH), którego wycena skoczyła o 7,67%. Nie była to jednak najwyższa, odnotowana wczoraj zmiana notowań jednej spółki. Moderna (NASDAQ:MRNA) stała na czele spadków, a jej akcje spadły o 8,36%.

Punkt widzenia dzienny: rynek zszedł do średniej SMA 55

Podczas wczorajszej analizy przyglądałem się potencjalnemu ruchowi wzrostowemu. O takiej możliwości pisałem: „Scenariusz = stabilizacja powyżej górnego ograniczenia konsolidacji–>zebrania popytu–>atak 13 220-13 250 (UWAGA: rynek może przed stabilizacją cofnąć do średniej)”. 

FP Markets

Rynek zaczął wczoraj od zejścia i zgodnie z ostrzeżeniem cofnął do zakresu średniej SMA 55. Następnie przebił się przez nią i skierował się do poziomu 13 000. Jednak nie było to wyłamanie, które negowałoby scenariusz. Rynek bowiem nie pokazywał większej presji spadkowej, lecz walczył i utrzymał rejony pełnego poziomu. Po godzinie 20 (czas w Polsce) wygenerował ruch wzrostowy. Pewnym impulsem powrócił do średniej, a do końca sesji do 13 100.

Co na dziś ?

Dziś na indeks technologiczny patrzymy o godzinie 12. Na kilka godzin przed otwarciem giełd w Nowym Jorku, Nasdaq 100 znajduje się nieopodal 13 200.

Scenariusz = indeks już w grze–>krótka korekta w rejony 13 120-13 150–>ruch do TSR (13 284) 

Wykres indeks Nasdaq 100 H1
Indeks Nasdaq 100 interwał H1 18.04.2023

Punkt widzenia tygodniowy: indeks cały czas na mieliźnie

Liczyłem, że to wczorajsza sesja będzie tą przełamującą ostatni marazm. Nic bardziej mylnego. Nasdaq 100 w nim pozostał. Niemniej jednak, ruch zaprezentowany wczoraj zostaje, gdyż sytuacja na rynku się nie zmieniła. Cały czas oczekuję na pierwszy impuls wzrostowy.

Wykres indeks Nasdaq 100 D1
Indeks Nasdaq 100 interwał D1 18.04.2023

Konkluzja

Inwestorzy czekają dziś na kolejne raporty korporacyjne za I kwartał. Zdaje się, że dobre wyniki okazać się mogą bodźcem do wzrostów indeksów. Poziomy* na wykresie nie uległy zmianie. Rozpisane dokładnie znajdują się poniżej.

TTR : 13 541

TSR : 13 314

TFR : 13 091

TDP : 12 859

TFS : 12 632

TSS : 12 408

TTS : 12 192

Codzienne analizy głównych indeksów akcyjnych ze Stanów Zjednoczonych.

Od poniedziałku do piątku spoglądamy na główne indeksy akcyjne z USA. Omawiamy sytuację: Nasdaq’a 100, S&P 500 oraz Dow Jonesa 30. W artykułach znajdują się projekcje dzienne i tygodniowe. Dołączone do artykułów wykresy mają charakter interaktywny. Po kliknięciu w nie otworzy się ich pogląd/większe okno. Ponadto, do codziennych analiz indeksów dołączany jest artykuł: „Co słychać w Stanach?”. Omawia, przedstawia, zapowiada i tłumaczy się w nim wydarzenia z danej/danych sesji. 

*Oznaczone poziomy:  

Subiektywnie (wyznaczane przez autora) zasadnicze poziomy na poszczególnych indeksach. Przedstawione są na wykresach interwału godzinnego-H1. Ich celem jest zobrazowanie zakresu indeksu na dany dzień.

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.