Nasdaq 100 ucierpiał w środę. Indeks cofnął do 13 000.

J2T Trade

Rynki akcji w Stanach Zjednoczonych zamknęły wczorajszą sesję na niższych poziomach. W środę, 3 maja główne indeksy przedłużyły negatywne nastawienie. Głównym determinantem nastrojów była decyzja Fed. Rezerwa Federalna zdecydowała wczoraj o kolejnej podwyżce stóp procentowych. Obawy inwestorów rozlały się po popularnych indeksach. Nasdaq 100 po raz kolejny w tym tygodniu ucierpiał. Podczas wczorajszej sesji cofnął w rejony 13 000. Wall Street pozostaje bez zysku w maju. Czy zmieni się to dzisiaj? Zapraszamy na kolejną analizę z cyklu.

Nasdaq 100 ucierpiał w środę

Środkowa sesja tego tygodnia również okazała się stratną. Notowania na Wall Street zaświeciły się po raz kolejny na czerwono. Nasdaq 100 ucierpiał w środę (03.05), gdyż stracił ogólnie 0,64%, czyli 83 punkty. Łącznie po trzech sesjach indeks jest na minus 1,63%. Generowane ostatnio straty mają niewielkie rozmiary i nie stanowią bariery.

Akcje spółek w dalszej wyprzedaży

Nastawienie przedsiębiorstw technologicznych w dalszym ciągu było negatywne. Akcje większości spółek trwały w dalszej wyprzedaży. Podczas środowej sesji liderem wśród strat było AMD (NASDAQ:AMD). Akcje tego przedsiębiorstwa spadły aż o 9,25%. Podobną stratę wykazało Starbucks (NASDAQ:SBUX), którego wycena spadła o 9,17%. Po stronie wzrostowej wyróżniło się Verisk (NASDAQ:VRSK). Notowania tej spółki wzrosły o 7,93%.

Punkt widzenia dzienny: indeks cofnął do 13 000 i pozornie broni ten obszar

Wczorajsza sesja przez dłuższy czas nie dostarczała emocji. Notowania technologicznego indeksu kręciły się w 60 punktowym zakresie, a zmienność pojawiła się po godzinie 20 (czas w Polsce). Wówczas po decyzji Fedu notowania w pierwszej chwili podbiły i sięgnęły poziomu 13 250. Popyt szybko jednak wygasł, a cofający poniżej średniej rynek, znalazł siłę do gwałtownego spadku. Notowania przed zamknięciem cofnęły do 13 000 i pozornie obroniły ten obszar.

FP Markets

Co na dziś ?

Dziś na wykres patrzymy o godzinie 14. Na półtorej godziny przed otwarciem giełd w USA notowania Nasdaq’a 100 znajdują się w rejonach 13 050. Po godzinach sesji europejskiej widzimy, że rynek pozornie broni obszaru 13 000.

Scenariusz = podejście do TFR–>zebranie podaży–>re-test strefy 13 020-13 060 od dołu–>zejście do 12 900

Wykres indeks Nasdaq 100 H1
Indeks Nasdaq 100 interwał H1 04.05.2023

Negacją będzie powrót powyżej TFR i stabilizacja na tym zakresie.

Punkt widzenia tygodniowy: mistyczny impuls

W dalszym ciągu rozważania dotyczące drugiego impulsu w górę są zasadne. Niemniej scenariusz jest wystarczająco długo rozciągnięty w czasie, zatem wydaje się to mistyczny impuls. Pytanie, czy się pojawi.

Wykres indeks Nasdaq 100 D1

Konkluzja

Inwestorzy będą zapewne przetwarzać kolejną podwyżkę stóp procentowych. Ponadto rynkowi uczestnicy będą zwracać uwagę na raporty dotyczące redukcji zatrudnienia oraz na cotygodniowe dane dotyczące liczby bezrobotnych. Poziomy* na wykresie nie uległy zmianie. Rozpisane dokładnie znajdują się poniżej.

TTR : 13 541

TSR : 13 314

TFR : 13 091

TDP : 12 859

TFS : 12 632

TSS : 12 408

TTS : 12 192

Codzienne analizy głównych indeksów akcyjnych ze Stanów Zjednoczonych.

Od poniedziałku do piątku spoglądamy na główne indeksy akcyjne z USA. Omawiamy sytuację: Nasdaq’a 100, S&P 500 oraz Dow Jonesa 30. W artykułach znajdują się projekcje dzienne i tygodniowe. Dołączone do artykułów wykresy mają charakter interaktywny. Po kliknięciu w nie otworzy się ich pogląd/większe okno. Ponadto, do codziennych analiz indeksów dołączany jest artykuł: „Co słychać w Stanach?”. Omawia, przedstawia, zapowiada i tłumaczy się w nim wydarzenia z danej/danych sesji. 

*Oznaczone poziomy:  

Subiektywnie (wyznaczane przez autora) zasadnicze poziomy na poszczególnych indeksach. Przedstawione są na wykresach interwału godzinnego-H1. Ich celem jest zobrazowanie zakresu indeksu na dany dzień.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.