Nasdaq 100 stracił we wtorek. Notowania na poziomie 13 100.

Spadki na giełdzie w USA
J2T Trade

Główne rynki giełdowe w Stanach Zjednoczonych okazały się słabsze podczas wczorajszej sesji. Technologiczny Nasdaq 100 stracił we wtorek w wyniku ogólnego zwątpienia inwestorów. Jednak obniżka na Wall Street była niewielka, a Nasdaq 100 stracił najmniej. Sytuacji tego indeksu przyglądamy się już kolejnego dnia. W środę, 5 kwietnia notowania technologicznego rynku znajdują się na poziomie 13 100. Co zaprezentuje indeks podczas dzisiejszej sesji? Zapraszamy na kolejną analizę z cyklu.

Nasdaq 100 stracił we wtorek

Wtorkowa sesja przyniosła ochłodzenie nastrojów na amerykańskim parkiecie giełdowym. Ponownie gorszy okazał się Nasdaq 100. Technologiczny indeks kontynuował obniżkę z poniedziałku. Nasdaq 100 stracił we wtorek 0,37% lub zamiennie około 50 punktów. Po dwóch pierwszych sesjach kwietnia, indeks jest na minusie -0,62%.

Nastawienie spółek bardziej spadkowe

Spółki składające się na technologiczny indeks ponownie pokazały się z gorszej strony. Większość z nich straciła, a liderem okazało się przedsiębiorstwo Micron (NASDAQ:MU). Wycena tej firmy uległa niekorzystnej zmianie o 3,93%. Wśród spółek zyskownych wyróżniło się Electronic Arts (NASDAQ:EA). Akcje spółki wzrosły o 3,21%.

Punkt widzenia dzienny: notowania Nasdaq’a 100 na poziomie 13 100

Wczorajszy amerykański pre-market oraz moment otwarcia giełd przyniosły spadek notowań technologicznego indeksu. Rynek w kolejnych godzinach sesji kontynuował cofnięcie i przed godziną 18 (czas w Polsce) sięgnął rejonów średniej SMA 55. Pojawiła się następnie próba pokonania tego zakresu, która tak naprawdę udała się dopiero pod koniec sesji. Notowania zeszły w rejony TFR (13 061) i tam zareagował popyt.

FP Markets

Dziś przed godzinami handlu indeks oscyluje w rejonach wspomnianej średniej. O godzinie 13 notowania Nasdaq’a 100 znajdują się na poziomie 13 100.

Co na dziś ?

Rynek jest już po korekcie, zatem przystąpić może do kolejnego ruchu na północ. Struktura cały czas jest pozytywna. Strefa, która podtrzymuje dalsze wzrosty zaznaczona została na zielono. Jest to zakres cenowy 13 035-13 065.

Scenariusz = zejście do strefy 13 035-13 065–>zebrania siły popytowej–>pierwszy impuls wzrostowy przełamujący średnią–>re-test średniej od góry–>podejście do 13 300

Wykres indeks Nasdaq 100 H1
Indeks Nasdaq 100 interwał H1 05.04.2023

Punkt widzenia tygodniowy: co z tym zejściem?

Technologiczny indeks podczas poprzednich dwóch sesji nieco rozminął się z ruchem, o którym pisaliśmy w poniedziałkowej analizie. Korekta pojawiła się wczoraj i swoją realizację znalazła na wyższych rejonach. Do rozegrania rynkom zostały jeszcze dwie sesje (dzisiejsza i czwartkowa). Wiele zależeć będzie od tego, jak indeks wypadnie właśnie dziś. Spełnienie założeń opisanych w podejściu dziennym, skutkowałoby otworzeniem drogi do realizacji celu na cały tydzień, czyli 13 600. Tym samym scenariusz byłby częściowo zapisany do udanych.

Wykres indeks Nasdaq 100 D1
Indeks Nasdaq 100 interwał D1 05.04.2023

Konkluzja

Dziś pojawią się kolejne dane z rynku pracy. One jednak nie powinny wpłynąć na amerykańskie indeksy tak jak widzieliśmy to wczoraj. Poziomy* na wykresie nie uległy zmianie. Rozpisane dokładnie znajdują się poniżej.

TTR : 13 510

TSR : 13 284

TFR : 13 061

TDP : 12 829

TFS : 12 603

TSS : 12 379

TTS : 12 162

Codzienne analizy głównych indeksów akcyjnych ze Stanów Zjednoczonych.

Od poniedziałku do piątku spoglądamy na główne indeksy akcyjne z USA. Omawiamy sytuację: Nasdaq’a 100, S&P 500 oraz Dow Jonesa 30. W artykułach znajdują się projekcje dzienne i tygodniowe. Dołączone do artykułów wykresy mają charakter interaktywny. Po kliknięciu w nie otworzy się ich pogląd/większe okno. Ponadto, do codziennych analiz indeksów dołączany jest artykuł: „Co słychać w Stanach?”. Omawia, przedstawia, zapowiada i tłumaczy się w nim wydarzenia z danej/danych sesji. 

*Oznaczone poziomy:  

Subiektywnie (wyznaczane przez autora) zasadnicze poziomy na poszczególnych indeksach. Przedstawione są na wykresach interwału godzinnego-H1. Ich celem jest zobrazowanie zakresu indeksu na dany dzień.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.