Nasdaq 100 skoczył w górę o 1,48%. Dziś dane o PKB dla USA.

J2T Trade

Technologiczny indeks piął się w górę podczas środowej sesji handlowej. Nasdaq 100 przerwał wczoraj pięciodniową serię strat. Odbicie było zdecydowane, a Nasdaq 100 skoczył w górę ogólnie o 1,48%. Na indeks patrzymy w czwartek, 22 grudnia. Dziś na inwestorów czekają dane o PKB dla USA. Jak wypadną rynki akcyjne w najbliższych godzinach?

Indeks wreszcie odbija

Po pięciodniowej serii strat przyszła pora na odbicie. Amerykański indeks Nasdaq 100 wykazał wzrost w środę, 21 grudnia. Notowania technologicznego indeksu skoczyły o 1,43%. Przełożyło się to na wzrost o ponad 160 punktów. Tym ruchem indeks odrobił straty z poprzednich dwóch sesji.

Akcje technologiczne na zielono

Środowa tablica notowań zaświeciła się na zamknięciu na zielono. Zdecydowana większość spółek technologicznych zyskała. Najlepiej wypadło przedsiębiorstwo Enphase, a jego akcje skoczyły w górę o 4,98%. Po przeciwnej stronie wyróżniła się firma Walgreens Boots. Notowania tej spółki spadły o 2,35%.

Raport PKB dla USA

W godzinach amerykańskiego pre-marketu opublikowany zostanie raport PKB. W świetle ostatnich niepokojów związanych z przyszłością amerykańskiej gospodarki, dane mogą odegrać kluczową rolę w najbliższych godzinach. Co pokaże raport dotyczący Produktu Krajowego Brutto Stanów Zjednoczonych?

FP Markets

Dane z rynku pracy

Należy pamiętać też o cotygodniowych danych z rynku pracy. Mowa o liczbie zadeklarowanych bezrobotnych. Raport z tego sektora opublikowany zostanie również w przedsprzedaży.

Punkt widzenia – wzrost będzie kontynuowany?

We wczorajszej analizie indeksu Nasdaq 100 bliżej przyglądaliśmy się potencjalnemu ruchowi wzrostowemu. O takim wariancie pisaliśmy: „Rynek ma szansę wykonać w najbliższych godzinach pewniejszy ruch. Utrzymanie obszaru średniej skutkować mogłoby próbą przełamania rejonów 11 185 (TSS). Z tego zakresu indeks mógłby zbudować impuls sięgający nawet 11 300”.

Rzeczywiście rynek po otwarciu giełd utrzymał zakres średniej kroczącej SMA 55. Z tego obszaru indeks zebrał się do budowy ruchu wzrostowego. Pewnym impulsem przełamane zostały rejony poziomu 11 185. Notowania zmierzały następnie wyżej i sięgnęły okolic zakładanego poziomu 11 300. Dziś, w czwartek 22 grudnia patrzymy na indeks technologiczny. Nasdaq 100 oscyluje o godzinie 12 w okolicach 11 220. Na co dziś zdecyduje się rynek?

Scenariusz główny – wzrostowy

W najbliższych godzinach rynek ma sposobność kontynuacji ruchu wzrostowego. Na zasadzie szybkiego cofnięcia do poziomu TSS (11 185) wykonany zostałby jego re-test od góry. Stanowiłoby to podstawę do dalszego wzrostu. Ruchem w stylu impuls-korekta-impuls rynek mógłby podejść do 11 400.

Wykres NQ H1 wzrost
Scenariusz wzrostowy indeks Nasdaq 100 22.12.2022

Scenariusz poboczny – spadkowy

Jednak cofnięcie w okolice TSS wiązać się może z próbą przełamania tego zakresu. Jeżeli reakcja siły popytowej zostałaby szybko zgaszona, notowania zerwałyby się w dół. W takim wypadku indeks mógłby powrócić do 11 000.

Wykres NQ H1 spadek
Scenariusz spadkowy indeks Nasdaq 100 22.12.2022

Konkluzja

Niebawem rozpocznie się przedostatnia sesja handlowa w tym tygodniu. Tak naprawdę jeszcze dziś oczekiwać można „standardowej” aktywności inwestorów. Poziomy na dziś nie uległy zmianie i prezentują się następująco.

TTR : 12 090

TSR : 11 865

TFR : 11 645

TDP : 11 410

TFS : 11 185

TSS : 10 960

TTS : 10 745

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.