Nasdaq 100 schodzi 0,55%. Przygotowania do decyzji FED.

234
FED
J2T Trade

Inwestorzy unikali wczoraj akcji technologicznych. Tylko Nasdaq 100 z głównych indeksów wczoraj stracił. Notowania Nasdaq’a poszły w dół o 0,55%. W USA oczekuje się na środową decyzję Rezerwy Federalnej. Dziś inwestorzy również przygotowywać się będą do jutrzejszego dnia.

Pogłębianie strat

Amerykański indeks technologiczny powiększył wczoraj straty z piątku. Poniedziałkową sesję Nasdaq 100 zakończył ze spadkiem rzędu 0,55%. Kurs notowań indeksu zmienił się finalnie o 70 punktów. Warto zauważyć, że w poniedziałek odnotowano spory odpływ kapitału. Wielkość obrotów wróciła do poziomu sprzed dwóch tygodni.

Spadkowe elementy

Większość komponentów Nasdaq’a świeciła się wczoraj na czerwono. Spółki o najwyższej wadze dla indeksu traciły wczoraj. Spadkowym elementom przewodziło Align. Przedsiębiorstwo straciło na wycenie 5,19%. Jednocześnie była to najwyższa procentowa zmiana ceny wśród wszystkich komponentów. Po stronie wzrostów wyróżniło się Intuitive Surgical. Akcje spółki wzrosły o 3,46%.

Dobre wyniki

We wczorajszej analizie wspomniałem o raportach dwóch spółkach indeksu Nasdaq 100. W podanych wczoraj sprawozdaniach finansowych firmy Cadence oraz NXP wykazały dobre wyniki. W przypadku obu spółek wielkość przychodów wzrosła w skali roku, a co więcej przewyższyła oczekiwania analityków. Dokładnie taka sama sytuacja miała miejsce w przypadku wskaźnika EPS.

FP Markets

Raporty gigantów

Dziś swoje sprawozdania podadzą giganci swojej branży. Mowa o spółkach Microsoft oraz Alphabet. Oba przedsiębiorstwa są znane na całym świecie, a ich wpływ na amerykański indeks technologiczny jest ogromny. Publikacji raportów tych gigantów akcjonariusze doczekają się po dzisiejszej sesji.

Punkt widzenia – troszkę inaczej

Nie spełniła się wczoraj żadna z zakładanych projekcji. Kluczowe założenie dla wzrostów zostało wczoraj szybko zanegowane. Rozegranie spadków było jednak możliwe. Indeks w punkt przetestował zakres poziomu TFR od dołu. Poziom po raz kolejny udowodnił swoją istotność, jako miejsce zwrotne. Po re-teście wykonane zostało zejście do okolic poziomu ceny 12 250. Obecnie rynek znajduje nieco powyżej wczorajszego dołka.

Scenariusz główny – wzrostowy

Dziś ruch wzrostowy wyglądać może następująco. Zakładam, że rynek podejmie się sprawdzenia w pierwszej kolejności siły popytowej na zakresie poziomu TDP. Nadbijanie tego poziomu wchodzi w grę jednak musi on zostać utrzymany. Z tego zakresu wygenerowany zostanie impuls wzrostowy. Targetem będzie poziom 12 450. 

Wykres NQ H1 wzrost
Scenariusz wzrostowy indeks Nasdaq 100 26.07.2022

Scenariusz poboczny – spadkowy

Wariant spadkowy opiszę za pomocą obecnego położenia średniej kroczącej SMA 55. Jeżeli rynek ma chęć dziś utworzyć niższy dołek, względem wczorajszego to chciałbym najpierw zobaczyć re-test od dołu średniej kroczącej. Następnie w myśl zasady impuls-korekta-impuls realizowane może być dalsze zejście. Celem na dziś będzie 12 200. 

Wykres NQ H1 spadek
Scenariusz spadkowy indeks Nasdaq 100 26.07.2022

Konkluzja

Powyżej opisane zostały scenariusze na dzisiejszą sesję. Wtorkowa sesja może należeć do tych spokojniejszych. Inwestorzy tak jak wspominałem oczekiwać będą kolejnych istotnych raportów oraz na doniesienia związane z podwyżką stóp. Co prawda dopiero jutro zapadnie decyzja Rezerwy Federalnej, ale dziś inwestorzy będą chcieli się zapewne do tego przygotować. Prezentuje poziomy na dziś.

TTR : 12 893

TSR : 12 665

TFR : 12 443

TDP : 12 211

TFS : 11 985

TSS : 11 761

TTS : 11 544

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.