Nasdaq 100 niezdecydowany. Indeks walczy na 15 000.

Nasdaq Sala Notowań
J2T Trade

Główne rynki akcji w Stanach Zjednoczonych zamknęły wczorajszą sesję ze znakiem zapytania. Na Wall Street widoczne były mieszane nastroje. Jednak nawet takie nastawienie postawione było w wątpliwość, gdyż indeksy pokazały niepewność. Powodem takiego zachowania były najnowsze komentarze prezesa Fed, Jerome Powella. Po raz kolejny w ostatnich dniach, Powell zaznaczył możliwość następnych podwyżek. Nasdaq 100 był wczoraj niezdecydowany. Indeks choć momentami starał się być konkretny, tracił finalnie siły. Sytuacji technologicznego indeksu przyglądamy się w czwartek, 29 czerwca. Indeks walczy dziś na poziomie 15 000. Co zaprezentuje? Zapraszamy na kolejną analizę z cyklu.

Nasdaq 100 niezdecydowany

Podczas wczorajszej sesji inwestorzy nie byli ze sobą zgodni, co do kierunku. Nasdaq 100 był widocznie niezdecydowany. Środowy wynik technologicznego indeksu w dobry sposób oddaje właśnie wczorajsze zachowanie. Ogólne rozliczenie pokazało, że notowania Nasdaq’a wzrosły o 0,12%. Dla tego rynku oznacza to blisko 19 punktów zmiany kursu.

Widoczny podział wśród spółek

Niezdecydowania indeksu należy szukać na tabeli notowań spółek. Przyglądając się jej, rzeczywiście widoczny jest podział nastawienia wśród spółek. Finalnie zwyciężyła strona zielonych, a zadecydowały o tym najmniejsze wagi przedsiębiorstw indeksowych. Po stronie wzrostowej najlepiej wypadło Lucid Group (NASDAQ:LCID). Akcje tej spółki wzrosły o 5,25%. Po przeciwnej wyróżniło się JD.com (NASDAQ:JD), a wycena firmy spadła o 2,69%.

Punkt widzenia dzienny: indeks Nasdaq 100 walczy na poziomie 15 000

Podczas wczorajszej sesji mogliśmy ujrzeć realizację części projekcji. Jej treść brzmiała: Scenariusz = zejście do średniej SMA 55 bądź nawet do 14 800 (dolny zakres konsolidacji)–>zebranie popytu–>ruch do TDP–>pokonanie–>15 100”.

FP Markets

Indeks nie zaczął od zejścia, ponieważ po otwarciu giełd od razu ruszył w górę. Rynek dobił jednak do TDP i pokonał ten zakres. Następnie kontynuował wzrost i sięgnął rejonów 15 080, zatem niewiele zabrakło do poziomu 15 100. Właśnie we wspomnianych okolicach 15 080 znalazł podaż, która zepchnęła indeks. Rynek wymazał zyski od początku sesji i wieczorem grał od nowa. Pod koniec sesji pokazał podejście do TDP.

Co na dziś ?

Tuż przed czwartkową sesją patrzymy na indeks technologiczny. Nasdaq 100 znajduje się obecnie nieco powyżej 15 000. Walczy o utrzymanie tego zakresu.

Scenariusz = zejście do średniej SMA 55–>dotknięcie i szybkie wybranie–>powrót powyżej 15 000–>podejście do 15 150 

Wykres indeks Nasdaq 100 H1
Indeks Nasdaq 100 interwał H1 29.06.2023

Punkt widzenia tygodniowy: notowania wkraczają do oporu

Z perspektywy interwału dziennego (D1) zauważyć można, że sytuacja pozostaje niezmieniona. Indeks znajduje się w rejonach strefy oporu 15 040-15 275. Czy rynek rzeczywiście wygasi wzrost w tym obszarze i poszuka zejścia?

Wykres indeks Nasdaq 100 D1
Indeks Nasdaq 100 interwał D1 29.06.2023

Konkluzja

Za kilka minut rozpocznie się amerykańska sesja handlowa. Inwestorzy otrzymali już dane o PKB. Poziomy* na wykresie nie uległy zmianie. Rozpisane dokładnie znajdują się poniżej.

TTR : 15 673

TSR : 15 446

TFR : 15 223

TDP : 14 991

TFS : 14 765

TSS : 14 541

TTS : 14 324

Codzienne analizy głównych indeksów akcyjnych ze Stanów Zjednoczonych.

Od poniedziałku do piątku spoglądamy na główne indeksy akcyjne z USA. Omawiamy sytuację: Nasdaq’a 100, S&P 500 oraz Dow Jonesa 30. W artykułach znajdują się projekcje dzienne i tygodniowe. Dołączone do artykułów wykresy mają charakter interaktywny. Po kliknięciu w nie otworzy się ich pogląd/większe okno. 

*Oznaczone poziomy:  

Subiektywnie (wyznaczane przez autora) zasadnicze poziomy na poszczególnych indeksach. Przedstawione są na wykresach interwału godzinnego-H1. Ich celem jest zobrazowanie zakresu indeksu na dany dzień.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.