Nasdaq 100 najlepszy na Wall Street. Indeks wyżej o 1,29%.

J2T Trade

Główne giełdy w USA świeciły się wczoraj na zielono. Inwestorzy z USA wyrazili w czwartek nadzieję na to, że cykl podwyżek bliski jest końca. Nasdaq 100 okazał się najlepszy na Wall Street. Akcje spółek technologicznych obrały wczoraj kierunek na północ. Indeks wylądował wyżej o 1,29%. Jak wygląda położenie Nasdaq’a 100? Co słychać na indeksie w piątek, 24 marca?

Nasdaq 100 najlepszy na Wall Street

Choć wszystkie główne indeksy z USA wczoraj zyskały, jeden szczególnie wyróżnił się od reszty. Nasdaq 100 okazał się najlepszy na Wall Street. Indeks pokazał pewny wzrost i wylądował ogólnie o 1,29% wyżej. Tym samym wymazał znaczną część środowych strat. Warto dodać, że wczorajsza sesja była trzecią zakończoną na plus w trwającym tygodniu (20.03-24.03).

Netflix ciągnął w górę

Spółki technologiczne pokazały wczoraj siłę. Większość ze składowych Nasdaq’a 100 zyskała, a najlepiej poradził sobie gigant VOD. Netflix (NASDAQ:NFLX) ciągnął mocno w górę, sam zyskując 9,01%. Po przeciwnej stronie wyróżniła się spółka PayPal (NASDAQ:PYPL). Wycena tej firmy spadła o 2,39%.

Punkt widzenia dzienny: Nasdaq 100 skoczył do 12 900 i cofnął

Amerykański indeks technologiczny już we wczorajszych godzinach właściwego sobie pre-marketu rozpoczął ruch w górę. Otwarcie giełd wzmocniło jedynie sentyment. Wówczas notowania przekroczyły poziom 12 900 i stamtąd pokazały cofnięcie. Rynek zszedł do zakresu średniej SMA 55, powalczył na jej obszarze i tam pozostał do końca sesji.

FP Markets

Na wykres Nasdaq’a 100 patrzymy w piątek w godzinach przedpołudniowych (według czasu w Polsce). Rynek generuje dziś cofnięcie. Notowania oscylują poniżej średniej – w okolicach 12 650. Kontekst rynkowy sprawia, że dziś myślimy o spadku.

Scenariusz = podejście do średniej SMA 55 i brak przełamania–>wykonanie impulsu spadkowego–>korekta–>zejście do 12 500 

Wykres indeks Nasdaq 100 H1
Indeks Nasdaq 100 interwał H1 24.03.2023

Konkluzja

Kończą się dziś zmagania rynków akcji w przedostatnim tygodniu handlowym marca. Rynki z Wall Street walczą o pozytywny wynik tego tygodnia. Poziomy* na wykresie nie uległy zmianie. Dziś wyjątkowo nie ma scenariusza tygodniowego.

TTR : 13 017

TSR : 12 791

TFR : 12 568

TDP : 12 336

TFS : 12 110

TSS : 11 886

TTS : 11 669

Codzienne analizy głównych indeksów akcyjnych ze Stanów Zjednoczonych.

Od poniedziałku do piątku spoglądamy na: Nasdaq’a 100, S&P 500 oraz Dow Jonesa 30. W artykułach znajdują się projekcje dzienne i tygodniowe. Dołączone do artykułów wykresy mają charakter interaktywny. Po kliknięciu w nie otworzy się ich pogląd/większe okno. Ponadto, do codziennych analiz indeksów dołączany jest artykuł: „Co słychać w Stanach?”. Omawia, przedstawia, zapowiada i tłumaczy się w nim wydarzenia z danej/danych sesji. 

*Oznaczone poziomy:  

Subiektywnie (wyznaczane przez autora) zasadnicze poziomy na poszczególnych indeksach. Przedstawione są na wykresach interwału godzinnego-H1. Ich celem jest zobrazowanie zakresu indeksu na dany dzień.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Avatar
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.