Nasdaq 100 lepszy w poniedziałek. Indeks pozostaje wyżej.

Buy - Sell - Stop
J2T Trade

Wczorajsza sesja upłynęła pod znakiem mieszanych nastrojów na amerykańskim parkiecie giełdowym. Popularne akcje nie były zgodne co do kierunku. Stało się tak, za sprawą oczekiwania na przełom w negocjacjach dotyczących limitu zadłużenia. Dla inwestorów jest to obecnie najważniejszy temat, który determinuje ich zachowanie. Rynki zbytnio nie przejęły się wczoraj jastrzębim przemówieniem członka Fed, Jamesa Bullarda. Niemniej negatywny zarys zaczyna się budować i pytanie, jak zachowają się rynki kolejnego dnia. Nasdaq 100 okazał się lepszy w poniedziałek. Indeks pozostaje tym samym wyżej i pokazuje, że nigdzie się nie wybiera. Czy zdolny będzie kontynuować dziś wzrost? Zapraszamy na kolejną analizę z cyklu.

Nasdaq 100 lepszy w poniedziałek

Ostatni pełny tydzień maja rozpoczął się dla indeksu technologicznego dobrym akcentem. W poniedziałek, 22 maja Nasdaq 100 okazał się lepszy. Notowania indeksu stu spółek wzrosły o 0,34%, bądź nominalnie o 46 punktów. Co ciekawe, indeks trzeci tydzień z rzędu otwiera wzrostem.

Strona wzrostów finalnie silniejsza

Na wstępie wspomnieliśmy, iż akcje spółek notowanych na głównych indeksach nie były ze sobą zgodne podczas wczorajszej sesji. Pod względem liczebności żadna z grup na Nasdaq’u nie wyróżniła się. Strona wzrostów finalnie okazała się silniejsza dzięki zmienności poszczególnych spółek. Liderem w zyskach było Atlassian (NASDAQ:TEAM), którego wycena wzrosła o 7,75%. Po stronie przeciwnej wyróżniło się Micron (NASDAQ:MU). Akcje spółki spadły o 2,85%.

Punkt widzenia dzienny: Nasdaq podąża za średnią

Amerykański indeks technologiczny nie pokazał podczas wczorajszej sesji szczególnego nastawienia. Zainteresowanie rynku utknęło na zakresie średniej SMA 55. Otwarcie giełd w Nowym Jorku wywołało wzrost notowań Nasdaq’a 100, który rozpoczął się ze średniej. Indeks zyskał jednak niewiele, gdyż 100 punktów i wstrzymał wzrost. W kolejnych godzinach rynek skupił się na powrocie do średniej i oscylowaniu przy jej obszarze.

FP Markets

Co na dziś ?

Dziś indeks Nasdaq 100 pozostaje wyżej i znajduje się przy średniej. W godzinach przedsesyjnych na rynku panują negatywne nastroje. Rynek nie spełnił wczorajszej projekcji, jednak pomysł na ruch pozostaje taki sam.

Scenariusz = zejście poniżej TFR–>re-test od dołu–>zejście do 13 650-13 700 

Wykres indeks Nasdaq 100 H1
Indeks Nasdaq 100 interwał H1 23.05.2023

Punkt widzenia tygodniowy: indeks tkwi przy 13 855

Wczorajsza sesja nie zmieniła obrazu na rynku, zatem założenia na ten tydzień w dalszym ciągu są aktualne. Indeks tkwi przy poziomie 13 855, czyli rejonach górnego ograniczenia strefy 13 610-13 855.

Wykres indeks Nasdaq 100 D1
Indeks Nasdaq 100 interwał D1 23.05.2023

Konkluzja

Dziś pojawią się dane dotyczące aktywności gospodarczej w Stanach Zjednoczonych. Jednak głównie inwestorów interesuje sprawa w Kongresie. Poziomy* na wykresie nie uległy zmianie. Rozpisane dokładnie znajdują się poniżej.

TTR : 14 243

TSR : 14 017

TFR : 13 793

TDP : 13 562

TFS : 13 335

TSS : 13 111

TTS : 12 895

Codzienne analizy głównych indeksów akcyjnych ze Stanów Zjednoczonych.

Od poniedziałku do piątku spoglądamy na główne indeksy akcyjne z USA. Omawiamy sytuację: Nasdaq’a 100, S&P 500 oraz Dow Jonesa 30. W artykułach znajdują się projekcje dzienne i tygodniowe. Dołączone do artykułów wykresy mają charakter interaktywny. Po kliknięciu w nie otworzy się ich pogląd/większe okno. Ponadto, do codziennych analiz indeksów dołączany jest artykuł: „Co słychać w Stanach?”. Omawia, przedstawia, zapowiada i tłumaczy się w nim wydarzenia z danej/danych sesji. 

*Oznaczone poziomy:  

Subiektywnie (wyznaczane przez autora) zasadnicze poziomy na poszczególnych indeksach. Przedstawione są na wykresach interwału godzinnego-H1. Ich celem jest zobrazowanie zakresu indeksu na dany dzień.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.