Nasdaq 100 cofnął o 1,28%. Indeks Nasdaq w ważnym zakresie.

Indeks Nasdaq z mocnymi spadkami
J2T Trade

Nowojorskie giełdy świeciły się na czerwono podczas wtorkowej sesji handlowej. Główne indeksy zza oceanu cierpiały w wyniku braku zgody Kongresu z administracją Białego Domu. Termin niewypłacalności zbliża się i napięcie dotyczące limitu zadłużenia rośnie. Na Wall Street najgorzej spisał się indeks technologiczny. Nasdaq 100 cofnął wczoraj o 1,28%. Trwają przygotowania do środowej sesji. Indeks Nasdaq znajduje się w ważnym zakresie. Jak dokładnie wygląda sytuacja? Zapraszamy na kolejną analizę z cyklu.

Nasdaq 100 cofnął 1,28%

Ochłodzenie nastrojów na Wall Street przyszło. Wczoraj, 23 maja notowania wszystkich głównych indeksów pokazały widoczną obniżkę. Pod względem procentowym najgorzej wypadł indeks technologiczny. Nasdaq 100 cofnął we wtorek o 1,28%, co w jego przypadku oznaczało 177 punktów spadku.

Akcje taniały we wtorek

Spółki tworzące indeks technologiczny jasno wyraziły wczoraj swoje nastawienie. Akcje przedsiębiorstw taniały we wtorek. Najwięcej straciło Zoom Video (NASDAQ:ZM). Notowania tej spółki spadły o 8,07%. Przed stratami uchroniło się zaledwie kilkanaście spółek. Notowały one ogólnie niewielkie zmiany, a wyróżniła się tylko Moderna (NASDAQ:MRNA). Akcje tej spółki wzrosły o 8,69%.

Punkt widzenia dzienny: Nasdaq zrealizował zejście

Podczas wczorajszej analizy zwróciliśmy uwagę na możliwy spadek indeksu technologicznego. O takim pomyśle pisaliśmy: Scenariusz = zejście poniżej TFR–>re-test od dołu–>zejście do 13 650-13 700”. 

FP Markets

Rynek do realizacji scenariusza przystąpił jednak po kilku godzinach od otwarcia sesji. Po pierwszym dzwonku indeks popadł w marazm i poruszał się w wąskim zakresie, pomiędzy TFR a średnią SMA 55. Dopiero po godzinie 18 (czas w Polsce) pojawiło się zejście poniżej TFR i projekcja była realizowana. Rynek re-testując od dołu ten poziom zszedł do celu.

Co na dziś ?

Dziś patrzymy na indeks technologiczny z innej perspektywy. Nasdaq wykonał wzrost i teraz, ciekawa będzie jego reakcja. Zakładam, że ta ma szanse być wzrostowa.

Scenariusz = zejście w rejony 13 590-13 640–>zatrzymanie spadków–>ruch odreagowujący–>powrót do 13 700–>gdy zwycięży popyt szansa na powrót do TFR 

Wykres indeks Nasdaq 100 H1
Indeks Nasdaq 100 interwał H1 24.05.2023

Punkt widzenia tygodniowy: pierwsza część zaliczona

Wczoraj doczekaliśmy się realizacji pierwszej części podawanego scenariusza na ten tydzień. Rynek nadbija obecnie dolne ograniczenie strefy 13 610-13 855. Teraz oczekujemy wzrostowej reakcji w tym obszarze.

Wykres indeks Nasdaq 100 D1
Indeks Nasdaq 100 interwał D1 24.05.2023

Konkluzja

Niepewność związana z limitem zadłużenia determinuje dzisiejsze nastroje inwestorów. Jeżeli negocjacje nie przyspieszą, scenariusze mogą zostać zanegowane, a rynki wybiorą się niżej. Poziomy* na wykresie nie uległy zmianie. Rozpisane dokładnie znajdują się poniżej.

TTR : 14 243

TSR : 14 017

TFR : 13 793

TDP : 13 562

TFS : 13 335

TSS : 13 111

TTS : 12 895

Codzienne analizy głównych indeksów akcyjnych ze Stanów Zjednoczonych.

Od poniedziałku do piątku spoglądamy na główne indeksy akcyjne z USA. Omawiamy sytuację: Nasdaq’a 100, S&P 500 oraz Dow Jonesa 30. W artykułach znajdują się projekcje dzienne i tygodniowe. Dołączone do artykułów wykresy mają charakter interaktywny. Po kliknięciu w nie otworzy się ich pogląd/większe okno. Ponadto, do codziennych analiz indeksów dołączany jest artykuł: „Co słychać w Stanach?”. Omawia, przedstawia, zapowiada i tłumaczy się w nim wydarzenia z danej/danych sesji. 

*Oznaczone poziomy:  

Subiektywnie (wyznaczane przez autora) zasadnicze poziomy na poszczególnych indeksach. Przedstawione są na wykresach interwału godzinnego-H1. Ich celem jest zobrazowanie zakresu indeksu na dany dzień.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.