Największe transakcje na Bitcoin

460
BTC

BTCNajwiększa transakcja? Ktoś przetransferował 1,1 miliarda dolarów w bitcoinach w jednej transakcji, ponosząc opłatę 80 $!

Bitcoin nie stał się jeszcze jedyną akceptowaną cyfrową walutą dla całego świata, ale głupio by było zaprzeczać, że kryptowaluty mają jakieś przewagi nad tradycjonalnymi systemami bankowymi. Na przykład, przeniesienie kwoty 1,1 miliarda dolarów z jednego portfela do drugiego w jednej transakcji, zajęło kilka minut i kosztowało tylko 80 $. Wspomniana transakcja stała się największą w całej historii sieci, liczoną w dolarach po kursie wymiany w momencie transakcji.

W ramach transakcji z jednego portfela do drugiego przelano 124.946,6 BTC, co w momencie transakcji wynosiło 1,1 miliarda dolarów, a opłata za przelew wyniosła 0,0096 BTC czyli 83 $. Pierwsze wspomnienie rekordowego przelewu pojawiło się na Twitterze i Reddicie.

Warto zaznaczyć, że liczba przeniesionych bitcoinów to tylko 0,7% wszystkich jednostek kryptowaluty w obiegu. Przeciwnicy bitcoinów ze świata kryptowalut wskazują, że transakcję o podobnej kwocie można przeprowadzić z jeszcze niższą prowizją, ale w innych kryptowalutach. Ale niewiele osób posiada wystarczającą ilość niektórych kryptowalut, aby przeprowadzić taką transakcję.

FP Markets

Rekord

Poprzedni rekord kwoty należy do transakcji dokonanej w październiku 2019r.. Wówczas 94 tysiące bitcoinów zostało przesyłanych jednorazowo za nieco mniej niż 1 miliard dolarów, przy czym obecny rekord liczby monet przesyłanych jednorazowo został ustanowiony w 2011 roku i liczy 550 tysięcy. bitcoinów. W tamtym czasie jeden bitcoin był wart około 3 $, a wartość transakcji wynosiła zaledwie 1,5 miliona dolarów.

Pozostaje dodać, że rekordowa transakcja nastąpiła po gwałtownym skoku wartości BTC i innych kryptowalut, eth na btc.

Główne cechy handlu

Trading to bardzo ekscytująca czynność i jest dostępna dla prawie każdego. Jeśli wcześniej próg wejścia dla początkujących traderów był stosunkowo wysoki, to wraz z pojawieniem się kryptowalut każdy może dokonywać transakcji na giełdzie. Co do handlu, transakcje mogą być dokonywane w różnych kategoriach czasu:

  • scalping: szybkie transakcje trwające od kilku sekund do kilku minut;
  • day trading: wszystkie pozycje są otwierane i zamykane w ciągu jednego dnia;
  • swing trading: pozycje na kilka dni, najczęściej do jednego tygodnia;
  • handel pozycyjny: transakcje długoterminowe, w których trader może posiadać kryptowalutę przez kilka tygodni lub dłużej.

I właśnie w odniesieniu do tych ostatnich – najczęściej są to albo duże giełdy albo „wieloryby” – tak nazywani są inwestorzy kryptowalut, którzy wchodzili w nie na wczesnym etapie rozwoju rynku, fundusze i inne podmioty, które dysponują dużą ilością monet.

100 najlepszych adresów Bitcoin kontroluje ponad 16 procent wszystkich monet w obiegu. Według listy bogatych posiadaczy bitcoinów, pięciu z nich ma na swoich kontach ponad 570 tysięcy BTC o wartości około 4,7 miliarda dolarów.

Ostatnio wielu bogatych posiadaczy Bitcoinów, którzy nie przenosili swoich monet przez ponad sześć miesięcy, zaczęło dokonywać transakcji. Zakłada się, że „wieloryby” stopniowo wychodzą ze stanu hibernacji i zaczynają wpływać na rynek wymiany kryptowalut.

ŹRÓDŁOArtykuł partnera
Trader's Area
Trader's Area tworzymy z pasji do rynków finansowych i tradingu online. Tym zajmujemy się na co dzień i w tym jesteśmy najlepsi. Nasz cel jest jasny – dostarczyć Ci najbardziej sprawdzonych narzędzi, które wykorzystasz w swoim tradingu. Mamy nadzieję, że zainspirujemy Cię, uwolnimy Twój potencjał i przyczynimy się do Twojego sukcesu w inwestowaniu na rynkach finansowych. Wierzymy, że dzięki tradingowi online będziesz w stanie zrealizować swoje marzenia i wyznaczone cele.