Trader’s Area patronem wydania książki Najważniejsza Rzecz [Howard Marks]

Najważniejsza Rzecz… No właśnie. Gdybyśmy zapytali Cię, co jest dla Ciebie najważniejszą rzeczą, zapewne miałbyś spory dylemat, aby wskazać ten jeden aspekt Twojego życia, który jest ważniejszy niż inne. Jednak nie przejmuj się.

Howard Marks wskazuje na 20 najważniejszych rzeczy w inwestowaniu. Sam widzisz, że nie jest łatwo wskazać tej jednej rzeczy… Przejdźmy zatem do meritum.

Trader’s Area patronem najnowszego wydania książki Najważniejsza rzecz

Najważniejsza Rzecz - Howard Marks

Miło nam poinformować, że Trader’s Area został patronem najnowszego wydania książki Najważniejsza rzecz, której właśnie autorem jest Howard Marks. Pozycja wydana przez księgarnię Maklerska.pl we współpracy z brokerem XM to idealne „narzędzie” dla inwestorów rynku akcyjnego oraz rynku długu, którzy podchodzą do inwestowania w średnio- i długoterminowym horyzoncie czasu.

FP Markets

Howard Marks

Howard Marks
źródło: oaktreecapital.com

Autor Najważniejszej rzeczy jest amerykańskim inwestorem, jak również autorem wielu książek o inwestowaniu. W 2017 roku majątek Howarda Marks’a oszacowano na blisko 2 miliardy dolarów, a w rankingu Forbes zajął on wówczas 347. miejsce wśród najbogatszych Amerykanów. Jest absolwentem Wharton School oraz University of Chicago. Początki jego kariery to praca w Citibanku oraz TCW Group. W 1995 został współzałożycielem Oaktree Capital Management. Firma ta zarządza ponad 120 miliardami USD. Środowisko inwestycyjne najbardziej ceni go za publikacje tzw. Memos.

Najważniejsza rzecz – spis treści

Sprawdźmy zatem jak prezentuje się spis treści książki Najważniejsza rzecz

Najważniejsza rzecz

 1. Myślenie drugiego poziomu
 2. Zrozumienie teorii efektywności rynku (i jej ograniczeń)
 3. Wartość
 4. Stosunek ceny do wartości
 5. Zrozumienie ryzyka
 6. Identyfikowanie ryzyka
 7. Kontrolowanie ryzyka
 8. Zwracanie uwagi na cykle
 9. Świadomość istnienia rynkowego wahadła
 10. Zwalczanie ludzkich słabości
 11. Kontrarianizm
 12. Znajdowanie okazji
 13. Cierpliwy oportunizm
 14. Wiedzieć, czego się nie wie
 15. Mieć świadomość tego, gdzie się znajdujemy
 16. Docenianie roli szczęścia
 17. Inwestowanie defensywne
 18. Unikanie pułapek
 19. Tworzenie wartości dodanej
 20. Zebranie tego wszystkiego razem

Najważniejsza rzecz w księgarni Maklerska.pl

Najnowsze wydanie książki Howarda Marks’a dostępne jest w księgarni Maklerska.pl w cenie 84 PLN. W naszej opinii, warto nabyć tę pozycję, a najlepszą rekomendacją są słowa Warrenna Buffetta „To jest rzadkość – naprawdę pożyteczna książka”.

Trader's Area
Trader's Area tworzymy z pasji do rynków finansowych i tradingu online. Tym zajmujemy się na co dzień i w tym jesteśmy najlepsi. Nasz cel jest jasny – dostarczyć Ci najbardziej sprawdzonych narzędzi, które wykorzystasz w swoim tradingu. Mamy nadzieję, że zainspirujemy Cię, uwolnimy Twój potencjał i przyczynimy się do Twojego sukcesu w inwestowaniu na rynkach finansowych. Wierzymy, że dzięki tradingowi online będziesz w stanie zrealizować swoje marzenia i wyznaczone cele.