Najpopularniejsze filmy o tematyce giełdowej

J2T Trade

Wall Street: Pieniądz nie śpi (Wall Street: Money Never Sleeps, 2010)

Druga, o 23 lata młodsza część filmu Wall Street. Można się z tą opinią zgodzić lub nie, ale według mnie jest cieniem swojego prequela. Z racji, że jest kontynuacją pierwszej części trudno jest jednak o niej nie wspomnieć. W sidła Gordona Gekko wpada tym razem Jake Moore, grany przez Shia LaBeouf’a, który spotyka się z córką Gordona – Winnie Gekko. Gordon Gekko stara się odzyskać dawną chwałę po odbyciu kary za swoje przestępstwa. Wall Street: Pieniądz nie śpi pokazuje jak trudno jest się zmienić, kiedy rynek zmieni Ciebie, jednocześnie udowadniając, że nigdy nie jest za późno. W drugiej części Wall Street, giełdy i biznesu jest zdecydowanie mniej, za to dużo więcej dowiesz się o tym, co sukces może zrobić z psychiką tradera. Bo sukces to niestety nie same plusy, ale również zagrożenia – przekonanie o tym, że jest się nie tylko niepokonanym, ale często również bezkarnym, co później zwykle okazuje się nieprawdą.

Trudno winić Oliver’a Stone’a o to, że sequele jego dzieła z 1987 roku nie spełnił oczekiwań. Podjął się on próby kontynuacji giełdowego filmu wszechczasów. Film sam sobie nie jest jednak nieudany, jest po prostu niewystarczający. Niemniej jednak warto zobaczyć, jak potoczyła się historia Gekko i czy wyciągnął on jakieś wnioski ze swojej przeszłości – najlepiej jest w końcu uczyć się na cudzych błędach (w przypadku rynku finansowego z pewnością najtaniej). Tłem filmu jest nadciągający kryzys finansowy i żniwo, jakie zbiera chciwość, która jak się okazuje, nie zawsze musi być dobra.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

FP Markets
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Ekonomista
Doktor nauk ekonomicznych. Posiada dogłębną wiedzę z zakresu makroekonomii, finansów i instrumentów finansowych takich jak akcje, obligacje i instrumenty pochodne. Doskonale rozumie mechanizmy funkcjonowania rynków finansowych i instytucji działających w ich obrębie – giełd, regulatorów i banków centralnych. Praktyk rynkowy – potrafi przełożyć wiedzę teoretyczną na praktyczne aspekty inwestowania i wykorzystać je na realnym rynku.