Najlepsze konta firmowe – Ranking 2023: porównanie ofert

konto firmowe
J2T Trade

Konto firmowe to specjalny rodzaj rachunku bankowego dedykowany osobom prowadzącym działalność gospodarczą oraz spółkom. Służy ono do realizowania transakcji firmowych, np. przelewów do US i ZUS a także do przekazywania wynagrodzeń pracownikom. Jak znaleźć najlepsze konto firmowe w 2023 roku? Wyjaśniamy to w niniejszym poradniku.

Czym jest i jak działa konto firmowe?

konto firmoweKonto firmowe to specjalny produkt oferowany przez polskie instytucje bankowe przygotowany z myślą o osobach fizycznych prowadzących działalność gospodarczą i spółkach prawa handlowego.

Jest to rachunek, dzięki któremu można obsługiwać wszelkiego rodzaju rozliczenia związane z prowadzoną przez siebie działalnością. Posiadacz konta firmowego może np. opłacać składki do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz zaliczki na podatek dochodowy do US, realizować wypłaty wynagrodzeń pracownikom czy wysyłać przelewy dla partnerów biznesowych za zamówione produkty i usługi.

Dlaczego warto zdecydować się na założenie konta firmowego?

Każdy, kto decyduje się na to, by założyć konto firmowe, zyskuje na tym bardzo wiele. Przede wszystkim, dzięki takiemu rachunkowi łatwo można oddzielić środki prywatne od tych firmowych. Jest to szczególnie istotne zwłaszcza, gdyby nasza firma została objęta kontrolą ze strony urzędu skarbowego.

FP Markets

Mając dedykowane konto firmowe łatwiej prowadzi się też wszystkie rozliczenia związane z działalnością gospodarczą, ponieważ wszystkie transakcje biznesowe mamy zgromadzone w jednym miejscu.

Konto firmowe: ranking 2023

Jak znaleźć najlepsze konto firmowe? To pytanie zadaje sobie wielu przedsiębiorców. Samodzielne porównywanie ofert poszczególnych banków mogłoby być bardzo czasochłonne. Na szczęście, istnieje bardzo proste rozwiązanie. Wystarczy przejrzeć aktualny ranking kont firmowych.

Jest to specjalne zestawienie, w którym zebrano informacje o poszczególnych rachunkach w różnych bankach z uwzględnieniem różnych informacji, takich jak opłaty za kartę i prowadzenie rachunku, koszty wypłat z bankomatów, dostępność aplikacji mobilnej, koszty przewalutowania i wiele, wiele innych.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

ŹRÓDŁOArtykuł sponsorowany
Trader's Area
Trader's Area tworzymy z pasji do rynków finansowych i tradingu online. Tym zajmujemy się na co dzień i w tym jesteśmy najlepsi. Nasz cel jest jasny – dostarczyć Ci najbardziej sprawdzonych narzędzi, które wykorzystasz w swoim tradingu. Mamy nadzieję, że zainspirujemy Cię, uwolnimy Twój potencjał i przyczynimy się do Twojego sukcesu w inwestowaniu na rynkach finansowych. Wierzymy, że dzięki tradingowi online będziesz w stanie zrealizować swoje marzenia i wyznaczone cele.