Musk rozmawia z pracownikami Twittera. S&P 500 rośnie 1,46%.

Twitter
J2T Trade

Elon Musk ma zaplanowane spotkanie z pracownikami Twittera. Spotkanie według mediów ma odbyć się dzisiaj. Wczorajszą sesję handlową indeks S&P 500 zakończył zyskując 1,46%. Czy rynek dziś będzie kontynuował wczorajszy ruch?

S&P 500 z odreagowaniem

W środę indeks S&P 500 zakończył sesję ze wzrostem. Odnotowano, że indeks S&P 500 podniósł kurs swoich notowań o 1,46%. Przełożyło się to na ruch indeksu rzędu 55 punktów. Warto zauważyć, że w tym tygodniu na amerykańskich indeksach widać wzrost obrotu. Jednocześnie wielkość obrotu wraca na poziomy z poprzednich miesięcy.

Zielono na indeksie

Podczas wczorajszej sesji zdecydowana większość spółek tworzących indeks zyskiwała. Najsilniejszym  okazał się być Boeing. Spółka wzrosła o 9,46%. Najwięcej straciło przedsiębiorstwo Valero Energy. Wycena firmy z sektora energetycznego zmalała o 4,07%.

Spotkanie z Muskiem

Jak donosi Wall Street Journal, Elon Musk ma zaplanowane na dziś spotkanie z pracownikami Twittera. Jako główny temat media podają, deklaracje Muska dotyczącą nabycia spółki. Elon Musk ma poinformować pracowników Twittera, że podtrzymuje gotowość zakupu spółki.

FP Markets

Innym z tematów ma być również kwestia pracy zdalnej. Jakiś czas temu pisałem, że w swoje spółce Tesla, Elon Musk wycofał możliwość pracy zdalnej. Według amerykańskich mediów poruszone mogą zostać tematy związane z cenzurą oraz fałszywymi kontami.

Punkt widzenia – S&P 500 z nowym minimum

Na wczorajszą sesję przewidywane były dwa scenariusze. Rynek podjął się realizacji scenariusza spadkowego. Środowe założenie dotyczyło: „Może jednak wydarzyć się tak, że rynek zbierze siłę przed sesją amerykańską. Siła wzrostów dotrze jednak jedynie do poziomu TFS. Ponownie ten zakres może okazać się oporem dla rynku. Celem będzie powrót poniżej 3 740”. Faktycznie rynek zebrał siłę i ruszył do poziomu TFS. Rynek potraktował poniekąd ten poziom, jako opór. Zejście odbyło się jednak po ogłoszeniu decyzji o dotyczącej stóp procentowych. Finalnie rynek w niecałe 30 minut wykonał zejście do wskazywanego targetu. Szybkim jednak impulsem powrócił powyżej 3 800. Scenariusz był zatem zrealizowany, ale wymagał reakcji.

Rynek dziś od rana zaczął tracić i utworzył nowe minimum roczne. Na dzisiejszą sesję przygotowane zostały dwa scenariusze. Ze względu na zejście indeksu poziomy ulegają zmianie.  

Scenariusz główny – wzrostowy

Kluczowym w przypadku scenariusza wzrostowego jest, aby rynek utrzymał poziom nowego TFS. Z tego poziomu indeks może zebrać stosowną siłę popytową. Utworzony impuls może wybić poziom TDP – cena 3 755. Tak wypełniony ruch pozwoliłby na optymistyczne szukanie w następnych sesjach potencjalnych schematów wzrostowych.

Wykres S&P H1 wzrost
Scenariusz wzrostowy indeks S&P 500 15.06.2022

Scenariusz poboczny

Cały wczorajszy ruch wzrostowy został już zgaszony. Rynek wydaje się chętnym do odwiedzenia jeszcze niższych zakresów. Dobrze by było, jakby utworzony został schemat spadkowy przed większym cofnięciem. Dlatego zakładam, że rynek może najpierw podbić. Pierwszy ruch mógłby dotrzeć do okolic poziomu 3 740-3 750. W tej strefie uaktywniona siła podażowa, może zepchnąć rynek poniżej nowego TFS. Wówczas wybicie poziomu TFS i jego re-test od dołu wywołać może kolejny impuls spadkowy. Celem w przypadku realizacji będzie poziom 3 660 bądź niższy.

Wykres S&P 500 H1 spadek
Scenariusz spadkowy indeks S&P 500 15.06.2022

Konkluzja

Powyżej zostały opisane scenariusze na dzisiejszą sesję. Zakładam, że podczas dzisiejszej sesji indeks S&P 500 podejmie się realizacji scenariusza wzrostowego. Obserwować będę jednak zachowanie rynku na wszystkich wypisanych w scenariuszach poziomach. Poniżej podaje poziomy wyznaczane przeze mnie na każdą z sesji.

TSR : 3 848

TFR : 3 802

TDP : 3 755

TFS : 3 709

TSS : 3 662

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.