mPay uzgodnił warunki umowy przedwstępnej z GPW. Akcje spółki wystrzeliły w górę

mPay
J2T Trade
Andrzej Basiak mPay
Andrzej Basiak – prezes mPay

Spółka mPay poinformowała wczoraj o uzgodnieniu warunków umowy przedwstępnej z GPW i GPW Private Market. Zawarcie umowy przyrzeczonej nastąpi do dnia 31 stycznia 2023 r., a w jej ramach mPay stanie się operatorem płatności platformy Private Market, opartej o technologię Blockchain. W reakcji na tą wiadomość akcje mPay rosną od rana o przeszło 20%.

mPay dzięki współpracy z GPW cementuje pozycję lidera w branży fintech

mPay S.A. będący wiodącym polskim dostawcą rozwiązań z obszaru m-płatności nie przestaje zaskakiwać. Wczoraj w godzinach wieczornych spółka wydała komunikat, w którym poinformowała o uzgodnieniu warunków umowy przedwstępnej z GPW oraz GPW Private Market.

W reakcji na tą wiadomość, akcje spółki zwyżkują od samego rana blisko 20%, a zawarcie umowy przyrzeczonej nastąpi do dnia 31 stycznia 2023 r.

mPay
Notowania mPay Źródło: TradingVIew

Według wspomnianego raportu mPay S.A. zobowiązał się do prowadzenia rachunków płatniczych, wykonywania transakcji płatniczych oraz identyfikacji i weryfikacji tożsamości klientów platformy Private Market.

FP Markets

Współpraca z gigantem, jakim jest polska Giełda Papierów Wartościowych S.A., podnosi prestiż oraz pozycję spółki, która dotychczas skupiała się w głównej mierze na segmencie mobilnych transakcji.

mPay

Ponadto mPay poinformował wczoraj o otrzymaniu certyfikatu Payment Card Industry Data Security Standard, będącego międzynarodową normą bezpieczeństwa, potwierdzającą wysoki i spójny poziom bezpieczeństwa we wszystkich środowiskach, w których przetwarzane są dane posiadaczy kart płatniczych.

GPW idzie z duchem czasu

Sam projekt Private Market to inicjatywa GPW, która przy pomocy technologii Blockchain ma połączyć spółki niepubliczne (przede wszystkim startupy) z potencjalnymi inwestorami oraz umożliwić pełną cyfryzację rynku.

– Zdigitalizowany rynek umożliwi w pierwszej kolejności obrót stokenizowanymi aktywami niefinansowymi, takim jak np. dzieła sztuki, kolejnym filarem będzie segment crowdfundingu inwestycyjnego, a docelowo na platformie Private Market dostępne będą również stokenizowane aktywa finansowe: akcje i obligacje. Pierwszych tokenizacji na nowo utworzonym rynku GPW spodziewa się w przyszłym roku” – powiedział prezes zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie podczas obchodów 140-lecia rumuńskiej giełdy w Bukareszcie.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Trader's Area
Trader's Area tworzymy z pasji do rynków finansowych i tradingu online. Tym zajmujemy się na co dzień i w tym jesteśmy najlepsi. Nasz cel jest jasny – dostarczyć Ci najbardziej sprawdzonych narzędzi, które wykorzystasz w swoim tradingu. Mamy nadzieję, że zainspirujemy Cię, uwolnimy Twój potencjał i przyczynimy się do Twojego sukcesu w inwestowaniu na rynkach finansowych. Wierzymy, że dzięki tradingowi online będziesz w stanie zrealizować swoje marzenia i wyznaczone cele.