Movie Games nawiązał współpracę z autorem serii ‘God of War’

253
gaming

Movie Games nawiązał współpracę z Davidem Jaffe – autorem i pomysłodawcą serii “God of War” i laureatem nagrody BAFTA, podała spółka. Jaffe został konsultantem spółki w zakresie game developmentu i będzie kandydować do jej rady nadzorczej, podano także.

“David Jaffe tworzył gry każdego rodzaju, od przebojów klasy AAA, do ambitnych i innowacyjnych produkcji niezależnych. Jest także popularnym streamerem i doskonale rozumie trendy branży gier. Wyjątkowe połączenie doświadczenia deweloperskiego oraz kontaktu z branżą gier sprawia, że David potrafi doskonale oszacować prawdziwą wartość projektów i znaleźć dla nich najlepsze rozwiązania” – powiedział CMO Movie Games Piotr Gnyp, cytowany w komunikacie.

Obecnie David Jaffe tworzy nowatorskie gry z segmentu indie oraz jest popularnym streamerem, mającym bliski kontakt ze społecznością graczy i dzielącym się eksperckimi spostrzeżeniami na temat branży gier.

“Jesteśmy podekscytowani, mogąc współpracować z Davidem Jaffe. To osoba, której kreatywność ukształtowała wiele z naszych gamingowych wspomnień. To także człowiek, który na lata wyznaczył kierunek dla całej branży. Wierzę, że nasza współpraca oznacza dla Movie Games krok w stronę nowych niezwykle obiecujących projektów” – powiedział prezes Movie Games Mateusz Wcześniak, cytowany w komunikacie.

FP Markets

David Jaffe to lnagrodzony przez BAFTA i VGX twórca serii “God of War”, która, według New York Times, sprzedała się w łącznym nakładzie ponad 51 mln egzemplarzy – mimo obecności wyłącznie na platformach rodziny PlayStation. Marka “God of War” od 2005 r. pozostaje sztandarowym tytułem ekskluzywnym konsoli autorstwa Sony.

“Ponadto David Jaffe jest znany jako były creative director Sony Santa Monica, a także reżyser gier z cyklu ‘Twisted Metal’, które stały się znakiem rozpoznawczym trzech generacji konsol PlayStation. Doczekały się one szeregu naśladowców, dając początek gatunkowi gier typu “vehicular combat”. Trwa realizacja serialu ‘Twisted Metal’ studia Sony, w produkcji którego uczestniczą twórcy takich przebojów jak Deadpool czy Cobra Kai” – czytamy także.

Movie Games nawiązał kontakt z Jaffe podczas premiery gry “Lust from Beyond” autorstwa Movie Games Lunarium. Jaffe wyraził zainteresowanie tytułem i streamował go na swoich kanałach, wyjaśnia spółka.

“Z przyjemnością dołączam do rodziny Movie Games! Pomiędzy dziwnymi i piekielnie pomysłowymi grami, jak ‘Lust from Beyond’, a świeżymi i innowacyjnymi tytułami, jak nadchodzący ‘War Hospital’, Movie Games pokazuje, że nie boi się ryzykować. Wywarli na mnie wrażenie ożywczo, ekscytująco otwartych na badanie nowych pomysłów w grach. Prawdę mówiąc, przypomina mi to wczesne dni PlayStation, kiedy jeszcze istniało miejsce na unikalne, lecz wciąż komercyjne pomysły. Na swój sposób czuję się jakbym wrócił do domu. Co prawda to dziwna wersja domu, gdzie wszyscy poza mną mają akcent jak czarne charaktery z filmów o Bondzie. Ale wciąż – to dom! I bardzo mi się to podoba” – powiedział Jaffe, cytowany w komunikacie.

W ramach współpracy z Movie Games, David Jaffe weźmie udział w selekcji projektów do realizacji i zapewni mentoring studiom z rodziny Movie Games. Wydawca skorzysta także z ekspertyzy Jaffe w obszarze marketingu i networkingu. Jednocześnie Jaffe zgodził się kandydować do rady nadzorczej spółki na najbliższym nadzwyczajnym walnym zgromadzeniu. Movie Games pozostaje także otwarte na możliwość finansowania projektów autorstwa Jaffe, podsumowano w materiale.

Movie Games jest polską spółką założoną w 2016 roku przez Aleksego Uchańskiego i Mateusza Wcześniaka. W skład grupy kapitałowej spółki wchodzą m.in.: Road Studio, True Games, Goat Gamez czy Movie Games Mobile. Spółka debiutowała na NewConnect w grudniu 2018 r.

Więcej na temat wpływu zmian w Radzie Nadzorczej na działalność Movie Games:

 

Trader's Area
Trader's Area tworzymy z pasji do rynków finansowych i tradingu online. Tym zajmujemy się na co dzień i w tym jesteśmy najlepsi. Nasz cel jest jasny – dostarczyć Ci najbardziej sprawdzonych narzędzi, które wykorzystasz w swoim tradingu. Mamy nadzieję, że zainspirujemy Cię, uwolnimy Twój potencjał i przyczynimy się do Twojego sukcesu w inwestowaniu na rynkach finansowych. Wierzymy, że dzięki tradingowi online będziesz w stanie zrealizować swoje marzenia i wyznaczone cele.