Morgan Stanley podnosi dywidendę. Dow Jones traci 0,20%.

175
J2T Trade

Bank inwestycyjny Morgan Stanley ogłosił podniesienie dywidendy. Główne amerykańskie indeksy giełdowe odnotowały drobne straty. Również Dow Jones 30 niewiele stracił. Indeks Dow Jones 30 obniżył kurs o 0,20%. Co czeka indeks we wtorek?

Drobne straty

Najstarszy amerykański indeks giełdowy również niewiele stracił w poniedziałek. Sesję Dow Jones 30 zakończył z obniżką rzędu 0,20%. W przypadku najstarszego amerykańskiego indeksu giełdowego jest to strata 62 punktów. Indeks tym samym rozpoczyna ostatni tydzień handlowy czerwca z niewielką stratą.

Komponenty indeksu

Wczoraj największą zmiennością wykazała się spółka stratna. Salesforce.com ostatnio wyróżnia się zmiennością. Akcje spółki obniżyły się o 2,48%. Była to jedna z trzech spółek, które podczas wczorajszej sesji osiągnęły zmienność wyższą niż 2%. Spółka Nike straciła 2,13%.

Komponentów zyskownych było nieco mniej. Zyskało jedynie 9 spółek. Wyróżniło się UnitedHealth, które w poniedziałek wzrosło o 2,02%.

FP Markets

Większa dywidenda

Amerykański bank inwestycyjny Morgan Stanley ogłosił wczoraj zwiększenie kwartalnej dywidendy dla posiadaczy akcji zwykłych. Oficjalna podwyżka ma zostać ogłoszona przez zarząd w najbliższych miesiącach. Obecna dywidenda wynosi 0,70 USD za akcję. Wzrosnąć ma jednak o 11%. 

Dodatkowo wczoraj przemawiał CEO banku, James P. Gorman. Prezes Morgan Stanley powiedział: „Siła i stabilność naszej firmy oraz nasza poduszka kapitałowa zapewniają nam elastyczność, dzięki której możemy nadal inwestować w przyszły rozwój, a jednocześnie zwracać kapitał akcjonariuszom„.

Punkt widzenia – celem 32 000?

Podczas analizy indeksu na wczorajszą sesję przychylałem się w stronę realizacji scenariusza wzrostowego. Faktycznie po części rynek wykonał ruch opisany wczoraj. Mowa o założeniach: „Kluczowe dla wzrostów jest utrzymanie poziomu nowego TDP. Może jednak wydarzyć się tak, że siła popytowa ukaże się na nieco wyższym zakresie„.

Rzeczywiście poziom TDP został utrzymany. Ponadto to z jego zakresu zebrana została w godzinach nocnych siła popytowa. Rynek wygenerował z poziomu TDP blisko 300 punktowy ruch. Obecnie indeks oscyluje powyżej 31 600. Na dzisiejszą sesję przygotowałem dwa scenariusze. Wartości poziomów nie zmieniam.

Scenariusz główny – wzrostowy

Ruch wzrostowy może dziś wyglądać w następujący sposób. Przypuszczam, że rynek w pierwszym ruchu może zejść do poziomu 31 550. Jednak to pierwsze zejście nie jest konieczne. Kluczowe jest dziś zachowanie indeksu w okolicach poziomu TFR. Rynek znajduje się nieco poniżej tego poziomu. Spodziewam się zatem wybicia poziomu TFR. Czy odbędzie się ono ze wspomnianym cofnięciem, czy od razu, trzeba będzie się przyglądać. Powyżej jednak TFR jest szansa na wygenerowanie ruchu nawet do 31 900. 

Wykres DJ30 H1 wzrost
Scenariusz wzrostowy indeks Dow Jones 30 28.06.2022

Scenariusz poboczny – spadkowy

Rynek już raz potraktował poziom TFR jako opór. Gdyby rynek utrzymywał się poniżej tego poziomu, może dojść do ponownego przebudzenia siły podażowej. Wówczas z przetestowanego poziomu TFR rozpocznie się przecena. Targetem będzie 31 400.

Wykres DJ30 H1 spadek
Scenariusz spadkowy indeks Dow Jones 30 28.06.2022

Konkluzja

Wczorajszą sesję traktuję jako korektę ostatnio utworzonej struktury wzrostowej. Zakładam kontynuację zatem ruchu wzrostowego. Poniżej podaję poziomy na dzisiejszą sesję.

TSR : 31 898

TFR : 31 649

TDP : 31 397

TFS : 31 151

TSS : 30 899

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.