Modern Commerce: trwają zapisy na akcje spółki. Rozmowa Comparic24.tv

Maciej Tygielski Modern Commerce
J2T Trade

Modern Commerce ustalił cenę maksymalną akcji serii O na 0,54 zł – podała spółka w komunikacie. Spółka informowała wcześniej, że oferta ma objąć do 148 131 000 akcji i zostanie przeprowadzona w trybie oferty prywatnej realizowanej w drodze oferty publicznej. O ile wszystkie akcje serii O zostaną wyemitowane i objęte przez inwestorów, to po przeprowadzeniu oferty akcje te stanowić będą około 47,9 proc. kapitału zakładowego spółki.

Modern Commerce prezentuje swoją ofertę publiczną

Modern Commerce wyemituje nie mniej niż 1 i nie więcej niż 148.131.000 akcji zwykłych na okaziciela serii O. Oferta skierowana jest wyłącznie do inwestorów kwalifikowanych lub do inwestorów, którzy obejmą  oferowane akcje o łącznej wartości równej co najmniej równowartości kwoty 100.000 EUR na inwestora dla każdej osobnej oferty.

– Środki z rozpoczynającej się właśnie publicznej emisji akcji przeznaczymy na przejęcie właściciela Moliera2.com. Ten rozpoznawalny brand dołączy do ekosystemu kompatybilnych platform z obszaru dóbr luksusowych i marek premium – komentuje Maciej Tygielski, członek zarządu Modern Commerce.

FP Markets

Harmonogram oferty przewiduje, że ostateczna liczba oraz cena akcji zostanie ustalona 28 lipca. W dniach 29 lipca – 3 sierpnia będą zawierane umowy objęcia akcji, a 4 sierpnia nastąpi przydział akcji oferowanych. Spółka planuje zapisanie praw do akcji na rachunkach maklerskich na około 11 sierpnia, natomiast pierwszy dzień notowań praw do akcji na NewConnect prawdopodobnie odbędzie się 18 sierpnia.

Memorandum Informacyjne związane z przejęciem Moliera2.com

Spółka rozpoczyna również kolejny etap przejęcia właściciela marki Moliera2.com – IT Fashion Polska Group & Partners Sp. z o.o. Właściciel marki Moliera2.com osiągnął w ciągu pierwszych 5 miesięcy 2021 r. 39,0 mln zł przychodów, co oznacza wzrost o 35,6 proc. r/r.

– Początek roku jest bardzo dobry dla marki Moliera2.com, która już niedługo dołączy do naszej Grupy. Dynamiczny wzrost odnotowały przychody Moliera2.com, a marżowość jest zgodna z naszymi założeniami. Wierzymy, że dzięki transakcji i oczekiwanym synergiom będziemy kontynuować dynamiczny wzrost w kolejnych okresach. – komentuje Maciej Tygielski, członek zarządu Modern Commerce.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Trader's Area
Trader's Area tworzymy z pasji do rynków finansowych i tradingu online. Tym zajmujemy się na co dzień i w tym jesteśmy najlepsi. Nasz cel jest jasny – dostarczyć Ci najbardziej sprawdzonych narzędzi, które wykorzystasz w swoim tradingu. Mamy nadzieję, że zainspirujemy Cię, uwolnimy Twój potencjał i przyczynimy się do Twojego sukcesu w inwestowaniu na rynkach finansowych. Wierzymy, że dzięki tradingowi online będziesz w stanie zrealizować swoje marzenia i wyznaczone cele.