“Mistrzowie rynków finansowych” Jack D. Schwager – recenzja książki

Mistrzowie rynków finansowych
J2T Trade

Zdecydowana większość z nas interesuje się inwestowaniem, ponieważ stanowi ono znakomity sposób na pomnażanie kapitału. Jednak każdego dnia tysiące z nas zadają sobie pytanie: jakie czynniki w odniesieniu sukcesu na giełdzie są decydujące?

Na to pytanie oczywiście nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Bezdyskusyjnie jednak niezbędna w inwestowaniu okaże się wiedza poparta praktyką i doświadczeniem. A takową możemy czerpać z branżowej literatury. Na przykład z pozycji “Mistrzowie rynków finansowych” autorstwa Jacka D. Schwagera.

“Mistrzowie rynków finansowych” – czego możemy się dowiedzieć? Mistrzowie rynków finansowych

Książka Jacka D. Schwagera to nic innego jak zbiór kilkunastu wywiadów z takimi wybitnymi inwestorami i spekulantami, jak:

 • Bill Lipschutz
 • Randy McKay
 • William Eckhardt
 • Monroe Trout
 • Al Weiss
 • Stanley Druckenmiller
 • Richard Driehaus
 • Gil Blake
 • Victor Sperandeo
 • Tom Basso
 • Linda Bradford Raschke
 • Mark Ritchie
 • Joe Ritchie
 • Blair Huli
 • Jeff Yass
 • Charles Faulkner
 • Robert Krausz.

Różne strategie – równie skuteczny efekt

Powyższych traderów dzielą wykorzystywane rynki, horyzont czasowy, strategie inwestycyjne czy filozofia rynku, ale zawsze łączy jedno – skuteczność. Dzięki przeprowadzonym wywiadom, mamy okazję zajrzeć głębiej do świata tych legendarnych praktyków rynkowych i przekonać się, w jaki sposób myślą i funkcjonują.

FP Markets

Możemy poznać sytuacje w których triumfowali, ale także te, gdy musieli doznać porażki i ponieśli dotkliwe straty.

Co wyróżnia książkę Jacka D. Schwagera?

Przede wszystkim, po lekturze wywiadów można wyciągnąć wniosek, że to nie stosowana metoda analityczna jest najważniejsza. Okazuje się, że można zarabiać, wykorzystując zarówno analizę fundamentalną, techniczną czy jakąkolwiek inną strategię. Mało tego – nie trzeba nawet posiadać analitycznego umysłu, aby odnieść spektakularny sukces w inwestowaniu.

Kluczowe znaczenie mają konkretne cechy i umiejętności inwestora. Liczy się przede wszystkim zmysł inwestowania, kontrolowanie emocji podczas sytuacji, gdy wykres wzrasta oraz ponosi się straty. Ta druga sytuacja jest o wiele trudniejsza do opanowania i powoduje trudności wielu inwestorów i spekulantów. Niezbędne jest zatem posiadanie samodyscypliny i samodzielne, chłodne podejmowanie decyzji. Mistrzowie rynków finansowych

Czy zatem warto sięgnąć po “Mistrzów rynków finansowych”?

Zdecydowanie tak. Dzięki lekturze książki Jacka D. Schwagera mamy okazję poznać punkt widzenia wybitnych inwestorów i dowiedzieć się, jakie informacje chcą nam przekazać po wielu latach sukcesów na rynku finansowym. Dzięki temu absolutnie każdy inwestor może zdobyć cenną wiedzę i poszerzyć swoją perspektywę związaną z handlem na giełdzie.

Kim jest Jack D. Schwager?

Jack D. Schwager jest uznanym ekspertem w zakresie kontraktów terminowych i funduszy hedgingowych oraz autorem cieszących się uznaniem książek finansowych. Jego kariera obejmuje 22-letnie doświadczenie na stanowisku dyrektora ds. kontraktów terminowych dla wielu odnoszących sukcesy firm z Wall Street.

Schwager najbardziej znany jest jednak ze swojej serii książek zawierających wywiady z największymi gwiazdami świata giełdy ostatnich dekad: “Czarodzieje rynku”, “Mistrzowie rynków finansowych”, “The Little Book of Market Wizards” i “The new Market Wizards”.

Jack D. Schwager także regularnie wciela się w rolę prelegenta na seminariach i wygłasza wykłady na szereg tematów, w tym o wielkich traderach, błędach inwestycyjnych, funduszach hedgingowych, zarządzaniu kontami inwestycyjnymi, analizie technicznej czy ocenie systemów transakcyjnych.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Jakub Bandura
Redaktor portalu TradersArea.pl. Wiedzę z zakresu inwestowania oraz rynków finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych. Trader rynku OTC i Forex preferujący handel krótkoterminowy. Entuzjasta analizy technicznej oraz statystyki.