Mieszane nastroje na Wall Street. S&P 500 nieco niżej.

USA
J2T Trade

Główne rynki akcji na Wall Street zakończyły wtorkową sesję w mieszanych nastrojach. Przeważało jednak negatywne nastawienie. Indeks spółek dużych, czyli S&P 500 wylądował ogólnie nieco niżej. Z całej trójki głównych indeksów zyskał jedynie Dow Jones 30. Jednak wczorajsze wydarzenia idą poniekąd w zapomnienie. Na rynkach rozpocznie się niebawem nowy dzień handlowy. Zapraszamy na analizę indeksu S&P 500 na środę, 28 grudnia.

Różnice na Wall Street

Główne amerykańskie indeksy poszły w różne strony podczas wczorajszej, wtorkowej sesji handlowej. Indeks spółek dużych, czyli S&P 500 opowiedział się za spadkami. Jednak to nastawienie nie było silne, gdyż notowania obniżyły się zaledwie o 0,40%. Zgoła inaczej wypadł najstarszy z głównych indeksów – Dow Jones 30.  W przypadku tego rynku zauważyć można wynik dodatni opiewający na 0,11%.

Większość za wzrostami, wynik ujemny

Spółki tworzące indeks S&P 500 wykazały wczoraj w większości chęć do wzrostów. Najlepiej spisało się przedsiębiorstwo Wynn Resorts, którego akcje poszybowały o 4,47%. Notowane ogólne zyski były jednak niewspółmierne do strat osiąganych przez przeciwną stronę. Dwie firmy szczególnie mocno traciły. Były to: Tesla i Moderna, które odpowiednio wylądowały niżej o 11,41% i 9,50%.

Punkt widzenia – walka S&P 500 o neutralny poziom

Indeks spółek dużych miał wczoraj potencjał do tego, aby wykonać wzrost. Jednak inwestorzy niechętnie podeszli do zmiany nastrojów i jak już rynki zaczęły tracić to w tej obniżce trwały. Już w pre-markecie notowania istotnie cofnęły i nieudolnie broniony był obszar średniej kroczącej SMA 88. Pierwszy dzwonek na Wall Street dodał siły stratom. Przełamanie zakresu średniej skutkowało odpuszczeniem walki o neutralny poziom, czyli TDP. Notowania indeksu S&P 500 zeszły najniżej tuż pod 3 820. Kolejne godziny upłynęły pod znakiem badania poziomu TDP od dołu.

FP Markets

Dziś tuż przed godzinami amerykańskiej przedsprzedaży patrzymy na wykres indeksu S&P 500. Rynek pozostaje w okolicy neutralnego poziomu, walcząc o niego. Co przynieść mogą najbliższe godziny?

Scenariusz główny – spadkowy

Rynek postawić ma szansę na kontynuacje zejścia. Dobrze byłoby przed takim ruchem zobaczyć drobne podejście. Takie polegać by mogło na nadbiciu zakresu wspomnianej już średniej kroczącej. Wówczas mocnym impulsem rynek przełamałby rejony wczorajszych dołków. Na zasadzie ich re-testu od dołu skierowałby się  w okolice 3 800.

Wykres S&P H1 spadek
Scenariusz spadkowy indeks S&P 500 28.12.2022

Scenariusz poboczny – wzrostowy

Należy jednak liczyć się z tym, że ostatnie tzw. odbijanie się od poziomu TDP, może świadczyć na korzyść wzrostów. Stabilny powrót powyżej tych rejonów stanowić będzie podstawę do generowania zysków. Każdorazowy re-test od góry poziomu TDP i/lub średniej kroczącej SMA 88 nada impetu wzrostom. Celem na dziś okazać się może powrót do 3 880.

Wykres S&P H1 wzrost
Scenariusz wzrostowy indeks S&P 500 28.12.2022

Konkluzja

Kolejny raz zastanawiamy się nad tym, na co zdecydują się rynki. Handel w tym roku ma się ku końcowi i dzisiejsza sesja okazać się może spokojna. Niemniej należy być czujnym i obserwować, jak główne indeksy z Wall Street zachowają się wobec istotnych zakresów. Poziomy nie ulegają zmianie względem ostatniej analizy i prezentują się poniżej.

TSR : 3 945

TFR : 3 895

TDP : 3 845

TFS : 3 795

TSS : 3 745

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.