Poniedziałek z metalami szlachetnymi [11.01.2021]

531
notowania złota i srebra
J2T Trade

notowania złota i srebraCeny złota rozpoczęły nowy tydzień pod presją – zasięg spadków odnotowanych w piątek się powiększył, co wynika z faktu, że zmiana trendu na dolarze amerykańskim nadal nabiera tempa. Dolar zdołał wybić mocno w górę już w piątek, w odpowiedzi na ostatnie raporty dotyczące zatrudnienia w USA. Podczas, gdy główny odczyt zmian zatrudnienia w USA w sektorze pozarolniczym (nonfarm payrolls) wyniósł -140 tysięcy zamiast oczekiwanych 60 tysięcy, średnie zarobki za godzinę wzrosły do najwyższego od siedmiu miesięcy poziomu 0,8%, znacznie przewyższając oczekiwania wynoszące 0,2% i ukazując wyraźną poprawę w porównaniu z poprzednim miesiącem, kiedy ta wartość osiągnęła 0,3%.

Wydaje się, że dolar jest również wspierany przez coraz jaśniejsze informacje dotyczące ostatnich wyborów w USA. Jako że już potwierdzono, iż Joe Biden wygrał wybory, a partia Demokratów także osiągnęła pełny sukces, jeśli chodzi o większość w Senacie, rynek jest mocno skoncentrowany na oczekiwaniach dotyczących luzowania fiskalnego. W związku z oczekiwaniami, że Demokraci będą starali się dostarczyć obywatelom solidny przyciągający uwagę pakiet stymulacyjny, zdjęło to trochę presji z barków Amerykańskiej Rezerwy Federalnej na tę chwilę, co odstawia na boczny tor oczekiwania dalszego poluzowania polityki pieniężnej w najbliższym czasie. To z kolei sprawia, że zostaje utrzymana perspektywa dalszych spadków złota w wyżej opisywanym okresie.

Ceny srebra w ostatnich dniach podążały za ruchem kursu złota, przez co odwróciły się od styczniowych maksimów do ujemnych poziomów, biorąc pod uwagę ostatnie 12 miesięcy. Odrodzenie się dolara amerykańskiego na razie przeważa nad lepszymi danymi o globalnej produkcji, które wspierały wzrosty długoterminowej perspektywy cen srebra. Pomimo mocniejszego kupowania w dolarach, akcje pozostają dobrze wspierane na szczytach, co pomaga zrównoważyć część spadków cen srebra. Amerykański wskaźnik inflacji CPI oraz dane dotyczące sprzedaży detalicznej będą bacznie obserwowane przez inwestorów w tym tygodniu, a każdy niespodziewany odczyt może jeszcze bardziej wpłynąć na wzrost dolara, co tylko zaostrzy wyprzedaż metali.

Spojrzenie od strony technicznej

Złoto

FP Markets

Ceny złota natrafiły na zainteresowanie ze strony sprzedających podczas krótkiego nadbicia poziomu 1926.63, a niedźwiedzie obniżyły cenę z powrotem poniżej zerwanej linii trendu spadkowego i poziomu 1858.28. Dopóki cena utrzymuje się poniżej tej wartości, rynek złota jest narażony na dalszy ruch w dół. Przełamanie poziomu 1803.51 może oznaczać rozpoczęcie głębszej korekty spadkowej na złocie.

Wykres złoto - 11.01.2021 - Tickmill

Srebro

Ceny srebra zawróciły po przetestowaniu poziomu 27.3955. Od tego momentu kurs się obniża i zdołał już przetestować wyłamany wcześniej kanał spadkowy. Na razie górne ograniczenie tego kanału zareagowało jako wsparcie i wysłało cenę z powrotem w górę, powyżej poziomu wsparcia 25.0756. Dopóki cena utrzymuje się nad nim, rynek srebra nadal może piąć się w górę. Jeśli jednak zostanie on wybity, to następne wsparcie znajduje się dopiero na poziomie 22.5950.

Wykres srebro - 11.01.2021 - Tickmill

Zespół Tickmill


tickmill

Sprawdź ofertę brokera Tickmill na bezpłatnym rachunku demonstracyjnym. Konto demo otworzysz klikając tutaj.

*75% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.


To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Trader's Area
Trader's Area tworzymy z pasji do rynków finansowych i tradingu online. Tym zajmujemy się na co dzień i w tym jesteśmy najlepsi. Nasz cel jest jasny – dostarczyć Ci najbardziej sprawdzonych narzędzi, które wykorzystasz w swoim tradingu. Mamy nadzieję, że zainspirujemy Cię, uwolnimy Twój potencjał i przyczynimy się do Twojego sukcesu w inwestowaniu na rynkach finansowych. Wierzymy, że dzięki tradingowi online będziesz w stanie zrealizować swoje marzenia i wyznaczone cele.