Meta Platforms otrzyma grzywnę?. S&P 500 rozpoczyna tydzień.

208
J2T Trade

Japońska agencja medialna podała, że kilka amerykański spółek może zostać ukaranych grzywnami. Amerykański indeks giełdowy S&P 500 wchodzi w nowy tydzień, z jednodniowym przesunięciem. Co może się dziś wydarzyć na indeksie?

Kara z Japonii

Medialna agencja japońska, Nikkei Asia doniosła, że są również amerykańskie spółki, które mogą zostać ukarane grzywnami. Sprawa dotyczy nakazu jakie wystosowało Ministerstwo Sprawiedliwości w Tokio. W nakazie zawarto informację, że część zagranicznych firm musi zarejestrować swoje siedziby na terenie Japonii. Na łamach agencji podano również, że w przypadku nie zastosowania się do nakazu, wskazane firmy zostaną obciążone karami. Według doniesień jedną ze spółek, która nie wykonała terminowo nakazu była Meta Platforms. Rzekomo również spółka Twitter nie odniosła się do nakazu. Obu spółkom notowanym na S&P 500 może grozić grzywna. Zapewne w najbliższych dniach władze przedsiębiorstw ustosunkują się do tych informacji.

Punkt widzenia – wzrost indeksu?

Jeden z głównych amerykańskich indeksów giełdowych – S&P 500 wykonał po części ruch opisany w scenariuszu głównym. W poniedziałkowej analizie zakładałem: „W tym scenariuszu zakładam, że rynek najpierw nieco cofnie. Cofnięcie mogło by się odbyć do zakresu ceny 3 680-3 670. Z tej strefy możliwe będzie zebranie siły pod utworzenie impulsu wzrostowego. Z uwagi na brak kapitału amerykańskiego dzisiaj ruch wzrostowy może być stosunkowo słaby. Targetem zatem może być poziom 3 730-3 750”. Rzeczywiście lekkie cofnięcie się odbyło, po którym indeks schodkowym ruchem poruszał się do góry. Target został osiągnięty dopiero w godzinach nocnych – w godzinach sesji azjatyckiej.

Obecnie sytuacja na rynku wygląda w następujący sposób. Indeks S&P 500 oscyluje poniżej poziomu TDP – 3 755. Jest to o tyle ważny poziom, ponieważ jego utrzymanie będzie pozwalało powoli przychylać się w stronę budowania struktur wzrostowych. Na dzisiejszą sesję przygotowane zostały dwa scenariusze. Poziomy nie uległy zmianie względem poprzednio wyznaczonych.

FP Markets

Scenariusz główny – wzrostowy

Dziś jako główny określam ruch wzrostowy. Indeks S&P 500 może dziś kontynuować dzisiejszą zależność wzrostową, która rozpoczęła w godzinach sesji europejskiej. Zakładam jednak, że rynek najpierw cofnie, chcąc ponownie przetestować zakres średniej kroczącej SMA 88. Z tego zakresu rynek może wygenerować impuls wzrostowy. Targetem dla sesji w tym przypadku będzie poziom ceny 3 780-3 800.

Scenariusz wzrostowy indeks S&P 500 21.06.2022

Scenariusz poboczny – spadkowy

Realizację scenariusza spadkowe upatruję w momencie, w którym poziom TDP okaże się oporem dla rynku. Może się okazać, że rynek w godzinach pre-marketu przebije poziom TDP, jednak w godzinach wejścia USA, ten poziom się nie utrzyma. Nie utrzymanie poziomu świadczyć będzie o potencjale zejścia. Przecena może się odbyć do poziomu 3 700.

Wykres S&P H1 spadek
Scenariusz spadkowy indeks S&P 500 21.06.2022

Konkluzja

S&P 500 rozpoczyna niepełny tydzień handlowy. Rynek może dziś zaskoczyć, jednak ja przychylam się w stronę realizacji scenariusza wzrostowego. Dziś istnieje szansa, aby rynek rozpoczął budowę pierwszych struktur wzrostowych. Obserwować będę rynek w szczególnie już od godzin pre-marketu. Poniżej podaję poziomy na dzisiejszą sesję.

TSR : 3 848

TFR : 3 802

TDP : 3 755

TFS : 3 709

TSS : 3 662

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.