Linie lotnicze mocno zyskują! Indeks S&P 500 leci 0,92%.

173
J2T Trade

Wczorajszą sesję handlową indeks S&P 500 zakończył, tracąc 0,92%. Pozytywne nastroje towarzyszyły jednak spółkom branży lotniczej. Czy był to jednorazowy skok akcji? Dziś Delta Air Lines podała swoje sprawozdanie finansowe za drugi kwartał. Środowa sesja zapowiada się niezwykle ciekawie. Co pokaże dziś S&P 500?

Indeks słabnie

Seria wzrostów z początku miesiąca, została już w większości wymazana. Indeks S&P 500 wczorajszą sesją kontynuował spadki. Amerykański indeks spółek dużych obniżył kurs swoich notowań o 0,92%. Oznacza to, że dzień zakończył się finalnie spadkiem o ponad 35 punktów.

Spółki lotnicze

Największą zmiennością odznaczyła się wczoraj spółka ServiceNow. Akcje firmy wzrosły o 13,09%. Była to jedyna spółka, która przekroczyła 10% poziom zmienności. Komponentów stratnych było wczoraj zdecydowanie więcej, jednakże uwagę należy zwrócić na sytuację po stronie wzrostowej.

Zyskującym spółkom przewodziły przedsiębiorstwa linii lotniczych. Najwięcej zyskało American Airlines. Finalnie wycena spółki wzrosła we wtorek o 9,98%. Co ciekawe na 5 najbardziej zyskujących elementów S&P 500 aż 4 były z branży lotniczej.

FP Markets

Sprawozdanie Delty

Jedną z mocno zyskujących spółek lotniczych była Delta Air Lines. Akcje spółki wzrosły wczoraj o 6,15%. Warto zaznaczyć, że dopiero dziś po południu opublikowano wyniki finansowe Delty za drugi kwartał. Dzisiejszy raport pokazał dobre wyniki. Przychody spółki wzrosły względem poprzednich okresów. Wielkość przychodów spółki okazała się najwyższa od 2014 roku! W przypadku wskaźnika EPS (zysku na akcję) nastąpił olbrzymi wzrost względem wartości z poprzednich kwartałów. Odczyt jednak okazał się gorszy od przewidywań, gdyż wyniósł 1,44 dolara.

Punkt widzenia – dwa kierunki

Na wczorajszą sesję przewidywane były dwa scenariusze. Rynek podjął się w pełni realizacji scenariusza wzrostowego. Założenie na wtorek dla wzrostu brzmiało: „Możliwość wzrostowa upatruje jako kluczowe utrzymanie poziomu TDP. Pierwszy ruch dla obu scenariuszy jest ten sam – przebicie TDP. Jednakże we wzroście indeks wybroni TDP i nie będzie skory schodzić niżej. Z zakresu tego poziomu wygenerowany może zostać impuls wzrostowy z celem na cenę 3 880”. Tak też się wydarzyło. Indeks przebił poziom TDP, po czym dokładnie od góry go przetestował i ruszył w kierunku targetu. Najwyżej rynek dotarł do 3 876, co pozwala zaliczyć projekcje do udanych.

Obecnie rynek oscyluje nieco poniżej poziomu TDP. Dziś szczególna uwaga zwrócona jest w stronę wydarzeń związanych z odczytami wskaźników makroekonomicznych. Od dzisiejszych wartości danych zależeć będzie w głównej mierze nastawienie inwestorów.

Scenariusz główny – wzrostowy

Cały dzisiejszy ruch zależeć może w głównej mierze od wspomnianych danych. Jeżeli okażą się one pozytywne, spoglądać będę na wzrost następująco. Kluczowe na dziś jest, aby poziom TDP został utrzymany. Nadbijanie poziomu wchodzi w grę, jednak nie może on zostać wyłamany. Zakładam, że na zakresie TDP uaktywni się siła popytowa, która wyciągnie rynek. Target ustalam na poziom 3 860, jeżeli założenia zostaną spełnione.

Wykres S&P H1 wzrost
Scenariusz wzrostowy indeks S&P 500 13.07.2022

Scenariusz poboczny – spadkowy

Nie można lekceważyć jednak wystąpienia paniki na rynku. Jeżeli ma mieć ona miejsce, przyglądać się będę schematowi spadkowemu. Ruch może rozpocząć się z dwóch zakresów – poziomu ceny 3 850 bądź TDP. Poniżej zaprezentowany został pierwszy wariant. Prostując: podbicie do 3 850 i szybkie zejście poniżej TDP dawać może pierwsze sygnały spadkowe. Wówczas po re-teście od dołu TDP rynek się zerwie. Celem będzie poziom ceny 3 780.  

Wykres S&P H1 spadek
Scenariusz spadkowy indeks S&P 500 13.07.2022

Konkluzja

Rynki i inwestorzy oczekują dziś na dane dotyczącej inflacji w Stanach Zjednoczonych. Od tego jaki okaże się odczyt, zależeć będą nastroje kupujących. W scenariuszach podane zostały założenia na dziś. Poniżej podaję poziomy na dzisiejszą sesję handlową.

TSR : 3 926

TFR : 3 881

TDP : 3 833

TFS : 3 786

TSS : 3 739

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.