Lepsze dane od oczekiwanych. Dow Jones 30 wnosi się 0,23%.

134
Nyse-posąg
J2T Trade

Opublikowane odczyty danych okazały się lepsze niż prognozowano. Wall Street święciło się wczoraj na zielono. Wszystkie główne indeksy zyskały. Najstarszy Dow Jones 30 wzniósł się 0,23%.

Spokojny miesiąc

Minęła wczoraj trzecia sesja handlowa nowego miesiąca. W przypadku indeksu Dow Jones 30 sesję kończyły się mieszanie. Warto jednak zaznaczyć, że jak na razie żadna z sesji nie odznaczyła się znaczącą zmiennością. Amerykański indeks zyskał 0,23% w środę. Taki wynik przełożył się na ogólną zmianę ceny o 70 punktów.

Niewielkie zmiany

Wczoraj na indeksie Dow Jones 30 przeważały spółki, które świeciły się na zielono. Najwięcej zyskała spółka UnitedHealth. Przewodziła ona wzrostowi, zyskując 1,99%. Niewiele mniejszą zmienność osiągnęła spółka Walgreens Boots. Ta jednak odznaczyła się charakterem spadkowym, gdyż jej akcje spadły o 1,90%.

Istotne odczyty

Opublikowane w środę odczyty istotnych danych makroekonomicznych okazały się lepsze niż zakładali analitycy. Jednakże dane wypadły gorzej względem poprzednich wartości. Instytut Zarządzania Podażą (ISM) opublikował raport dotyczący swojego indeksu. Indeks ISM za czerwiec wyniósł 55,3%. Oznacza to miesięczny spadek o 0,6 punktu procentowego. Opublikowana wartość wskaźnika dotyczyła sektora usług, który jak się okazało spowolnił w czerwcu.

FP Markets

Podobna sytuacja miała miejsce również w przypadku liczby Miejsc Pracy Dzięki Turystyce, czyli JOLT’ów. Podana wartość okazała się lepsza niż szacowano, jednak spadła względem poprzedniego odczytu.

Punkt widzenia – osiągnięty target

W środę indeks Dow Jones 30 podjął się realizacji scenariusza wzrostowego. Założenie w analizę brzmiało: ,,Kluczowe założenie dla wzrostów ponownie dotyczyć będzie poziomu TDP. Rynek może nadbijać ten poziom, jednak jeżeli wypełniany ma być schemat wzrostowy, TDP nie może zostać wybite. Respektowanie założenia opowiadać będzie za siłą wzrostową. Targetem będzie wówczas 31 200”. Poziom TDP rzeczywiście był nadbijany, a rynek finalnie utrzymał jego zakres. Popyt również uaktywnił się na tym zakresie i impuls wzrostowy przebił 31 200.

Scenariusz główny – wzrostowy

Wzrost może być dziś kontynuowany. Przypuszczam, że odbyć się to może na takiej zasadzie. Kluczowe założenie dotyczy wyjścia powyżej TFR i jego utrzymania. Oscylowanie rynku powyżej TFR determinować może siłę popytową do tworzenia kolejnych impulsów. Targetem dziś będzie 31 400 w przypadku spełnienia założeń.

Wykres DJ30 H1 wzrost
Scenariusz wzrostowy indeks Dow Jones 30 07.07.2022

Scenariusz poboczny – spadkowy

Ruch spadkowy zależeć będzie również od poziomu TFR. Dojście do niego uaktywnić może siłę podażową. Utrzymywanie poniżej poziomu ceny TFT determinować będzie spadek. Zejście może mieć miejsce do poziomu 30 966.

Wykres DJ30 H1 spadek
Scenariusz spadkowy indeks Dow Jones 30 07.07.2022

Konkluzja

Założenia na dzisiejszą sesję zostały podane. Warto będzie przyglądać się jak rynek, zachowa się na określonych poziomach. Zakładam dziś realizację scenariusza wzrostowego. Poniżej podaje poziomy wyznaczane na każdą z sesji.

TSR : 31 471

TFR : 31 219

TDP : 30 966

TFS : 30 717

TSS : 30 472

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.