Kurs BTC/USD powyżej 22 000 USD. Bitcoin zyskuje 3,59%.

225
Bitcoin
J2T Trade

Bitcoin zyskiwał w zeszłym tygodniu. Cały tydzień zakończył się wzrostem Bitcoina rzędu 3,59%. Dziś rano kurs BTC/USD przekroczył poziom 22 000 USD. Przed sesją amerykańską Bitcoin utrzymuje się właśnie powyżej 22 000 USD. Co może się wydarzyć dziś?

Podejście H4 – wyjście z konsolidacji

We wtorek (12.07) przedstawiłem projekcje na cały tydzień dla Bitcoina. Scenariusz wzrostowy brzmiał: „Scenariusz wzrostowy w ujęciu szerszym może wyglądać następująco. Pierwszy ruch w tym podejściu polegać może na zejściu poniżej dolnego ograniczenia konsolidacji (strefa: 19 060-21 495). Następnie szybkim i mocnym ruchem rynek przebije poziom oznaczony czarną przerywaną linią (nazwę go FBL4). Ten poziom następnie zostanie przetestowany od góry i rynek wygeneruje kolejny impuls wzrostowy. Targetem dla tej projekcji będzie poziom 23 000. Zakładam, że projekcja zostanie zrealizowana w tym tygodniu”.

Z biegiem kolejnych dni omawiałem wykonane przez rynek ruchy i aktualizowałem wykres dla podejścia H4. Spójrzmy na zachowanie rynku w piątek i weekend. W piątek rynek podjął się dokładnego przetestowania poziomu, który oznaczony był czarną przerywaną linią (20 340). Projekcja wtorkowa zakładała, że re-test od góry właśnie tego poziomu determinować będzie kolejne impulsy wzrostowe. Tak też się stało i w sobotę rynek zbliżył się do górnego ograniczenia konsolidacji nawet je nadbijając. Wyjście od góry z konsolidacji pojawiło się dopiero dziś w godzinach porannych. Rynek sięgnął do poziomu 22 500.

Opisywany w projekcji ruch miał mieć zasięg nieco ponad 4 500 punktów. Rynek wykonał z tego łącznie ponad 4 000 punktów. Uznaję zatem projekcję za udaną, gdyż wypełnione zostało blisko 90% zakładanego ruchu. Poniżej przedstawiam projekcję na ten tydzień. Na wykres H4 postanowiłem dodać średnią kroczącą SMA 55.

FP Markets

Scenariusz główny (podejście H4) – wzrostowy

Najbliższym oporem dla rynku w dalszym ciągu jest poziom 27 316. Ruch wzrostowy na ten tydzień widzę w następujący sposób. Zakładam, że najpierw rynek zejdzie w stronę górnego ograniczenia konsolidacji, aby zretestować ten poziom. Ten poziom zostanie utrzymany. Z tego miejsca tworzony może być ruch wzrostowy. Celem dla tego tygodnia będzie poziom 25 550.

Wykres BTCUSD H4 wzrost
Scenariusz główny (podejście H4) – wzrostowy BTCUSD 18.07.2022

Scenariusz poboczny (podejście H4) – spadkowy

Scenariusz spadowy natomiast będzie mieć zastosowanie, jeżeli Bitcoin wróci do strefy konsolidacji. Ten wariant wiążę się zatem z zanegowaniem założenia ze wzrostów. Wówczas zejście będzie mogło realizować się w myśl zasady impuls-korekta-impuls. Głębsze zejście determinować będzie re-test od dołu poziomu 20 340 (czarna przerywana linia) oraz średniej kroczącej. Targetem będzie 18 850.

Wykres BTCUSD H4 spadek
Scenariusz poboczny (podejście H4) – spadkowy BTCUSD 18.07.2022

Podejście H1

Rynek zrealizował podawany w czwartek scenariusz wzrostowy. Target został strzelony jednak dopiero w piątek. Opis do podejścia H1 nie zmienia się względem poprzedniego. W dalszym ciągu na wykresie oznaczone jest: „Dolne ograniczenie stanowi poziom oznaczony czerwoną przerwaną linią, zaś górne ograniczenie to niebieska przerywana linia”.

Scenariusz wzrostowy (podejście H1)

Opisany scenariusz wzrostowy dla interwału H1 będzie dokładnym opisem zejścia ze scenariusza H4. Zakładam zatem, że dziś rynek zejdzie i przetestuje apetyt kupujących na poziomie 21 495. Jest to określone przeze mnie górne ograniczenie konsolidacji z zeszłego tygodnia. Poziom będzie zapewne nadbijany, ale kluczowe jest, żeby został utrzymany. Każdorazowy re-test tego poziomu od góry świadczyć będzie na korzyść ruchom wzrostowym. Targetem na najbliższe kilka godzin będzie poziom 22 300.

Wykres BTCUSD H1 wzrost
Scenariusz wzrostowy (podejście H1) BTCUSD 18.07.2022

Konkluzja

Podane zostały projekcje powyżej. Zamysł tygodniowy, który określę mianem swinga będę aktualizował z biegiem dni (tak jak w zeszłym tygodniu). Niewykluczone, że dojdą nowe elementy i świeże spojrzenie.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.