Trader’s Area patronem książki Zwykłe Akcje Niezwykłe Zyski [Philip A. Fisher]

1024
Zwykłe Akcje Niezwykłe Zyski
źródło: Maklerska
J2T Trade

Zwykłe Akcje Niezwykłe Zyski to pozycja bardzo długo wyczekiwana przez naszą redakcję. Tym bardziej, że Trader’s Area została patronem wydania najnowszej edycji tej niezwykle popularnej książki, która napisał Philip A. Fisher. Książka pojawiła się już w sprzedaży w księgarni Maklerska.

Zwykłe Akcje Niezwykłe Zyski
źródło: Maklerska

„Zwykłe akcje, niezwykłe zyski” to jedna z najważniejszych pozycji dotyczących inwestowania w wartość oraz w spółki wzrostowe. O skali jej popularności świadczy fakt, że była to jedna z pierwszych książek o inwestowaniu, które znalazły się na liście bestsellerów „New York Timesa”, i trafiła do rąk wielu tysięcy inwestorów na całym świecie. Wielokrotnie była polecana przez Warrena Buffetta, który pod jej wpływem nie tylko spotkał się z autorem, ale i z czasem zmienił swoją filozofię inwestycyjną. Przestał szukać tanich spółek, a zaczął inwestować w wybitne przedsiębiorstwa z dużym potencjałem do dalszych wzrostów. – pisze Przemysław Gerschmann.

Philip Arthur Fisher

Fisher to amerykański inwestor giełdowy żyjący w latach 1907 – 2004. Jest najbardziej znany jako autor przewodnika po inwestowaniu „Zwykłe Akcje Niezwykłe Zyski” (Common Stock and Uncommon Profits), który trafił do druku w 1958. Ta książka jest rekomendowana przez Warrena Buffetta.

Zwykłe Akcje Niezwykłe Zyski
źródło: Maklerska

Kariera Philipa Fishera rozpoczęła się w 1928, kiedy to porzucił Stanford Graduate School of Business, aby zostać analitykiem papierów wartościowych w Anglo-London Bank w San Francisco. W 1931 ufundował własną firmę zarządzającą pieniędzmi – Fisher & Co., którą zarządzał aż do 1999, kiedy to przeszedł na emeryturę.

FP Markets

Zajmował się długoterminowym inwestowaniem i starał się kupować wspaniałe firmy po rozsądnych cenach. Był osobą bardzo prywatną, udzielał niewielu wywiadów i był bardzo wybiórczy w stosunku do klientów, których przyjmował. Nie był znany opinii publicznej, dopóki nie opublikował swojej pierwszej książki w 1958. W tym momencie popularność Fishera dramatycznie wzrosła. Morningstar nazwał go „jednym z wielkich inwestorów wszech czasów”. Najsłynniejszą inwestycją Fishera był zakup Motoroli w 1955, kiedy produkowała radioodbiorniki. Trzymał tę spółkę aż do śmierci. Phil Fisher używał i propagował narzędzia „scuttlebutt” lub „grape vine”.

Zwykłe akcje, niezwykłe zyski

Mimo, że pozycja Fishera została napisana ponad 50 lat temu, nadal jest cennym przewodnikiem w ręku inwestora. Na blisko 350 stronach autor zawarł wiele ciekawych aspektów, które zainteresują każdego inwestora. „Kiedy kupować akcje, a kiedy je sprzedawać; jak odróżnić wspaniałe spółki od przeciętnych; kiedy unikać tłumu, a kiedy za nim podążać; po co czytać raporty finansowe i czego w nich szukać; w jakich przypadkach skupić się na analizie danych, a w jakich zaufać swojej intuicji.” – dodaje Przemysław Gerschmann.

Zwykłe akcje, niezwykłe zyski - Kup

Książka „Zwykłe akcje, niezwykłe zyski” dostępna jest tylko w księgarni Maklerska, a jej koszt to 79 PLN. Ta nie duża kwota może przyczynić się do poprawy naszego podejścia do inwestowania na rynku akcyjnym. Dzięki uprzejmości księgarni Maklerska, przed zakupem możesz pobrać fragment książki, który zawiera spis treści oraz rozdział pierwszy „Pierwszy wymiar konserwatywnych inwestycji” drugiej części „Konserwatywni inwestorzy śpią
spokojnie”. Zapraszamy do zakupu.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Trader's Area
Trader's Area tworzymy z pasji do rynków finansowych i tradingu online. Tym zajmujemy się na co dzień i w tym jesteśmy najlepsi. Nasz cel jest jasny – dostarczyć Ci najbardziej sprawdzonych narzędzi, które wykorzystasz w swoim tradingu. Mamy nadzieję, że zainspirujemy Cię, uwolnimy Twój potencjał i przyczynimy się do Twojego sukcesu w inwestowaniu na rynkach finansowych. Wierzymy, że dzięki tradingowi online będziesz w stanie zrealizować swoje marzenia i wyznaczone cele.