Trader’s Area patronem książki Trader VIC – Metody Mistrza Wall Street [Victor Sperandeo]

Trader VIC - Metody Mistrza Wall Street - okładka
Źródło: Maklerska
J2T Trade

Trader VIC – Metody Mistrza Wall Street to pozycja bardzo długo wyczekiwana przez naszą redakcję. Tym bardziej, że Trader’s Area został patronem wydania najnowszej edycji tej niezwykle popularnej książki, którą napisał Victor Sperandeo. Książka jest już dostępna w sprzedaży w księgarni Maklerska.

Trader VIC - Metody Mistrza Wall Street - okładka
Źródło: Maklerska

Wartość książki jest nieoceniona nie tylko ze względu na wskazówki, jak działać na rynku ale także ze względu na szczegółowe zasady działania Systemu Rezerwy Federalnej w USA oraz tematów związanych z obiegiem pieniądza w gospodarce czy znaczenia decyzji banków centralnych dla rynków kapitałowych. Tematy te w ostatnich miesiącach były bardzo aktualne, zaś fakt że zasady makroekonomii przedstawia inwestor giełdowy jest dodatkową zaletą. – pisze Grzegorz Zalewski.

Victor Sperandeo

Sperandeo to amerykański trader, komentator finansowy i autor książek o inwestowaniu. Specjalizuje się on w inwestycjach w sektorze energetycznym i metalurgicznym i zarządza dwoma podmiotami z branży finansowej – Alpha Financial Technologies LLC i EAM Partners L.P.

Swoją karierę na Wall Street zaczął zaraz po zakończeniu szkoły średniej, a w wieku 25 lat założył swoją pierwszą firmę inwestycyjną. Już po sześciu miesiącach działalności stała się ona największym dealerem opcji na świecie.

FP Markets

Na Wall Street inwestował nie tylko własne, ale i cudze pieniądze, w tym także miliarderów, jak Leon Cooperman czy George Soros. Przez osiemnaśnie kolejnych lat prowadzenia funduszu inwestycyjnego osiągał średnioroczną stopę zwrotu na poziomie 72%, a pierwszą stratę odnotował dopiero w 1990 roku. Dlatego, nie bez powodu, nazywany jest żyjącą legendą Wall Street.

Trader VIC - Metody Mistrza Wall Street - patroni
Źródło: Maklerska

Wyniki, które osiągał na Wall Street otworzyły mu drogę do współpracy z bankami inwestycyjnymi HSBC, RBS i Nomura oraz spowodowały, że stał się osobą szanowaną w środowisku inwestorów. Dzięki czemu, jego opinie były cytowane na łamach prasy branżowej jak „The Wall Street Journal”, czy „Stock & Commodities”, a on sam otrzymywał zaproszenia do programów telewizyjnych jak CNN, CNBC i Fox.

Przewidując krach na amerykańskiej giełdzie z 19 października 1987 roku Victor Sperandeo zdobył powszechne uznanie. O wielkości jego sukcesów świadczy również opublikowanie wywiadu z nim w książce „Mistrzowie rynków finansowych” Jacka Schwagera, a umieszczenie go przez Ziada Abdelnour’a na liście 100 najlepszych traderów na Wall Street podkreśla jego zasługi dla rynków finansowych.

Handel na giełdzie Sperandeo porównuje do pokera, w którym liczą się psychologia i matematyka. To wytrawny trader, który zawsze gra według ustalonych przez siebie zasad i trzyma się wyznaczonego planu. Dyscyplinie emocjonalnej ufa bardziej niż inteligencji, ponieważ to ona stanowi podstawę osiągania sukcesów na giełdzie. Jedna z jego zasad brzmi: „Nigdy nie kupuj tylko dlatego, że cena jest nisko i nigdy nie sprzedawaj wyłącznie dlatego, że cena jest wysoko”.

Trader VIC – Metody Mistrza Wall Street

Książka Victora Sperandeo już w 1992 roku stała się bestsellerem wśród książek o inwesowaniu w Stanach Zjednoczonych. Na 356 stronach autor w zwięzły i przejrzysty sposób przedstawia idee leżące u podstaw własnych sukcesów inwestycyjnych. Oczywiście nie podaje tam „złotej formuły” na szybkie zarobienie miliona dolarów podkreślając, że „prawdziwy sukces i szczęście rodzi się z wykorzystania własnych możliwości, co wymaga nieustannej nauki i rozwoju, jak również przyznania, że popełnianie błędów jest nieodłączną częścią życia”. – dodaje Grzegorz Zalewski

Trader VIC - Metody Mistrza Wall Street - już w sprzedażyW książce poruszane są m.in. zagadnienia dotyczące Teorii Dowa, zastosowania analizy technicznej i fundamentalnej w inwestowaniu, sposoby zarządzania pieniędzmi i określania ryzyka, czy wykorzystania motywacji w dążeniu do osiągnięcia sukcesu.

Książka „Trader VIC – Metody Mistrza Wall Street” dostępna jest tylko w księgarni Maklerska, a jej koszt to 79 PLN. Ta nie duża kwota może przyczynić się do polepszenia wyników naszego inwestowania. Dzięki uprzejmości księgarni Maklerska, przed zakupem możesz pobrać fragment książki, który zawiera rozdział dziewiąty „W jaki sposób naprawdę działa świat: podstawy ekonomii politycznej.” Zapraszamy do zakupu.

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Trader's Area
Trader's Area tworzymy z pasji do rynków finansowych i tradingu online. Tym zajmujemy się na co dzień i w tym jesteśmy najlepsi. Nasz cel jest jasny – dostarczyć Ci najbardziej sprawdzonych narzędzi, które wykorzystasz w swoim tradingu. Mamy nadzieję, że zainspirujemy Cię, uwolnimy Twój potencjał i przyczynimy się do Twojego sukcesu w inwestowaniu na rynkach finansowych. Wierzymy, że dzięki tradingowi online będziesz w stanie zrealizować swoje marzenia i wyznaczone cele.