Kryptowaluty wkraczają w sport i gaming!

582
Crypto Verse
J2T Trade

W szóstym odcinku emitowanego na kanale Blockchain Space [by Comparic] programu CryptoVerse Show Marcin Wenus – redaktor naczelny Comparic24.tv, Dominik Ebebenge – CEO projektu Kinchance oraz Szymon Jankowski – CEO Hashup opowiadają o kryptowalutowych projektach związanych ze sportem i gamingiem.

CryptoVerse Show #6

Czym jest projekt Kinchance?

Kinchance będzie pierwszą profesjonalną akademią piłkarską w Środkowej Afryce. Z jednej strony będzie on wyrównywał szanse i możliwości rozwoju osobistego talentu i zarabiał na wprowadzaniu tych talentów na światowe rynki piłkarskie, przy okazji dając inwestorom poczucie, że każdy z nich jest odpowiedzialny za sukces.

Czym jest Hashup?

Hashup robi kartridże w sieci blockchain służące jako nośnik licencji do gier komputerowych, dzięki czemu będzie można trzymać swoje gry w każdym portfelu kryptowalutowym i wymieniać się grami jak kryptowalutami. Same ceny gier będzie natomiast regulował wolny rynek.

Jak wygląda model biznesowy Kinchance?

50% zysków ze wszystkich sprzedanych zawodników będzie dystrybuowany wśród inwestorów. Nie ma więc ryzyka zainwestowania w zawodnika, który akurat nie odniesie sukcesu. Można jednak będzie wykupić NFT konkretnego zawodnika i dzięki temu zyskiwać bonusy ekonomiczne związane z osiągnięciami tego piłkarza.

FP Markets

Jak będzie działać akademia Kinchance?

Przy rekrutacji zawodników akademia Kinchance, która zostanie zbudowana w ciągu kilkunastu miesięcy w Demokratycznej Republice Konga będzie wykorzystywać najnowsze technologie mierzące sprawność, predyspozycje i zdolności zawodników, dlatego ryzyko błędu będzie ograniczone do minimum, w ośrodku będą znajdować się najlepsi z najlepszych.

Warto zaznaczyć, że z każdego kolejnego transferu wszystkich zawodników wychowanych w Kinchance (już po opuszczeniu akademii) projekt będzie nadal otrzymywać 5% ich wartości – tak będą sformułowane umowy. Jest to zatem inwestycja długoterminowa.

Czy Kinchance posiada konkurencję?

Nie, ale akademia posiada benchmarki – akademie, zamknięte, prywatne inwestycje, które będą weryfikować jej model selekcji zawodników. Benchmarki istnieją w bardziej rozwiniętych krajach afrykańskich niż Demokratyczna Republika Konga, takich które są bardziej związane z europejskim futbolem – jak Ghana czy Senegal. Efekty ich pracy są niezwykle imponujące, a potencjał akademii Kinchance ze względu na umiejscowienie w Demokratycznej Republice Konga i opieranie się na technologii blockchain jest jeszcze większy.

Czy Kinchance będzie poszukiwać również starszych talentów, którzy szybko trafią do europejskich klubów?

Absolutnie tak, przy tych samych zasadach rekrutacji będą wyszukiwani również zawodnicy w wieku 16-17 lat, których w innym przypadku talent zostałby zmarnowany, nikt by ich nie zauważył. Co więcej, Kinchance prowadzi już wstępne rozmowy właśnie z kilkoma takimi młodymi piłkarzami.

Czy Epic Games, ze swoimi gigantycznymi środkami, nie będzie w stanie zablokować Hashup, gdy odniesie on sukces?

Tak jak gracze przenieśli się z fizycznych nośników do cyfrowych technologii, tak przeniosą się z tradycyjnych cyfrowych platform, przeniosą się do nośników licencji na blockchain. Po prostu nie będzie mogło być inaczej, taka kolej rewolucji, tego typu rozwiązanie będzie się opłacało zarówno graczom jak i twórcom.

Zapraszam do samodzielnego zapoznania się z całą rozmową, znajduje się ona poniżej.

 

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Jakub Bandura
Redaktor portalu TradersArea.pl. Wiedzę z zakresu inwestowania oraz rynków finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych. Trader rynku OTC i Forex preferujący handel krótkoterminowy. Entuzjasta analizy technicznej oraz statystyki.