Jaka przyszłość czeka polskie firmy? Jaką rolę mają w niej startupy i nowe technologie?

Reach 4 meetup

Czy polskie firmy są wystarczająco innowacyjne? Jak technologie sztucznej inteligencji, web3, blockchain wpłyną na ich biznes? I czy siłą zmian mogą być dla polskiego biznesu startupy? Już w październiku budynek warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych wypełni się rozmowami o rozwoju startupów w Polsce i w regionie, o innowacyjności polskich dojrzałych firm i o wpływie technologii AI, web3, blockchain na przyszłość rodzimych przedsiębiorstw.

11-12 października 2023 odbędzie się konferencja reach4 Meetup – Biznes od nowa. To już czwarta edycja wydarzeń pod marką reach4, dotyczących inwestycji w innowacje, startupy, spółki młode. Październikowa konferencja, organizowana pod hasłem wiodącym “Biznes od nowa”, otwiera szeroką dyskusję o innowacyjności polskich firm, nie tylko tych młodych, ale również dojrzałych polskich przedsiębiorstw.

Rozwój i finansowanie innowacji

Konferencja podzielona jest na dwa dni – pierwszy dzień został dedykowany obszarom rozwoju i finansowania innowacji. Poruszone zostaną tematy zdolności do innowacji wśród polskich firm – młodych, startupowych i tych dojrzałych, ich konkurencyjności globalnej jak również tematy inwestycji w startupy i spółki młode. Część ze strumieni tematycznych zostanie poświęcona tematyce inwestowania w startupy przez dojrzałych przedsiębiorców i managerów oraz temu jak rola dobrze przygotowanego anioła biznesu, zarządzającego już dojrzałą firmą, może wpłynąć na startup i jak – na przedsiębiorstwo samego inwestora. Czy taki mariaż może przynieść korzyść nie tylko finansową, ale i efektywnościową obu stronom?

Technologie a przyszłość biznesu

Drugi dzień konferencji dedykowany będzie technologiom – sztucznej inteligencji, web3, blockchain – i ich realnemu wpływowi na polskie firmy, te młode i te dojrzałe. Goście paneli dyskusyjnych i prelekcji poruszą tematy dotyczące kierunku rozwoju technologii, możliwościom ich implementacji w polskich firmach i ich wpływom na polską przedsiębiorczość jutra. Czy polskie firmy będą potrafiły zastosować sztuczną inteligencję w praktyce? Czy znajdą pomysł na to jak odnaleźć się w biznesie, w którym za kilka, kilkanaście lat nie sposób będzie się obejść bez zdolności sięgania po sztuczną inteligencję czy web3?

FP Markets

Konferencja i targi

Konferencja oferuje część prelekcyjną oraz część wystawienniczą, gdzie uczestnicy będą mogli nawiązać relacje biznesowe z partnerami wydarzenia i spotkać ciekawe startupy z różnych branż. W ramach wydarzenia zaplanowane są również zamknięte warsztaty VIP, prowadzone przez specjalistów z zakresu finansowania innowacji, rozwoju innowacyjności, implementacji technologii w biznesie, obszaru HR czy ekspansji międzynarodowej.

Wydarzenie zostało objęte Patronatem m.in. ze strony Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, Google For Startups oraz Business Center Club i wielu podmiotów oraz mediów sektora finansowego i ekosystemu startupowego.

Z perspektywy organizatora konferencji o tematyce inwestycyjnej, grupy medialnej i firmy badawczej działających w sektorze finansowym, obserwujemy rosnące zainteresowanie inwestorów indywidualnych młodymi spółkami i startupami. To zainteresowanie jest z jednej strony spowodowane obietnicą wysokich potencjalnych stóp zwrotu, choć obarczonych dużym ryzykiem. Z drugiej – inwestorzy, będący dojrzałymi przedsiębiorcami lub managerami, kierują się ciekawością nowych rozwiązań, jakie powstają w ich branży i tego jak takie rozwiązania mogą zmienić przyszłość ich biznesu.

Stąd też pomysł na wydarzenie, które staje się miejscem tworzenia relacji pomiędzy dojrzałym biznesem a startupami, pomiędzy osobami, które poszukują pomysłu na innowacyjność swojej dojrzałej firmy, a tymi, które szukają partnera biznesowego, kontrahenta, mentora, inwestora.

Cieszy nas Patronat ze strony Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, Google For Startups oraz Business Center Club, co pokazuje potencjał w stworzeniu przestrzeni dla porozumienia dojrzałego biznesu z młodym i międzypokoleniowej wymiany wiedzy. Mamy nadzieję, że taki dialog przyspieszy dynamikę zwiększania konkurencyjności przez firmy rozwijające się w Polsce i regionie. – komentuje Izabela Kozakiewicz-Frańczak, organizatorka konferencji.

Miejsce i termin wydarzenia:
11-12 października 2023, Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie, ul. Książęca 4, 00-498 Warszawa

Strona wydarzenia oraz rejestracja:
https://reach4.biz/meetup/

Reach 4 meetup

Trader's Area
Trader's Area tworzymy z pasji do rynków finansowych i tradingu online. Tym zajmujemy się na co dzień i w tym jesteśmy najlepsi. Nasz cel jest jasny – dostarczyć Ci najbardziej sprawdzonych narzędzi, które wykorzystasz w swoim tradingu. Mamy nadzieję, że zainspirujemy Cię, uwolnimy Twój potencjał i przyczynimy się do Twojego sukcesu w inwestowaniu na rynkach finansowych. Wierzymy, że dzięki tradingowi online będziesz w stanie zrealizować swoje marzenia i wyznaczone cele.