Kolekcjonerskie alkohole jako forma inwestycji – czy to się opłaca?

245
Wealth Solutions
J2T Trade

Spółka Wealth Solutions S.A. obecnie oferuje emisję swoich akcji w ramach equity crowdfundingu na platformie Crowdway (zainteresowanych inwestycją już w tym momencie odsyłamy w to miejsce). W rozmowie z nami prezes zarządu firmy Radosław Butryn opowiedział, dlaczego ten biznes jest unikatowy, oraz odpowiada na pytania o dalsze plany spółki.

Wealth Solutions S.A.

Najpierw powiedzmy coś więcej na temat samej firmy. Istnieje ona od 2007 roku. Przez te lata dała się poznać wszystkim jako spółka, która odnajduje unikatowe destylarnie oraz zleca butelkowanie najwyższej klasy kolekcjonerskich alkoholi dla wymagających klientów na całym świecie. Brzmi intrygująco, prawda? Zapewne nie tylko dla smakoszy dobrych trunków, ale też inwestorów.

To trzy elementy, którymi się zajmujemy – zaczyna tłumaczyć idee spółki prezes jej zarządu. – Tworzymy unikalne alkohole. Najpierw dokonujemy ich selekcji, wyszukania [alkoholu] w unikalnej destylarni. Następnie dokonujemy opakowania tego alkoholu w unikalne pudełko. (…) Tworzy to limitowany produkt kolekcjonerski, który pojawia się w kolekcjach osób, które zainteresowane są whiskey czy rumami.

Dodaje, że firma prowadzi swoją działalność już kilkanaście lat, co przekłada się na szeroką sieć kontaktów na całym globie.

FP Markets

Rozpoczęliśmy [działalność] na początku 2007 r. Szukaliśmy czegoś wyjątkowego dla naszych klientów – wspomina dalej. – Na początku były to produkty strukturyzowane. (…) Następnie szukaliśmy różnych alternatyw dla naszych klientów. (…) Później weszliśmy w limitowane edycje [whiskey].

Jak twierdzi, wcześni klienci firmy dziś posiadają w kolekcjach istne „perełki”.

W ostatnim okresie koncentrujemy się na alkoholach – dodaje.

Cele

Strategia rozwoju Wealth Solutions zakłada teraz wzrost skali działalności firmy w zakresie kolekcjonerskich alkoholi.

„W szczególności planujemy zrealizować projekty w kategorii rumu. Seria o nazwie Greenheart Collection składać się będzie z trzech 30-letnich rumów, destylowanych w jedynych na świecie drewnianych alembikach z destylarni Port Mourant, Versailles i Enmore. Każdy rum powstał w innym alembiku, a drewno użyte do ich budowy pochodzi z Gujany i Surinamu w Ameryce Południowej. Drewno to cechuje wysoka odporność na wilgoć i temperaturę. Pierwszym z Greenheart Collection jest rum z Port Mourant i jest on już dostępny w przedsprzedaży. Kolejne rumy z tej serii planujemy udostępnić klientom w drugim i trzecim kwartale 2020 roku”

– czytamy na www projektu.

„Nasz drugi, strategiczny cel, to stworzenie nowej linii biznesowej – alkoholi premium, skierowanych do szerszego kręgu konsumentów. W planach jest przygotowanie, pod własną marką, edycji whisky, wódki i miodu pitnego, które będą następnie sprzedawane odbiorcom bezpośrednio przez Wealth Solutions oraz przez kanał B2B”

– dodają eksperci spółki.

W firmę można zainwestować w tym miejscu. Akcja sprzedaży udziałów potrwa jeszcze 69 dni. Spółka chce zebrać 2 505 600 zł.

 

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Trader's Area
Trader's Area tworzymy z pasji do rynków finansowych i tradingu online. Tym zajmujemy się na co dzień i w tym jesteśmy najlepsi. Nasz cel jest jasny – dostarczyć Ci najbardziej sprawdzonych narzędzi, które wykorzystasz w swoim tradingu. Mamy nadzieję, że zainspirujemy Cię, uwolnimy Twój potencjał i przyczynimy się do Twojego sukcesu w inwestowaniu na rynkach finansowych. Wierzymy, że dzięki tradingowi online będziesz w stanie zrealizować swoje marzenia i wyznaczone cele.