Kolejny raz czerwono na Wall Street. S&P 500 niżej o 1,03%.

128
J2T Trade

Główne rynki akcji na Wall Street zakończyły kolejną sesję na czerwono. W poniedziałek, 26 września indeks giełdowy S&P 500 obniżył kurs swoich notowań o 1,03%. Kolejnego dnia patrząc, we wtorek 27 września rynki czeka wiele wydarzeń. Co takiego czeka dziś inwestorów?

Indeksy S&P 500 i Dow Jones 30 tracą powyżej 1%

Każdy spośród trzech głównych amerykańskich indeksów giełdowych tracił podczas wczorajszej sesji. Co ciekawe dla całej trójki była to już piąta z rzędu stratna sesja handlowa. Indeksy giełdowe S&P 500 i Dow Jones 30 odnotowały w poniedziałek stratę powyżej 1%. Odpowiednio tracąc 1,03% w przypadku S&P 500, zaś 1,11% Dow Jones 30. Dla indeksu spółek dużych (S&P 500) była to już dziesiąta stratna sesja w tym miesiącu.

Zaskoczenie po stronie wzrostowej

Przyglądając się już wczorajszemu zachowaniu składowych indeksu S&P 500, w oczy rzuca się wynik dwóch zyskownych spółek. Mowa o Wynn Resorts oraz Las Vegas Sands, których procentowa zmiana ceny zaskoczyła, gdyż przekroczyła próg 10%. Jednocześnie to właśnie te spółki odznaczyły się najwyższą zmiennością spośród wszystkich komponentów indeksu S&P 500. Jednak więcej zaskoczeń po stronie wzrostowej nie było. Indeks całkowicie zdominowały stratne składowe. Na ich czele stanęło DISH Network, które wykazało stratę rzędu 6,12%.

Zacznie się dziać już po 13

Dziś, we wtorek 27 września inwestorzy zdaje się będą mocno skupieni cały czas. Już o godzinie 13:30 przemawiać będzie prezes Rezerwy Federalnej, Jerome Powell. Jednak nie będzie to koniec komentarzy z Fed-u. Na godzinę 15:55 zaplanowane jest wystąpienie przewodniczącego Banku Rezerwy Federalnej w St. Louis, Jamesa Bullarda.

FP Markets

Poza tym pamiętać, należy również o zaplanowanych publikacjach raportów danych ekonomicznych. O godzinie 14:30 podany zostanie odczyt bazowych zamówień środków trwałych. W trakcie amerykańskiej giełdy dojdzie natomiast do wydania raportu dotyczącego zaufania konsumentów w Stanach Zjednoczonych.

Punkt widzenia – S&P 500 stworzyło nowe minimum roczne

Amerykański indeks spółek dużych podjął się wczoraj realizacji, scenariusza spadkowego. Na temat takiego ruchu zwracaliśmy uwagę w słowach: „Warto jednak zwrócić uwagę na to, że poziom 3 680 okazać się może oporem dla rynku. Brak przełamania tego zakresu stanowić ma szansę podstawę dla ruchu spadkowego. Na zasadzie ruchu impuls-korekta-impuls cena utworzyć może nowe minimum roczne”.

Patrzymy na rynek post factum we wtorek, 27 września. Faktycznie poziom 3 680 okazał się wczoraj oporem dla rynku. W godzinach wieczornych doszło do jego re-testu od dołu. Następstwem tego miało być utworzenie nowego minimum rocznego i tak też się stało. Indeks S&P 500 spadł do najniższego poziomu z grudnia 2020 roku. Jednak rynek zorientował się w swoim położeniu i powrócił dziś rano do 3 700.

Scenariusz główny – wzrostowy

Teraz rynek może wykonać ruch z kierunkiem na wyższe zakresy. W tym celu obserwować będzie warto zachowanie ceny wobec poziomu TDP. Jeżeli ten obszar zostanie utrzymany, rynek ma szansę skierować się do 3 740.

Wykres S&P H1 wzrost
Scenariusz wzrostowy indeks S&P 500 27.09.2022

Scenariusz poboczny – spadkowy

Spadek natomiast dziś można uzależnić od zachowania sił rynkowych na zakresie średniej kroczącej SMA 88. Rynek może dziś przetestować średnią w okolicach 3 730. Wówczas ta stanie się dla rynku oporem i zepchnie go do niższych zakresów. Powrót do ostatnich dołków wchodzi w grę.

Wykres S&P H1 spadek
Scenariusz spadkowy indeks S&P 500 27.09.2022

Konkluzja

Dziś warto będzie obserwować zachowanie inwestorów już w godzinach popołudniowych. Rynkom towarzyszyć może dziś wzmożona zmienność. Nie uległy zmianie poziomy na wtorkową sesję.

TSR : 3 777

TFR : 3 730

TDP : 3 684

TFS : 3 638

TSS : 3 590

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.