Nasdaq 100 dalej wzrastał. Kolejne głosy z Fed o zmianach.

J2T Trade

Indeks technologiczny Nasdaq 100 przedłużył zyski w piątek, 11 listopada. Amerykański indeks dalej wzrastał po ostatnim rajdzie. Z Fed dobiegły kolejne głosy o możliwych zmianach. Coraz częściej bankierzy Fed mówią o niższej podwyżce stóp procentowych. Dziś, 14 listopada indeksy wchodzą w nowy tydzień. Co pokaże Nasdaq 100 w najbliższych godzinach?

Najlepsze dwudniowe zyski od 2008 roku !

Technologiczny Nasdaq 100 podczas piątkowej sesji dalej wzrastał po rajdzie z poprzedniego dnia. Indeks zakończył piątek z wynikiem wzrostowym rzędu 1,82%. Tym samym Nasdaq 100 zarejestrował najlepsze dwudniowe zyski od 2008 roku. W całym minionym tygodniu handlowym (07.11-11.11) technologiczny Nasdaq 100 zyskał 8,84%. Był to najlepszy tydzień od listopada 2020 roku.

Akcje technologicznych spółek w górę

Zachowanie spółek technologicznych podczas ostatniej sesji uświadomiło, że te mają ochotę na wzrosty. Akcje znacznej większości spółek parły w górę, a tempo wzrostom narzuciło DocuSign. Notowania tego przedsiębiorstwa skoczyły o 16,48%. Warto dodać, że oprócz tego jeszcze dwie inne spółki odnotowały dwucyfrowy zysk procentowy. Po przeciwnej stronie spółki indeksu Nasdaq 100 stosunkowo niewiele traciły. Najgorzej wypadła AstraZeneca, której akcje spadły o 3,56%.

Kolejne głosy bankierów Fed o zmianach

Prezes Fed w Bostonie, Susan Collins powiedziała w piątek, że jej zdaniem Fed będzie kontynuował podnoszenie kluczowych stóp procentowych na najbliższych posiedzeniach FOMC. Jednak Collins stwierdziła, że wzrosło ryzyko nadmiernego zaostrzenia. Rezerwa Federalna jest tego świadoma i podwyżka stóp może ulec zmianie.

FP Markets

Natomiast w niedziele wypowiedział się członek Rady Gubernatorów Fed, Christopher Waller. Urzędnik wprost zaznaczył, że tempo podwyżek stóp procentowych może ulec zmianie. Na następnym, to znaczy grudniowym posiedzeniu, Fed zdecydować się może na 50 punktów bazowych. Waller zauważył, że inflację należy zmniejszyć tak szybko, jak to możliwe, jednak Fed poruszać się może z podwyżkami w wolniejszym tempie.

Punkt widzenia – Nasdaq ze wspinaczką po cofnięciu

Podczas piątkowej analizy zakładaliśmy jako główny ruch wzrostowym. Takie podejście ujęliśmy w słowach: „Teraz rynek przed dalszym wzrostem, może nieco cofnąć. Miejscem ponownego zebrania siły popytowej mogą być okolice 11 590 (TDP). Utrzymanie tego poziomu stanowi kluczowe założenie na dziś. Ze wspomnianych okolic indeks ma szansę zebrać się do 11 850”.

Weryfikując piątkową projekcję, warto zauważyć, że pierwszym ruchem rzeczywiście było cofnięcie. Rynek ponadto spełnił kluczowe założenie (o utrzymaniu TDP). Zakładany target strzelony został w punkt. Dziś, 14 listopada przed sesją amerykańską patrzymy na Nasdaq’a 100. Indeks na moment pisania artykuły (godzina 13) oscyluje przy 11 770.

Scenariusz główny – wzrostowy

Nowy tydzień rozpocząć się może od wzrostów. Dobrze byłoby zobaczyć jednak najpierw zejście w stronę 11 600. Wówczas indeks zebrałby się do kolejnego impulsu wzrostowego. Celem na dziś byłby poziom 11 900.

Wykres NQ H1 spadek
Scenariusz wzrostowy indeks Nasdaq 100 14.11.2022

Scenariusz poboczny – spadkowy

Jeżeli jednak rynek postawi najpierw na podbicie, takie mogłoby sięgnąć poziomu 11 825. Rynek odbiłby się od tego zakresu i cofnął. Potencjałem byłby powrót do zakresu średniej kroczącej SMA 55.

Wykres NQ H1 spadek
Scenariusz spadkowy indeks Nasdaq 100 14.11.2022

Konkluzja

Technologiczny Nasdaq 100 nowy tydzień rozpocząć ma szansę na przedłużenie zysków. Warto będzie obserwować, czy rynek przed kolejnym podejściem wykona drobną korektę. Poniżej rozpisane zostały poziomy.

TTR : 12 275

TSR : 12 050

TFR : 11 825

TDP : 11 590

TFS : 11 365

TSS : 11 140

TTS : 10 925

To koniec tego artykułu, ale dopiero początek Twojej przygody z rynkami finansowymi. Przed Tobą długa droga, ale lepiej w pierwszej kolejności poćwiczyć. Rachunek demonstracyjny to najlepszy sposób, aby przetestować zdobytą wiedzę w praktyce. Otwórz bezpłatne konto demo z wirtualnymi pieniędzmi już dziś!

OTWIERAM KONTO DEMO

Piotr Szypuliński
Trader rynku OTC i Forex będący daytrader'em. Pasjonat rynku amerykańskiego i rynku metali szlachetnych. Sympatyk analizy technicznej. Redaktor portalu TradersArea.pl. Twórca organizacji naukowych.